آخرین اخبار

حاجی در نهمین نشست خبری با اصحاب رسانه: در شرایط کنونی کشور نیازمند یک انقلاب اقتصادی به معنای اعم کلمه است/معیشت مردم و رونق اقتصادی در اولویت

حاجی در نهمین نشست خبری با اصحاب رسانه: در شرایط کنونی کشور نیازمند یک انقلاب اقتصادی به معنای اعم کلمه است/معیشت مردم و رونق اقتصادی در اولویت حماسه سازان؛ نهمین نشست خبری نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در دوره های نهم و دهم مجلس شورای اسلامی پنجشنبه ۲۰ مهر […]

اشتراک گذاری
23 مهر 1396
کد مطلب : 28624

حاجی در نهمین نشست خبری با اصحاب رسانه: در شرایط کنونی کشور نیازمند یک انقلاب اقتصادی به معنای اعم کلمه است/معیشت مردم و رونق اقتصادی در اولویت

حماسه سازان؛ نهمین نشست خبری نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در دوره های نهم و دهم مجلس شورای اسلامی پنجشنبه ۲۰ مهر ۹۶ برگزار گردید.

آقای حاجی در ابتدای این نشست ضمن تشریح مسائل روز کشور، شرایط فعلی کشور در بعد داخلی و خارجی را بسیار حساس دانست و گفت: این شرایط برای همه دلسوزان، مسئولین و عموم مردم، تقویت هر چه بیشتر انسجام ملی را گوشزد می نماید تا در این زمان که تهدیدات آمریکا و افزایش تحریم ها وجود دارد، از داخل کشور صدای واحد به بیرون از مرزها منتقل شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس نهم و دهم با تأکید بر اینکه وضعیت اقتصادی کشور نشان میدهد وقت آن رسیده است، انقلاب اقتصادی رخ دهد، افزود: همانطور که انقلاب اسلامی در همه ابعاد با محوریت انقلاب سیاسی در سال ۵۷ اتفاق افتاد و انقلاب فرهنگی به دنبال آن به وجود آمد، به نظر می رسد در شرایط کنونی کشور نیازمند انقلاب اقتصادی به معنای اعم کلمه شامل اشتغال، معیشت و رونق اقتصادی است و این انقلاب باید بر اساس سیاست های کلان اقتصاد مقاومتی که توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شده است یک تحول عمیقی به وجود آورد.

حاجی در پاسخ به اولین سوال در خصوص گزارش سه ماه ترامپ و اظهار نظر وی در خصوص ایران، گفت: به نظر میرسد حرف جدیدی برای گفتن نداشته باشد و یک از محورهایی که  قبلا در اظهار نظرهای خود گفته را برجسته تر بیان کند.

وی به جلسه غیر علنی مجلس با حضور دکتر ظریف وزیر امور خارجه اشاره کرد و افزود: در این جلسه دکتر ظریف گفت ما سناریوهای مختلفی را بر اساس آنچه که ترامپ بیان می کند پیش بینی کرده ایم و بر اساس هر یک از تصمیم های ترامپ گزینه های خودمان را روی میز خواهیم گذاشت.

عضو فراکسیون ولایی مجلس با تأکید براینکه ترامپ یا از سر دیوانگی یا به دیوانگی زدن خود مطالبی را برای خالی نمودن عقده های درونی خود نسبت به ایران اسلامی بیان خواهد کرد، اظهار داشت: قوی ترین تحلیلی که در خصوص اقدام ترامپ وجود دارد، ارجاع موضوع به کنگره است که در این صورت حدود ۶۰ روز کنگره برای بررسی زمان دارد.

حسینعلی حاجی در پاسخ به سوالی در خصوص هجوم دشمان به سپاه و دفاع رئیس جمهور از این نهاد مهم کشور،قصد دشمن از این اقدامات را ایجاد شکاف در بین اقشار مختلف مردم دانست و خاطر نشان ساخت: دشمنان می خواهند با ایجاد شکاف، اقشار مختلف جامعه و نهاد ها را در قالب تقسیم بندی هایی بر اساس خواسته های خود قرار دهند تا بتوانند بر این اساس شکاف را در داخل کشور عمیق تر کند و این گونه نشان دهد که در داخل ایران دو مجموعه با تفکر متفاوت مقابل هم ایستاده اند.

وی با بیان ایکه دشمنان قصد دارند یک طرف این تقسیم بندی را سپاه قرار دهند تا بتواند با ایجاد چنین اختلافی بدنه داخلی کشور را شکست دهد، تصریح کرد: دشمنان کشور قطعا به نتیجه نخواهند رسید، مردم کشور ما سپاه را دوست دارندو پاسداران را از متن جامعه می داند و نمونه بارز این ابراز علاقه و وفاداری، استقبال از پیکر پاک شهید حججی به عنوان یک پاسدار و همچنین پاسداران دیگری که همین منطقه و دیگر نقاط در سوریه به شهادت رسیدند، است.

آقای حاجی ضمن اشاره به اعلام موضع مشترک وزیر امور خارجه و فرمانده سپاه گفت: این بلوغ در مسئولین دیده شده است که در شرایط حساس توجه کافی به انسجام ملی و وحدت ملی دارند.

حسینعلی حاجی درنهمین نشست خبری بااصحاب رسانه:اگررونق اقتصادی ایجاد شودکارفرما برای افزایش حقوق کارگررغبت نشان میدهد/همسان سازی حقوق کارگران رابارئیس سازمان تامین اجتماعی درمیان گذاشتم.

بخش دوم -نهمین نشست خبری حسینعلی حاجی با اصحاب رسانه

✅ وی در پاسخ به سوالی در خصوص اصلاح قانون کار، پرداخت شناور حقوق به کارگران و توافقی کردن بیمه اجتماعی برای کارگران را از راهکارهای پیشنهاد دهندگان برای افزایش به کارگیری افراد در مشاغل بیان کرد و گفت: اگر یک حقوق حداقلی را برای کارگران تعیین نکنیم باعث استثمار افراد می شود و الان هم که این حداقل تعیین و اجباری می شود باز هم یا با تأخیر پرداخت میشود و یا بعضا به صورت کامل پرداخت نمی شود و حق کارگران تضییع می شود

حسینعلی حاجی با اشاره به پیشنهادی در این اصلاحیه در خصوص بیمه کارگران ادامه داد: اگر یک کارگر بیمه نباشد پس از ۳۰ سال کار که یا توانایی کار ندارد و سن آن بالا رفته و نمی تواند کار کند بیمه و حقوقی ندارد.

وی یکی از دلایل پیشنهاد دهندگان این اصلاحیه را بالا بودن قیمت تمام شده کالا و عدم رقابت با کشورهای خارجی دانست و افزود: اگر به رونق اقتصادی که کشور به آن نیاز دارد بیشتر بپردازیم و برای کارفرمایان درآمد ایجاد شود، معتقدم کارفرما هم دوست دارد بیشتر پرداخت کند، تعدیل نیرو نداشته باشد و قرار داد های کار را از موقت به دائمی مبدل کند.

نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در دوره های نهم و دهم مجلس شورای اسلامی ضمن تشریح پیگیری های خود در خصوص مصوبه همسان سازی حقوق کارگران در برنامه ششم و محقق نشدن هدف اصلی این مصوبه با تعدیل شدن آن توسط تشخیص مصلحت نظام، به جلسه ای که با حضور دکتر نوربخش رئیس سازمان تأمین اجتماعی، قائم مقام و معاونین وی در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تشکیل شده بود اشاره کرد و گفت: خطاب به دکتر نوربخش گفتم، آیا شما فکر نمی کنید بدهکار کارگرانی هستید که حداقل ها را دریافت می کنند و همسان سازی برای آن ها اتفاق نیفتاده؟ و البته آقای نوربخش با انصافی که دارد حق را به کارگران داد و گفت همسان سازی حق آنها است.

آقای حاجی تصریح کرد: از آقای نوربخش خواستم در پیشنهادی که قرار است برای بهبود وضعیت صندوق بازنشستگی تأمین اجتماعی ارائه دهد، موضوع چگونگی تأمین اعتبار همسان سازی حقوق کارگران که خود قبول دارد بدهکار این افراد ضعیف هست را ارائه دهد.

حاجی : طرح دو فوریتی برای اصلاح ویرگول نجومی ساز در اولین یکشنبه کاری بعد از تعطیلی مجلس در دستور کار قرار میگیرد/اگر اصلاح صورت نگیرد تا ۶۰ سال بر صندوق های بازنشستگی اثر می گذارد.

بخش سوم- نهمین نشست خبری حسینعلی حاجی با اصحاب رسانه

✅ حاجی در پاسخ به این سوال که طرح دو فوریتی برای ویرگول مشکل ساز در قانون بودجه سال ۹۶ به مجلس ارائه شده یا نه؟ گفت: طرح دو فوریتی تهیه، امضاء و چاپ شده است و در اولین یکشنبه کاری بعد از تعطیلی مجلس در دستور کار قرار میگیرد و به رأی گذاشته می شود.

وی ضمن اشاره به حذف تبصره (۱۲) قانون بودجه سال ۹۶ که تحت عنوان ماده (۷۱) قانون مدیریت خدمات کشوری آورده شده و حقوق مادام العمر را تلقی می کند، از اصلاح ویرگول مشکل ساز در این طرح دو فوریتی خبر داد و گفت: بر اساس آنچه در متن قانون بودجه سال ۹۶ منتشر شده است، حقوق ثابت، یعنی هر نوع دریافتی مقامات و کارکنان حقوق ثابت در نظر گرفته شود که با محاسبه ای که انجام دادیم فقط برای امسال بالغ بر ۷ هزار میلیارد بار مالی ایجاد می کند و تأثیری که بر صندوق های بازنشستگی می گذارد  با توجه به مشکلات فراوانی که دارند تا ۶۰ سال ادامه دارد.

عضو کمیسون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به نامه سازمان برنامه و بودجه به رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در خصوص کسب تکلیف، تصریح کرد: بهترین راهکار برای اینکه در آینده کسی ادعای طلب بر اساس این متن قانون نداشته باشد، تهیه طرح دو فوریتی بود که آماده طرح در صحن علنی مجلس است.

حاجی در نهمین نشست خبری با اصحاب رسانه :از رئیس بیمارستان گلدیس گله مندم /دو دستگاه مجهزی که برای تجهیز بیمارستان از وزیر گرفته بودیم بخاطر عدم آماده سازی مکان به شهرستان دیگری رفت

بخش چهارم – نهمین نشست خبری حسینعلی حاجی با اصحاب رسانه

✅ نارضایتی شهروندان شاهین شهر از وضعیت بیمارستان گلدیس و اقدامات آقای حاجی در حوزه بهداشت و درمان سوال خبرنگار دیگری بود که نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در دوره های نهم و دهم مجلس شورای اسلامی به پیگیری های خود در جهت تأمین نیازهای بیمارستان اشاره و خاطر نشان ساخت: آنچه که از لحاظ سخت افزاری مسئولان بیمارستان تا کنون خواسته اند و یا خودمان احساس کردیم و یا مردم متقاضی بودند، با پیگیری های مختلف دستورات آن را از عالی ترین مقام وزارت بهداشت به صراحت اخذ کردیم ولی از دانشگاه علوم پزشکی استان به ویژه مسئولین و رئیس بیمارستان گلدیس  گله مند هستم چون دستوراتی که اخذ کردیم در قالب اجرا با تغییراتی مواجه شد.

وی به اخذ دستوری واضح و صریح از وزیر بهداشت  در خصوص تحویل یک دستگاه MRI به بیمارستان گلدیس اشاره کرد و افزود: این دستور را اخذ کردیم و برای طی شدن مسیر اجرایی در اختیار رئیس بیمارستان قرار دادیم و از وی خواستیم دستگاه را دریافت و مستقر کند ولی آن را در سیکلی قرار دادند که بخش خصوصی این کار را انجام دهد که این موضوع در مورد رادیولوژی دوم و سی تی اسکن نیز به همین صورت اتفاق افتاد.

حاجی به اخذ اعتبارات خارج از روال برای بیمارستان نیز اشاره کرد و خاطر نشان ساخت: از ابتدای مسئولیتم تا کنون بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان خارج از روال جاری برای بیمارستان گلدیس از نظر ساخت ساختمان، اضافه شدن بخش ها و تعداد تخت دریافت کردم ولی استفاده از امکانات سخت افزاری هنر مدیریتی رئیس بیمارستان و همه دست اندر کاران را برای استفاده بهینه در افزایش رضایتمندی نیاز دارد.

وی ضمن بیان اینکه رضایتمندی مردم از بیمارستان گلدیس افزایش یافته است ولی انتظار این است که افزایش چشمگیر تری باشد، به پیگیری های خود در دریافت دو دستگاه MRI و سی تی اسکن برای این بیمارستان اشاره کرد و گفت: در مرحله ای با پیگیری هایی که انجام شد یک دستگاه رادیولوژی دیجیتال برای بیمارستان گلدیس اختصاص داده و در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار دادند ولی به جهت اینکه مسئولین شهرستان نتوانستند زمینه  استقرار آن  را فراهم کنند در اختیار شهرستان دیگری قرار داده شد که البته مجدد پیگیری کردیم و دستور جدید از وزیر اخذ کردیم.

آقای حاجی ضمن تشریح پیگیری های صورت گرفته برای بخش میمه و شهرهای دیگر و اخذ دستورات و اعتبارات لازم به ایجاد بیمارستان در شهرستان برخوار نیز اشاره و تصریح کرد: در مورد شهرستان برخوار به دلیل اینکه بیمارستان دولتی وجود ندارد با پیگیری هایی که انجام دادیم مجوز آن را در کمیسیون ۲۳ سازمان برنامه و بودجه به جریان انداختیم و البته باز هم دانشگاه علوم پزشکی و شبکه بهداشت و درمان شهرستان برخوار آنچنان که باید دلسوزانه پیگیری می کردند انجام ندادند.

حاجی درنشست خبری با اصحاب رسانه: قطعه اول کنار گذر شرق تا پایان سال به بهره برداری می رسد/از تصاحب میلیونی بازار کارتوسط اتباع بیگانه غیرمجاز گله مندیم/سوال ازوزیر کشوردردستور کار است

بخش پنجم – نهمین نشست خبری حسینعلی حاجی با اصحاب رسانه

✅نماینده قوه مقننه در شواری برنامه ریزی و توسعه استان اصفهان به بازدید از پروژه کنار گذر شرق اشاره کرد و گفت: یکی از پروژه هایی که در منطقه در حال اجرا هست و جنبه ملی نیز دارد پروژه آزاد راه شرق سپاهان است که با پیگیری هایی که انجام دادیم بعد از ۸ سال مجدد در دست اقدام قرار گرفت و با مشارکت صندوق بازنشستگی کشوری و دولت به اتمام و بهره برداری خواهد رسید و قول دادند قطعه اول تا تقاطع با جاده اردستان – کمشچه را تا پایان سال جاری بهره برداری کنند.

حاجی ضمن تشکر از وزیر راه و شهر سازی به خاطر شروع مجدد این طرح، افزود: به آقای آخوندی گفتم که محور موجود از محل تقاطع در محور اردستان – کمشچه تا حبیب آباد و از آنجا تا اصفهان که قسمتی از آن نیز یک باند است نیاز به تقویت دارد و بایستی ضمن تکمیل باند دوم جاده کمشچه به اردستان، بهسازی و آسفالت جاده حبیب آباد تا اصفهان که اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد نیاز دارد نیز انجام گیرد.

وی ضمن اشاره به رایزنی دکتر آخوندی با دکتر زرگرپور استاندار اصفهان و قول مساعد جهت تقویت محور مورد نظر اظهار داشت: مردم در مرداد ماه ۹۵ شاهد آغاز مجدد این پروژه بودند و به آنها قول داده شد ظرف یک سال یعنی تا شهریور ۹۶ قطعه اول به بهره برداری برسد ولی تا کنون انجام نشده است و مردم گله مند هستند.

حسینعلی حاجی در خصوص معوقات حقوق کارگران پروژه آزاد راه شرق سپاهان نیز به پیگیری های خود با مسئولین صندوق بازنشستگی کشور اشاره کرد و افزود: پیامک هایی که برای بنده ارسال میشود حد اقل برای ۳۰ مسئول ملی از وزیر امور خارجه گرفته تا وزیر کار، وزیر کشور، معاونین او، استاندار، مسئولین امنیتی کشور و دیگر مسئولین مربوطه منعکس می کنم و از طرفی این موضوع را مرتب به گوش مسئولین  چه به صورت حضوری و چه در قالب نامه رسانده ایم.

وی پیگیری برای اشتغال جوانان کشور را در دستور کار خود خواند و خاطر نشان ساخت: موضوع اشتغال را در قالب دو کار اصلی دنبال کرده ام، یکی در سوال از وزیر کار بود که در مجلس قبلی انجام دادیم و در این مجلس هم با پیگیری هایی که انجام دادیم در صحن مطرح شد و با قانع نشدن بنده سوال به رای گذاشته شد و اولین کارت زرد را وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دریافت کرد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس نهم و دهم با اشاره به آمار ۴ میلیون بیکار در کشور، تصریح کرد: امروز ۲ تا ۳ میلیون فرصت شغلی ما در اختیار اتباع بیگانه است و این آمار برای اتباع بیگانه غیر قانونی است که به صورت غیر مجاز مشغول هستند، این در حالی است که با پیشرفت تکنولوژی و شرایط اقتصادی بسیاری از شغل هایی که قبلا ‏‏تمایل ‏چندانی برای اشتغال در آن ها از سوی ایرانی ها وجود نداشت مورد توجه کارگران ایرانی قرار گرفته است.

وی از اعلام خرسندی مردم بخاطر طرح سؤال درخصوص علت اشتغال اتباع بیگانه غیرمجاز و پیام های تشکر آنان قدر دانی کرد و خاطر نشان ساخت: بخش دیگر پیگیری در این زمینه ،سوال از وزیر کشور است که ان شاءالله در هفته های آتی در دستور کار مجلس قرار خواهد گرفت تا پاسخ وی را برای این حجم از ورود اتباع بیگانه غیرمجاز به کشور و تصاحب بازار کار بشنویم.

حاجی در نهمین نشست خبری با اصحاب رسانه : مسیر فعلی قطار سریع السیر اصفهان – تهران شهرهای برخوار را به دو نیم تقسیم می کند/مجوز مترو شهرهای برخوار و گز را اخذ کرده ایم

بخش ششم – نهمین نشست خبری حسینعلی حاجی با اصحاب رسانه

✅آقای حاجی در پاسخ به سوالی در خصوص قطار سریع السیر اصفهان – تهران و گذر از شهرستان برخوار به جلسه چند روز قبل با وزیر راه و شهرسازی در محل دفتر وی اشاره کرد و گفت: در آن جلسه که رئیس شورای اسلامی شهر دولت آباد نیز با دعوت بنده حضور داشت به آقای آخوندی گفتم ۶۰ هزار نفر شهروندان شهر های دولت آباد و دستگرد از عبور این قطار ناراضی هستند و این نگرانی با تدبیر شما برطرف خواهد شد.

وی به طومار اهالی این دو شهر خطاب به وزیر راه و شهرسازی نیز اشاره کردو افزود: این طومار را به دکتر آخودی تحویل دادم و از وی خواستم در این خصوص تجدید نظر کنند و اعلام کردم آنچه از نظر فنی پاسخگوی پروژه باشد و نگرانی مردم را برطرف نماید حمایت خواهم کرد.

حاجی ادامه داد: پیشنهاد ما این بوده که ایستگاه آخر قطار سریع السیر تهران – اصفهان قبل از ورود به این دو شهر احداث شود البته پیشنهاد های دیگری نیز که از نظر فنی قابل اجرا باشد را نیز ارائه دادیم و به صراحت اعلام کردیم که خواسته ما این است که عبور از روی زمین شهرهای ما ونقاط سکونتگاهی  صورت نگیرد تاشهرهای دولت آباد و دستگرد را دو قسمت نکند

وی با تأکید بر اینکه مصوبه مترو شاهین شهر و برخوار را از مرجع صالح آن که شورای عالی ترافیک شهرهای کشور هست اخذکردیم، اظهارداشت : در جلسه معارفه شهردار جدید دولت آباد که معاون استاندار نیز حضور داشت از مسئولین اجرایی خواستم جلسات لازم برای اجرای این پروژه را برگزار کنند و در این زمینه همت بیشتری داشته باشند.

حاجی از شهردار دولت آباد به عنوان نماینده شهرداران شهرستان برخوار و شهر گز برخوار خواست تا جلسات را برگزار کند و طرحی که بخشی از آن انجام شده را با پیگیری در استان به نتیجه برساند

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *