آخرین اخبار

عضو فراکسیون ولایت مجلس: نظام جمهوری اسلامی مذاکره مجدد درباره برجام را نمی‌پذیرد

عضو فراکسیون ولایت مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه همانطور که آمریکایی‌ها تفاسیر سختگیرانه‌ای به نفع خودشان از برجام می‌کنند ما هم باید موضع سختگیرانه از برجام داشته باشیم، گفت: نظام جمهوری اسلامی مذاکره مجدد درباره برجام را نمی‌پذیرد. به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، حسینعلی حاجی دلیگانی شامگاه پنجشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه […]

اشتراک گذاری
22 مهر 1396
کد مطلب : 28618

عضو فراکسیون ولایت مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه همانطور که آمریکایی‌ها تفاسیر سختگیرانه‌ای به نفع خودشان از برجام می‌کنند ما هم باید موضع سختگیرانه از برجام داشته باشیم، گفت: نظام جمهوری اسلامی مذاکره مجدد درباره برجام را نمی‌پذیرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، حسینعلی حاجی دلیگانی شامگاه پنجشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه شرایط کشور در حال حاضر حساس است اظهار داشت: این حساسیت به مسئولان و مردم گوشزد می‌کند که هر چه بیشتر ضرورت دارد انسجام ملی تقویت شود و در مسائلی که مرتبط به تهدیدات آمریکا و افزایش تحریم‌ها است باید از داخل کشور صدای واحد به خارج کشور منتقل شود.

وی پیرامون وضعیت اقتصادی کشور تصریح کرد: به نظر می‌رسد وقت آن رسیده که یک انقلاب اقتصادی رخ دهد، همانطور که انقلاب اسلامی به محوریت سیاسی و سپس انقلاب فرهنگی در کشور روی داد این بار باید انقلاب اقتصادی شامل اشتغال، معیشت و رونق اقتصادی انجام گیرد، این انقلاب اقتصادی بر پایه سیاست‌های کلان اقتصاد مقاومتی که مقام معظم رهبری تعیین کرده‌اند باید انجام شود.

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه با توجه به تهدیدات ترامپ مبنی بر خروج از برجام و رویکرد اتحادیه اروپا مبنی بر باقی ماندن بر برجام جمهوری اسلامی چه تصمیمی اتخاذ خواهد کرد و آیا به حالت قبل از برجام بازخواهیم گشت؟ خاطرنشان کرد: موضع ترامپ در گزارش ۳ ماهه خود هم روشن و هم نامشخص است.

وی با اشاره به جلسه غیرعلنی وزیر امور خارجه در مجلس بیان کرد: وزیر امور خارجه گفتند که سناریوهای مختلفی براساس آنچه که ترامپ تصمیم‌گیری کند اتخاذ خواهیم کرد و گزینه‌های خودمان را روی میز می‌گذاریم.

حاجی دلیگانی گفت: این نظریه قوی‌تر است که ترامپ چنین تصمیمی بگیرد مبنی بر اینکه موضوع برجام را به کنگره احاله کند در این صورت ۶۰ روز زمان نیاز است که کنگره آن را بررسی کند، به هر حال ترامپ از سر دیوانگی حتما مطالبی را که از عقده درونی او نسبت ایران است بیان می‌کند.

نظام جمهوری اسلامی مذاکره مجدد را نمی‌پذیرد

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این موضع کل نظام است که مذاکره مجدد و دیگری را نمی‌پذیریم، افزود: اگر آنها خارج شدند ما هم خارج می‌شویم، این نیست که بخشی را قبول کنند و بخشی از برجام را نپذیرند.

وی تصریح کرد: همین موضع واحد را در جلسه نظارت برجام همه مسئولان به جمع‌بندی رسیدند و نمی‌پذیریم که برخی از برجام خارج شوند ولی جمهوری اسلامی بماند، در حال حضر باقیماندن بر برجام بهتر از خروج از برجام است و ما شروع به خروج از برجام نمی‌کنیم اگر آنها خارج شدند ما هم خارج می‌شویم.

حاجی دلیگانی با بیان اینکه باید همه صاحب‌نظران، نخبگان و اصحاب رسانه نیز در این راستا کمک کنند، خاطرنشان کرد: همانطور که آمریکایی‌ها تفاسیر سختگیرانه‌ای به نفع خودشان از برجام می‌کنند ما هم باید موضع سختگیرانه از برجام داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه اگر آنها برجام را نقض کنند پاسخ متقابل خواهیم داد، بیان کرد: باید براساس قانون همه آنچه را برچیده‌ایم دوباره به وضعیت قبل برگردانیم و غنی‌سازی را به بالای ۲۰ درصد برسانیم، باید آمریکایی‌ها بدانند که اگر با منافع کشورمان بازی کنند آنقدر ابزارهای اقدامات متقابل داریم که هر زمان بخواهیم انجام می‌دهیم، به هر حال آمریکایی‌ها قابل اعتماد نیستند، تشدید تحریم‌ها نشان داد که آمریکایی‌ها با دست آهنی و روکش مخملی سراغ‌مان آمدند.

عضو فراکسیون ولایت مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دشمن تلاش می‌کند در داخل کشور شکاف ایجاد کند، افزود: در حقیقت به دنبال تقسیم‌بندی‌هایی میان مردم و نهادها است و به دنبال عمیق‌تر کردن این شکاف‌ها است.

وی تصریح کرد: این‌گونه تصور می‌کنند که در کشورمان ۲ دسته‌بندی و فکر وجود دارد و یک طرف آن را می‌خواهد سپاه پاسداران قرار دهد تا بتواند اختلاف ایجاد کند که بدون شک شکست خواهد خورد، مردم سپاه را دوست دارند، نمونه بارز ابراز علاقه مردم استقبال باشکوه از پاسدار شهید حججی بود، اعلام مواضع مشترک سپاه پاسداران و وزیر امور خارجه از دیگر مصداق‌های این امر است، مسئولان به این بلوغ رسیده‌اند که در شرایط حساس، انسجام و وحدت ملی را حفظ و تقویت کنند.

حاجی دلیگانی پیرامون اصلاحیه جدید قانون کار خاطرنشان کرد: بعید می‌دانم این امر به نتیجه برسد، برخی افراد می‌گویند دستمزد پرداختی به کارگر در حالت شناور قرار گیرد و مسئله بیمه اجتماعی و بازنشستگی یک حالت توافقی و غیر اجباری باشد و استدلالشان هم این است که اگر حداقل دستمزد را تعیین نکنیم سبب به کارگیری افراد بیشتر در مشاغل می‌شویم.

وی بیان کرد: صاحبان کار نیز مدعی‌اند که قیمت کارگران بالاست و توان رقابت با محصول تولید شده توسط کشورهای خارجی را نداریم و باید همانند کشور چین دستمزد و قیمت کارگر پایین باشد تا بهره‌وری و میزان کار بسیار بالا رود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به موضوع همسان‌سازی حقوق مستمری بگیران گفت: بنا به دلایلی در مجمع تشخیص مصلحت نظام یک مقداری تعلیق به وجود آمد و فکر می‌کنم نتوانیم به آن هدفی که دنبال می‌کردیم برسیم.

وی پیرامون جلسه اخیر خود با مسئولان سازمان تامین اجتماعی کشور افزود: به مسئولان گفتم که به هر حال بدهکار این کارگرانی هستید که حداقل‌ها را دریافت می‌کنند در سال ۸۶ برای بازنشستگان کشوری، لشکری و تامین اجتماعی این همسان‌سازی انجام شد ولی برای کارگران بازنشسته متاسفانه انجام نشد، آنها نیز معتقد بودن که این امر حق کارگران است.

 طرح ۲ فوریتی برای “ویرگول” اشتباهی در بودجه ۹۶ و حقوق مادام‌العمری

حاجی دلیگانی با اشاره به ویرگولی که به اشتباه در بودجه ۹۶ آمده بود و سبب می‌شد که مسئولان حقوق مادام‌العمر دریافت کنند، تصریح کرد: در همین راستا طرح ۲ فوریتی امضا و مقرر شد در ۲ هفته آینده به رأی گذاشته شود، حقوق به اصطلاح مادام‌العمری که از آن نام برده شد با کار رسانه‌ای که صورت گرفت خوشبختانه مجلس عقب نشینی کرد و مقرر شد حذف شود، ویرگول نیز به جای خود برگردد.

وی با بیان اینکه این امر بالغ بر ۷ هزار میلیارد تومان بار مالی امسال آن بود، خاطرنشان کرد: صندوق بازنشستگان هم که خود دچار مشکل است بار مالی برای آنها ایجاد می‌کرد و تا ۶۰ سال ادامه داشت و تبصره بسیار بدی بود.

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت بیمارستان گلدیس شاهین‌شهر بیان کرد: اقدامات بسیاری در این راستا انجام داده‌ایم اما گلایه‌ای از مسئولان قبلی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و معاونت درمان دارم آنچه که دستور گرفته شده بود در اختیارشان قرار دادیم ولی در صحنه اجرا برخی موارد تغییر پیدا کرد، استفاده از امکانات سخت‌افزاری هنر مدیریت مسئولان بیمارستان را می‌طلبد.

 ۲ میلیون فرصت شغلی در اختیار اتباع غیرمجاز بیگانه است

وی با بیان اینکه در مجلس قبل از وزیر کار طرح سئوال کردیم که آن مجلس تمام شد و مجدداً در این مجلس سوال کردم و قانع نشدم و به رأی گذاشته شد و وزیر کار از مجلس کارت زرد گرفت، گفت: در حال حاضر بیش از ۴ میلیون بیکار داریم در حالی که ۲ میلیون فرصت شغلی در اختیار اتباع بیگانه غیرمجاز قرار دارد.

حاجی دلیگانی افزود: در گذشته ایرانیان نزدیک برخی شغل‌ها نمی‌رفتند ولی اکنون تکنولوژی پیشرفت کرده و ایرانیان مشتاق کار هستند، رضایت‌مندی از سراسر کشور بابت طرح این سوال بسیار فراوان بود.

وزیر نفت از بدعهدی توتال ناراحت است

وی پیرامون قرارداد نفتی ایران(IPC)  با توتال  تصریح کرد: معتقدیم این قرارداد خسارت محض بود و هست ولی چون قائل به دموکراسی و مردم سالاری دینی هستیم رأی آورد و از همه ابزارهای قانونی استفاده کردیم و دادخواستی مبنی بر ابطال(IPC) با توتال را در دیوان عدالت اداری مطرح کردیم و اکنون نیز در حال رسیدگی است ولی هنوز به نتیجه نهایی نرسیده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شوراری اسلامی خاطرنشان کرد: در حال حاضر توتال با وجودی که قراردادش چند ماه است منعقد شده کاری انجام نداده و همانند دفعه قبل در همین فاز به قولش عمل نکرد و ۱۶ سال ما را معطل کرد و خسارات بالایی به کشور وارد کرد، شخص وزیر نیز از بدعهدی توتال ناراحت است و حتی شنیده شده که توتال علیه منافع ما با طرف مقابل قرارداد منعقد کرده است و این امر یک نوع بداخلاقی است.

وی با بیان اینکه متاسفانه هر ۲ طرح تونل سوم و سد آن و بهشت‌آباد متوقف است، بیان کرد: منتظر تعیین وزیر نیرو هستم تا طرح سئوالی درباره دلیل توقف این طرح‌ها در مجلس مطرح کنم، چون از سرپرست وزارتخانه نمی‌توان سئوال کرد.

حاجی دلیگانی گفت: همانند استان‌های سمنان، قم و دیگر استان‌ها که به دنبال انتقال آب از دریای خزر و خلیج فارس به فلات مرکزی هستند استان اصفهان نیز باید این موضوع را دنبال کند.

مدیریت فعلی استان آرام است ولی خاکی نبود

وی در پاسخ به سئوال دیگر خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه ارزیابی شما از تغییرات گسترده استانداران چیست؟ آیا تغییر استاندار اصفهان در روند حل مشکلات آب استان تاثیری می‌گذارد؟ افزود: اگر تغییر استانداران براساس این باشد که فرد بهتری براساس وظایف جایگزین شود برای همه خوب است.

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در اصفهان لازم است شاهد فعالیت بیشتری باشیم، تصریح کرد: به هر حال تصمیم‌گیرنده وزارت کشور و نهاد ریاست جمهوری است.

وی خاطرنشان کرد: مدیریت فعلی آرام بود ولی مدیریت خاکی نبود واگر مدیر خاکی نباشد نمی‌تواند نتیجه بگیرد، ایشان تلاش کرد ولی آن نتیجه‌ای که باید حاصل می‌شد نشد، بارها از استاندار اصفهان در این چند سال خواستم که همراه هم به سازمان برنامه و بودجه برویم اما این امر اتفاق نیفتاد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *