آخرین اخبار

طرح برندینگ فراتر از اختیارات زنگنه/ پاسخگویی در صحن مجلس

حاجی دلیگانی گفت: طرح برندینگ که اخیراً طی دستورالعملی که از سوی بیژن زنگنه وزیر نفت صادر شده، در حال اجراست که خارج از اختیارات قانونی وی است… گروه سیاسی: عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه طرح برندینگ که وزیر نفت تصمیم دارد آن را اجرا کند، فراتر از اختیارات قانونی […]

اشتراک گذاری
19 مهر 1396
کد مطلب : 28583

حاجی دلیگانی گفت: طرح برندینگ که اخیراً طی دستورالعملی که از سوی بیژن زنگنه وزیر نفت صادر شده، در حال اجراست که خارج از اختیارات قانونی وی است…

گروه سیاسی: عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه طرح برندینگ که وزیر نفت تصمیم دارد آن را اجرا کند، فراتر از اختیارات قانونی زنگنه است، گفت: وزیر نفت باید با حضور در صحن مجلس در این زمینه پاسخگو باشد.

طرح برندینگ فراتر از اختیارات زنگنه/ پاسخگویی در صحن مجلس

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین‌شهر، برخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار بولتن نیوز با اشاره به طرح برندینگ گفت: این طرح اخیراً طی دستورالعملی که از سوی بیژن زنگنه وزیر نفت صادر شده، در حال اجراست که خارج از اختیارات قانونی وی است.

وی افزود: بر اساس این طرح، شرکت‌های واسطه‌ای برای سوخت‌رسانی از شرکت فرآورده‌های نفتی و پالایشگاه‌ها و جایگاه‌های سوخت تشکیل می‌شود که نابسامانی در نقاط مختلف کشور به وجود می‌آورد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: ایجاد شرکت‌های واسطه‌ای برای سوخت‌رسانی از شرکت فرآورده‌های نفتی و پالایشگاه‌ها و جایگاه‌های سوخت یک کار غیر مفید است و باعث ضرر و زیان می‌شود.

حاجی دلیگانی با بیان اینکه در همین زمینه از وزیر نفت سؤال کرده، افزود: این‌جانب از وزیر پرسیدم که چرا برخلاف اختیارات قانونی بنا دارد طرحی به نام برندینگ را اجرا کند؟

وی افزود: سؤال امروز سه‌شنبه در کمیسیون انرژی مجلس مطرح شد که توضیحات زنگنه قانع‌کننده نبود و سؤال برای بررسی بیشتر به صحن مجلس ارجاع شد.

 

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تأکید کرد: این سؤال در نوبت طرح در صحن مجلس قرار دارد که وزیر باید در روزهای آینده با حضور در صحن مجلس پاسخگوی آن باشد.

حاجی دلیگانی افزود: وزیر باید جواب قانع‌کننده‌ای ارائه کند در غیر این صورت این‌جانب در صحن مجلس هم اعلام می‌کنم که از توضیحات وزیر قانع نشدن و آن‌وقت از نمایندگان در این زمینه رأی‌گیری خواهد شد.

اگر نمایندگان در صحن مجلس اعلام کنند که از توضیحات وزیر قانع نشدند، کارت زرد به وزیر داده می‌شود.

کارت زرد به معنای نارضایتی مجلس از عملکرد یک وزیر است و چنانچه یک وزیر سه کارت زرد دریافت کند، در معرض استیضاح نمایندگان قرار می‌گیرد.

بولتن نیوز متن کامل سؤال حاجی دلیگانی و جواب وزیر را فردا منتشر خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *