آخرین اخبار

آخرین وضعیت بازنشستگان فولاد وذوب آهن در گفتگوی خبرگزاری خانه ملت با حسینعلی حاجی/ادغام دو صندوق آخرین امید بازنشستگان فولاد

آخرین وضعیت بازنشستگان فولاد وذوب آهن در گفتگوی خبرگزاری خانه ملت با حسینعلی حاجی/ادغام دو صندوق آخرین امید بازنشستگان فولاد به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، هر چند وقت یک بار خبر تجمع تعدادی از پا به سن گذاشته های صنعت فولاد  در مقابل مجلس یا سایر ارگان های دولتی خبرساز می شود.   ۸۵هزار […]

اشتراک گذاری
05 مهر 1396
کد مطلب : 28363

آخرین وضعیت بازنشستگان فولاد وذوب آهن در گفتگوی خبرگزاری خانه ملت با حسینعلی حاجی/ادغام دو صندوق آخرین امید بازنشستگان فولاد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، هر چند وقت یک بار خبر تجمع تعدادی از پا به سن گذاشته های صنعت فولاد  در مقابل مجلس یا سایر ارگان های دولتی خبرساز می شود.

 

۸۵هزار نفر بازنشسته صندوق فولاد با مشکل دریافت به موقع مستمری و حقوق بازنشستگی خود مواجه اند .

 

به رغم آن که طبق برنامه ششم توسعه، صندوق فولاد به وزارت کار سپرده شده و این وزارتخانه مسئول مستقیم پرداخت حقوق بازنشستگان فولاد است، این افراد هر چند روز یک بار برای یادآوری حقوق برزمین مانده خود در مقابل مجلس تجمع می کنند.

 

حسینعلی حاجی دلیگانی، نماینده شاهین شهر و میمه و برخوار  یادآور می شود: مبلغ ۱۲۰۰ میلیارد تومان درنظر گرفته شد تا حقوق این افراد به موقع تامین شود. کسری اش هم از محل اموال توسط وزارت کارتامین شود. تا الان چیزی فروش نرفته و دلهره و نگرانی برای این افراد وجود دارد.

وضعیت نامناسب این بازنشستگان با وجود گذشت بیش از چهار سال از بروز مشکل، همچنان حل نشده باقی مانده تا جایی که ۲۷ نماینده مجلس، طرحی دو فوریتی را برای ادغام صندوق فولاد در صندوق بازنشستگی کشوری، امضا و به هیات رئیسه مجلس تقدیم کرده اند.

حاجی دلیگانی از طراحان اصلی این طرح دو فوریتی می گوید: با این طرح مجلسی ها به دنبال آنند که موسسه صندوق حمایتی و بازنشستگی شرکت فولاد با کلیه اختیارات و وظایف و نیروی انسانی و امتیازات در سازمان بازنشستگی کشور ادغام شود. طراحان این طرح تامین بار مالی این انتقال را از محل سهام  قابل واگذاری دولتی در بنگاه های اقتصادی قانونی در نظر گرفته اند.

 

حاجی دلیگانی در مورد این تکلیف میگوید: علی رغم این که آقای نوبخت در جلسات قبل مخالف بود، در این جلسه موافقت و مطرح کرد که شما بروید با صندوق بازنشستگی کشوری صحبت بکنید. اگر آنها موافق بودند چنین چیزی بشود.

 

مساله مهمی که در این طرح قابل توجه است، معادل سازی حقوق به نحوی است که میزان دریافتی این افراد کمتر از گذشته نشود.

 

به گفته حاجی دلیگانی، هرکاری که دولت با بازنشستگان کشوری انجام می دهد با آنها هم انجام دهد. چون اینها اصالتا کارکنان دولت بوده اند.

 

حالا بازنشستگان فولادی چشم انتظارند تا مشخص شود طرح این۲۷ نماینده مجلس کی و باچه شرایطی تصویب و اجرایی خواهد شد؟!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *