آخرین اخبار

حاجی در همایش جایگاه داران سوخت استان اصفهان:تصمیمات غیر کارشناسی برخی مسئولان باعث بدبینی مردم به نظام اسلامی میشود/طرح برندینگ خلاف قانون است

حاجی در همایش جایگاه داران سوخت استان اصفهان:تصمیمات غیر کارشناسی برخی مسئولان باعث بدبینی مردم به نظام اسلامی میشود/طرح برندینگ خلاف قانون است حماسه سازان؛ نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در دوره های نهم و دهم مجلس شورای اسلامی چهارشنبه ۱۱ مرداد ۹۶ در همایش جایگاه داران سوخت استان […]

اشتراک گذاری
15 مرداد 1396
کد مطلب : 27509

حاجی در همایش جایگاه داران سوخت استان اصفهان:تصمیمات غیر کارشناسی برخی مسئولان باعث بدبینی مردم به نظام اسلامی میشود/طرح برندینگ خلاف قانون است

حماسه سازان؛ نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در دوره های نهم و دهم مجلس شورای اسلامی چهارشنبه ۱۱ مرداد ۹۶ در همایش جایگاه داران سوخت استان اصفهان حضور یافت و به ایراد سخن پرداخت.

آقای حاجی ضمن تبریک دهه کرامت و میلاد امام رئوف علی ابن موسی الرضا علیه السلام، اجرای طرح برندیگ و ایجاد واسط بین شرکت توزیع فراورده های نفتی و جایگاهداران را خلاف قانون دانست و گفت: در این رابطه سوالی از وزیر نفت پرسیدم که متأسفانه همکارانم در کمیسیون انرژی بعد از ۸ ماه هنوز اقدامی انجام نداده اند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس نهم ودهم به نحوه کار شرکت های برندینگ در کشورهای دیگر اشاره کرد و افزود: در کشورهایی که شرکت های برندینگ ایجاد کرده اند هر کدام از شرکت ها چاه نفت در اختیار دارند و در پالایشگاه شرکت خود، نفت را پالایش و بنزین تولید می کنند و مشتریان در خرید بین کیفیت و قیمت ارائه شده توسط پالایشگاهای مختلف انتخاب و خرید می کنند ولی ایجاد یک حائل بین شرکت توزیع فراورده های نفتی و جایگاه دار در کشور ما جز اضافه شدن هزینه و ایجاد رانت برای افرادخاص هیچ مزیتی ندارد.

حاجی با طرح این سوال که کجای سیستم فعلی اشکال داشت که این شرکت ها را ایجا کرده اید؟ اظهار داشت: منظم ترین سیستم که بین دولت و بخش خصوصی وجود داشته، جایگاه های سوخت بوده، الان با ایجاد این طرح برای مناطق دور افتاده چه برنامه ای دارند؟ می خواهند نقاط دور دست را چکار کنند؟

وی با بیان اینکه در هیچ جای متن قانون صریحا نیامده است که تغییر کاربری زمین ممنوع باشد به جز جایگاه های سوخت، تصریح کرد: اگر می خواهند رقابت وجود داشته باشد اشکالی ندارد به شرطی که قانون تغییر کند و زمین جایگاه داران را حبس نکنند.

نماینده قوه مقننه در شورای برنامه ریزی استان اصفهان ضمن تأکید بر نظارت بر کیفیت و کمیت کار جایگاه های سوخت، افزود: یکی از مشکلاتی که در کشور وجود دارد این است؛ تصمیماتی که توسط مدیران بالادستی گرفته می شود نقطه نظرات کارشناسان مربوطه و کسانی که در اجرای آن نقش موثر و فعال دارند گرفته نمی شود و این باعث می شود که در اجرا دچار مشکل می شود. هر کدام از مسئولین باید نظرات تشکل هایی همانند این تشکل استانی را در اجرا دخیل کنند و از مشورت های آنها که مجری تصمیمات هستند، استفاده کنند.

نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در دوره های نهم و دهم مجلس شورای اسلامی در همین رابطه (تصمیمات بدون کارشناسی) به دیدار دوشنبه ۹ مرداد ماه خود با دکتر سیف رئیس کل بانک مرکزی اشاره کرد و گفت: به آقای سیف گفتم، ۷۰۰ قرض الحسنه تک شعبه ای در استان اصفهان وجود دارد که از ابتدای انقلاب اسلامی تأسیس شده اند و هیچ تخلفی تا کنون نداشته اند بلکه در زمان فعلی که هیچ بانکی وام قرض الحسنه نمی دهد این قرض الحسنه ها گره از کار مردم باز می کنند ولی در سه سال گذشته مشکلات فراوانی برای آنها ایجاد کرده اید.

حاجی ضمن بااشاره به اهمیت تصمیم گیری مسئولان، خاطر نشان ساخت: اصل نظام مشکلی ندارد ولی بعضابا تصمیماتی که برخی از مسئولین می گیرند و مردم را دچار مشکل می کنند مردم را نسبت به نظام بد بین می کنند. ما که مسئولیتی میپذیریم باید گوش شنوا داشته باشیم و از انتقادات مردم ناراحت نشویم و نسبت به وظیفه خود اهتمام بورزیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *