آخرین اخبار

حاجی : ژست تبلیغاتی عربستان در تأمین امنیت حجاج/ عربستان به‌دنبال جبران خسارات اقتصادی است

حاجی دلیگانی: ژست تبلیغاتی عربستان در تأمین امنیت حجاج/ عربستان به‌دنبال جبران خسارات اقتصادی است نماینده مردم شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس معتقد است عربستان سعی دارد با ژست تبلیغاتی حجاج ایرانی را نسبت به رفتار خود خوش‌بین کند تا برگزاری مراسم حج با حضور ایرانیان همچنان پابرجا بماند.     حسینعلی […]

اشتراک گذاری
27 شهریور 1396
کد مطلب : 28216

حاجی دلیگانی:

ژست تبلیغاتی عربستان در تأمین امنیت حجاج/ عربستان به‌دنبال جبران خسارات اقتصادی است

نماینده مردم شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس معتقد است عربستان سعی دارد با ژست تبلیغاتی حجاج ایرانی را نسبت به رفتار خود خوش‌بین کند تا برگزاری مراسم حج با حضور ایرانیان همچنان پابرجا بماند.

 

 

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به بازگشت حجاج ایرانی به کشور و گزارش های رسیده مبنی بر تغییر رفتار عربستان با حجاج گفت: عربستان نشان داد اگر بخواهد می تواند امنیت حجاج را تأمین کند لذا باید پاسخگو باشد که چرا در سال ۹۴ جلوی حوادث و فاجعه منا را نگرفت.

 

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه عربستان دچار نوعی دوگانگی در سیاست های خود شده است، عنوان کرد: عربستان در حج امسال ژستی گرفته که تبلیغاتی است برای اینکه ملل مسلمان شرکت کننده در حج بگوید عربستان توانایی خدمت رسانی به حجاج به عنوان خادم حرمین شریفین را دارد.

 

وی در ادامه با بیان اینکه هدف اصلی عربستان ایجاد خوش بینی میان حجاج ایرانی بود که این پیام را به کشور بازگردانند، تصریح کرد: با این حال مردم ایران جنایاتی را که عربستان نسبت به حجاج در سال های گذشته چه در فاجعه منا و چه در حادثه فرودگاه صورت گرفت را فراموش نمی کنند.

 

حاجی دلیگانی ادامه داد: در حال حاضر در شهرهای شیعه نشین عربستان جنایاتی علیه شیعیان صورت می گیرد و رفتار عربستان در بحرین و یمن بخشودنی نبوده و نباید نادیده گرفته شود.

 

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات کشور در مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه عربستان تلاش دارد برقراری حج و اعزام حجاج ایرانی را حفظ کند، خاطرنشان کرد: در سالی که ایرانیان به حج نرفتند، بازاریان عربستان به شدت ضرر کردند لذا آنها برای منافع اقتصادی خود هم که شده و البته بازیابی حیثیت از دست رفته خود، حاضر بودند امنیت و نظم را به بهترین شکل در مراسم حج امسال برقرار کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *