آخرین اخبار

حاجی‌ در تجمع دانشجویان مقابل دفتر سازمان ملل: قوه قضائیه علیه جنایات دولت میانمار پرونده قضایی تشکیل دهد

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار  در مجلس گفت: قوه قضائیه وظیفه دارد پرونده قضایی علیه جنایات دولت میانمار در مجامع حقوق بین‌الملل تشکیل دهد. به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین و میمه و برخوار شهر در مجلس شورای اسلامی در تجمع دانشجویی که برای محکومیت جنایات […]

اشتراک گذاری
19 شهریور 1396
کد مطلب : 28104

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار  در مجلس گفت: قوه قضائیه وظیفه دارد پرونده قضایی علیه جنایات دولت میانمار در مجامع حقوق بین‌الملل تشکیل دهد.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین و میمه و برخوار شهر در مجلس شورای اسلامی در تجمع دانشجویی که برای محکومیت جنایات دولت میانمار علیه مسلمانان مظلوم روهینگیایی عصر امروز یک شنبه ۱۹ شهریور مقابل دفتر سازمان ملل در تهران برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت: ما امت اسلامی پیرو قرآنی هستیم که می‌فرماید اگر گروهی از مومنان به خاطر حفظ دین و آیین‌شان از شما طلب کمک کردند برشما واجب است که به آنها کمک کنید. مگر ما نمی‌شنویم صدای مسلمانان میانمار را که زنده زنده آنها را می‌سوزانند.

وی افزود: مگر ما پیرو پیامبری نیستیم که فرمود هر کسی فریاد کمک انسانی را بشنود که مسلمانان را به یاری بطلبد و به یاری او نرود مسلمان نیست، ما برای اینکه نشان دهیم مسلمان هستیم باید به یاری مسلمانان مظلوم میانمار به شتابیم.

نماینده مردم شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس با خطاب قرار دادن جامعه مسلمانان جهان تصریح کرد: این مسلمانان و مردم ایران اسلامی امروز مردم میانمار سوزانده شده و سرشان از بدنشان جدا می‌شود، خانه‌هایشان سوزانده و از سرزمین‌هایشان بیرون رانده می‌شوند. جنایاتی که با حمایت ارتش میانمار انجام می‌شود که در تاریخ بشری بی سابقه بوده است. مگر این مردم مظلوم چه کردند که باید اینگونه ستم ببینند.

حاجی دلیگانی گفت: منشأ این جنایت آمریکا و رژیم صهیونیستی هستند که با حمایت کامل از دولت ستم کار میانمار چراغ سبز آنها نشان می‌دهند. چرا سازمان‌های بین‌المللی خفه شده‌اند و هیچ مسئولیتی در قبال این جنایات از خود نشان نمی‌دهند. آیا کشتار مردم مظلوم میانمار نسل کشی نیست؟ شمایی که برای مرگ یک حیوان اشک تمساح می‌ریزید چرا در قبال این جنایات سکوت مرگبار اختیار کرده‌اید.

وی با اشاره به موفقیت‌های ایران در جبهه مقاومت، تأکید کرد: همه مستکبران عالم بدانند همانطور که کشورهای اسلامی و در رأس آنها ایران در غرب آسیا پوزه جریان‌های تکفیری را به خاک مالیدند و در شرق آسیا نیز ریشه ستم را می‌خشکانند.

نماینده مردم شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس گفت: ما به فرموده حضرت امام که در سال ۶۷ وصیت کردند که باید بسیج جهانی تشکیل شود به این وصیت جامه عمل می‌پوشانیم و همانطور که در غرب آسیا اتحاد و بسیج مردمی تشکیل دادیم و پوزه صهیونیست‌ها را به خاک مالیدیم در شرق آسیا نیز به مقابله با ظلم و ستم می‌رویم.

حاجی دلیگانی با بیان اینکه کشتار مردم مسلمان میانمار اتفاق جدیدی نیست، اظهار داشت: اگر جنایاتی که در سالهای ۱۹۷۷،  ۱۹۸۸، ۱۹۹۱ و ۱۹۹۲ باعث مرگ میلیون‌ها مسلمان در میانمار شده بود جامعه جهانی عکس‌العمل مناسبی نشان می‌داد امروز شاهد این جنایات فجیع نبودیم.

وی همچنین با مورد خطاب قرار دادن دانشجویان حاضر در تجمع، تصریح کرد: دانشجو باید بیدار باشد و زمینه تشکیل نیروی بسیج مستضعفان را آماده کند تا مانع وقوع چنین جنایاتی در شرق آسیا شود. همانطور که می‌بینید استکبار جهانی سازمان‌های نظامی مشترکی تشکیل دادند و ما نیز وظیفه داریم با تشکیل نیروی نظامی مشترک اسلامی امکانات نظامی در اختیار مردم میانمار قرار دهیم.

نماینده مردم شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس با انتقاد از انفعال سازمان‌های بین‌المللی، تصریح کرد: امروز ساختار معیوب سازمان ملل و شورای امنیت باید اصلاح شود و باید صلیب سرخ و هلال احمرهای تمامی کشورها به کمک مردم مظلوم میانمار بشتابند.

وی تاکید کرد: انتظار داریم که قوه قضاییه با قدرت به این کشتار رسیدگی کرده و پرونده قضایی علیه این جنایات در مجامع حقوق بین‌الملل تشکیل دهد. همچنین از رسانه‌ها نیز انتظار داریم که ابعاد مختلف جنایات دولت میانمار علیه مردم مسلمان این کشور را به خوبی در شبکه‌های مجازی منتشر کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *