آخرین اخبار

حاجی‌ در گفت‌وگو با فارس مطرح کرد گله‌مندی جهانگیری از عدم همکاری بانک‌ها برای اعطای تسهیلات به طرح‌های اقتصاد مقاومتی

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در گزارشی گله‌مندی خود را از عدم همکاری بانک‌ها برای اعطای تسهیلات به طرح‌های مربوط به اقتصاد مقاومتی ابراز کرد. حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، گفت: رئیس ستاد […]

اشتراک گذاری
04 شهریور 1396
کد مطلب : 27817

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در گزارشی گله‌مندی خود را از عدم همکاری بانک‌ها برای اعطای تسهیلات به طرح‌های مربوط به اقتصاد مقاومتی ابراز کرد.

حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، گفت: رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در گزارشی اعلام کرد که در ۵ ماه نخست امسال از ۲۸۸ طرحی که در قالب مصوبات اقتصاد مقاومتی با آنها برای اعطای تسهیلات اعطا شده تنها به ۵ طرح از ۲۸۸ طرح ابلاغ شده، تسهیلات داده‌اند.

وی افزود: برای اجرای ۲۸۸ طرح مذکور ۵ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز بوده که بانک‌ها برای ۵ طرحی که تسهیلات ارائه دادند ۵ و نیم میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده‌اند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اظهار داشت: بر اساس این گزارش در میان بانک‌ها تنها بانکی که عملکرد آن در حوزه اعطای تسهیلات به مصوبات مربوطه به اقتصاد مقاومتی قابل قبول بوده، صندوق کارآفرینی و امید است. در این جهت تلاش مثبتی را داشته است.

حاجی‌دلیگانی خاطرنشان کرد: بانک‌ها با وجود اینکه سرمایه‌ کشور و مردم در اختیارشان است در راستای غیر از ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی تعیین می‌کند، حرکت می‌کند و به نظر می‌رسد که بانک‌ها در سال‌های گذشته عملکرد مشابه ۵ ماهه نخست امسال را داشتند.

وی در پایان افزود: امروزه شرایط واحدهای تولیدی و صنعتی ما به گونه‌ای است که یا تولید خود را متوقف می‌کنند یا کاهش می‌دهند و یکی از مشکلات عمده آنها مشکل نقدینگی و نرخ سود بالای تسهیلات است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *