آخرین اخبار

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: از برخوردهای سلیقه‌ای ستاد کل نیروهای مسلح در جهت اجرای قانون دریافت گواهینامه بدون کارت پایان خدمت انتقاد کرد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: از برخوردهای سلیقه‌ای ستاد کل نیروهای مسلح در جهت اجرای قانون دریافت گواهینامه بدون کارت پایان خدمت انتقاد کرد. حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از تحلیل های نادرست مسئولان ستاد کل نیروهای مسلح مبنی بر عدم اجرای قانون دریافت […]

اشتراک گذاری
17 مهر 1396
کد مطلب : 28550

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: از برخوردهای سلیقه‌ای ستاد کل نیروهای مسلح در جهت اجرای قانون دریافت گواهینامه بدون کارت پایان خدمت انتقاد کرد.

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از تحلیل های نادرست مسئولان ستاد کل نیروهای مسلح مبنی بر عدم اجرای قانون دریافت گواهینامه بدون کارت پایان خدمت، گفت: در قانون برنامه ششم به صراحت تاکید شده است که هرفرد خواهان دریافت گواهینامه رانندگی نیاز به داشتن کارت پایان خدمت ندارد، زیرا افراد متقاضی گواهینامه قبل از سن مشمولیت هم نیازی به کارت پایان خدمت ندارند؛ همچنین افراد دارای معافیت تحصیلی نیز به کارت پایان خدمت ندارند.

 

نمابنده مردم شاهین شهرو میمه برخوار درمجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه حرفه رانندگی جزء شئونات زندگی است، افزود: نباید افراد متقاضی را به بهانه نداشتن کارت پایان خدمت از این موضوع محروم کنیم،ضمن اینکه در قانون بیمه شخص ثالث هم تاکید شده افراد بدون گواهینامه در صورت تصادف از بیمه شخص ثالث نمی توانند استفاده کنند، بنابراین این موضوع نیز مشکل دیگری است که باید درصورت تصادف شرایط استفاده از دیه وجود ندارد؛ بنابراین برای رفع این مشکلات قانون مربوطه در مجلس به تصویب رسید.

 

وی با تاکید براینکه ستاد کل نیروهای مسلح باید دراجرای این قانون و کمک به جوانان تلاش کند، گفت: نباید بی دلیل برای بخشی از جامعه نارضایتی ایجاد کرد، قانون مصوب مجلس باید رعایت شود؛ البته ستاد کل به شکل کلی با این قانون محالف نیست، بلکه برخی افراد در ستاد کل سلیقه ای با قانون برخورد کرده و از اجرای آن جلوگیری می کنند؛ ضمن اینکه این رویه در مناسبات بعدی مجلس و ستاد کل تاثیرگذار است.

 

عضو کمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس، با اشاره به اینکه از رییس مجلس برای ورود به این موضوع و پیگیری اجرای قانون درخواست شده است، افزود: متاسفانه تاکنون نتیجه ای درخصوص اجرای قانون حاصل نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *