آخرین اخبار

آقای حاجی صبح روز جمعه ۳۰ تیر ماه ۹۶ از روستاهای بخش مرکزی شاهین شهر بازدید کرد

حسینعلی حاجی نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی صبح روز جمعه ۳۰ تیر ماه ۹۶ از روستاهای بخش مرکزی شاهین شهر بازدید کرد حماسه سازان؛ نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در دوره های نهم و دهم مجلس شورای اسلامی جمعه […]

اشتراک گذاری
01 مرداد 1396
کد مطلب : 27242

حسینعلی حاجی نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی صبح روز جمعه ۳۰ تیر ماه ۹۶ از روستاهای بخش مرکزی شاهین شهر بازدید کرد

حماسه سازان؛ نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در دوره های نهم و دهم مجلس شورای اسلامی جمعه ۳۰ تیر ماه ۹۶ ضمن بازدید از روستاهای بخش مرکزی  شاهین شهردر جلسات خانه ملت این روستاها شرکت کرد.

کیانی بخشدار مرکزی ،شریفی مدیر بنیاد مسکن، اونیک آزه مدیر آب و فاضلاب روستایی، رستمی مدیر جهاد کشاورزی وخسروی رئیس شورای بخش مرکزی، آقای حاجی را همراهی  و در هر روستا اعضای شورای اسلامی، منتخبین پنجمین دوره شورای اسلامی و  معتمدین محلی حضور داشتند.

۹ صبح  و روستای باغمیران اولین مقصد آقای حاجی بود، وی ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت ششمین اختر تابناک امامت و ولایت امام جعفر صادق علیه السلام به اقدامات و پیگیری های انجام شده در خصوص رفع مشکلات روستا پرداخت و گفت: برای لایروبی ومرمت قنات مصوبه اعتبارات لازم را سال گذشته اخذ کردیم و با تمدید برای سال ۹۶ امسال نیز این مصوبه پا بر جا ست و نیاز هست از طریق مسئولین محلی پیگیری شود تا اعتبار هر چه زودتر تحویل و تخصیص داده شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس نهم و دهم ضمن اشاره به مهم بودن موضوع آب شرب برای اهالی،  و پس از استماع نظرات اعضای جلسه در خصوص ایجاد چاه یا قنات برای آب شرب، از آقای اونیک آزه خواست با اعزام تیم کارشناسی و هماهنگی با شورای اسلامی و معتمدین روستا تا پایان شهریور کاملا مشکلات مرتفع و آب شرب در اختیار اهالی باشد.

در خصوص آسفالت معابر روستا مقرر شد بنیاد مسکن تا پایان مرداد ماه ۱۰۰۰ متر از معابر را روکش کند و جهت افزایش مساحت زمین های نگهداری دام و مجوز چاه نیز تعیین تکلیف شد.

ایستگاه بعدی سفر یکروزه آقای حاجی به بخش مرکزی شهرستان شاهین شهر و میمه روستای کلهرود بود که در خصوص تأمین آب کشاورزی ، مجوز قنات، لوله گذاری انتقال آب کشاورزی به طول یک کیلومتر و تعویض لوله های فرسوده قبلی به طول ۲٫۵ کیلومتر، برق رسانی به امامزاده، رفع مشکل برق دستگاه کلر زن منبع آب، آسفالت معابر و صدور مجوز برداشت کتیرا تصمیم گیری شد. همچنین طی تماس تلفنی  با” واحدی” رئیس داهداری شهرستان  مقرر شد تا پایان سال ۹۶، بیست و سه کیلومتر جاده روستای کلهرود شانه سازی شود.

روستای دهلر سومین ایستگاه حضورنماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در دوره های نهم و دهم مجلس شورای اسلامی و همراهانش بود و در خصوص آسفالت معابر، ترمیم کانال آب تا دو ماه آینده و نصب سرعت گیر در جاده روستا اتخاذ تصمیم شد.

در این جلسه نیز طی تماس تلفنی حاجی با ناطقی مدیر کل دفتر برنامه ریزی و بودجه استانداری اعتبار احداث سد آبخیزداری تأمین شد و مقرر گردید شورای اسلامی روستای دهلر مکاتبه ای با اقای حاجی انجام تا پیرو این تماس تلفنی پیگیری های لازم صورت گیرد.

برنامه بعدی اقامه نماز ظهر و عصر در جمع اهالی روستای بیدشک و همچنین برگزاری جلسه خانه ملت این روستا بود.

اصلاح شبکه آب روستا، آسفالت معابر، واگذاری زمین های پلاک بندی شده، ترانس آب جهت پمپاژ آب، جابجایی تیر برق مسجد امام حسین علیه السلام و همچنین انتصاب دهیار موضوعاتی بود که در جلسه خانه ملت مطرح و تصمیم گیری شد.

یکی دیگر از موضوعات مطرح شده که با پیشنهاد آقای حاجی در دستور کار قرار گرفت، دیوار کشی آرامستان روستا بود که با تأمین سنگ توسط بنیاد مسکن، و نرده توسط شورای بخش مقرر شد توسط شورای روستا تا پایان مرداد ماه انجام شود.

ساعت ۱۵ و روستای سه آخرین ایستگاه مسئولین در جلسات خانه ملت بخش مرکزی بود.

آسفالت معابر، لایروبی و مرمت قنات، اجرای طرح آبخیزداری، تأمین خسارت وارده توسط حیوانات به محصولات کشاورزی، تغییر اقلیم گاز و اصلاح ورودی روستا از موارد مطح شده در این جلسه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *