آخرین اخبار

روایت “حاجی” از جلسه غیرعلنی امروز مجلس/لاریجانی: جز در حوزه بهداشت و کاهش تورم در سایر موارد پیشرفت خاصی نداشتیم

روایت “حاجی” از جلسه غیرعلنی امروز مجلس/لاریجانی: جز در حوزه بهداشت و کاهش تورم در سایر موارد پیشرفت خاصی نداشتیم نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس گفت: رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه غیرعلنی مجلس عنوان کرد که در ۴ سال گذشته جز در حوزه بهداشت و کاهش تورم در سایر موارد […]

اشتراک گذاری
27 تیر 1396
کد مطلب : 27172

روایت “حاجی” از جلسه غیرعلنی امروز مجلس/لاریجانی: جز در حوزه بهداشت و کاهش تورم در سایر موارد پیشرفت خاصی نداشتیم

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس گفت: رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه غیرعلنی مجلس عنوان کرد که در ۴ سال گذشته جز در حوزه بهداشت و کاهش تورم در سایر موارد پیشرفت چشمگیری نداشتیم و حتی در بعضی شاخص‌ها سیر نزولی را شاهد هستیم.

 

 

حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به جلسه غیرعلنی امروز مجلس گفت: در این جلسه رئیس مجلس به تشریح اوضاع کنونی اقتصاد کشور و ارائه گزارش و آمار در این باره می‌پردازد.

 

وی افزود: لاریجانی عنوان کرد که جز در دو حوزه بهداشت و همچنین کاهش تورم در سایر شاخص‌ها در ۴ سال گذشته کشور ما یا پیشرفت چندانی نداشته و یا اینکه در برخی شاخص‌ها سیر نزولی داشته است.

 

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: رئیس مجلس گفت که در مورد رشد ناخالص داخلی کشور ما در بین ۲۴ کشور منطقه رتبه دهم را دارد و در بین ۱۹۱ کشور جهان رتبه ۸۲ ام را در اختیار دارد. در بحث سرانه اسمی ناخالص در بین ۲۲ کشور منطقه ۱۴ام هستیم و در سطح جهانی نیز با ۲ پله سقوط از ۷۹ به ۸۱ رسیده‌ایم.

 

حاجی‌دلیگانی خاطرنشان کرد: لاریجانی افزود در بحث آزادی فعالیت‌های اقتصادی در بین ۲۲ کشور منطقه رتبه آخر را داریم و در سطح جهان بین ۱۸۱ کشور ۱۷۴ امین کشور هستیم و نسبت به گذشته یک پله سیر نزولی داشته‌ایم.

 

وی افزود: رئیس مجلس اظهار داشت: در مورد نرخ بیکاری دربین ۱۰ کشور منطقه رتبه ما ۹ ام است و در بین ۱۰۵ کشور دنیا ۹۰‌ام هستیم.

 

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس اظهار داشت:‌ لاریجانی با اشاره به موضوع رای اعتماد به کابینه پیشنهادی دولت دوازدهم تصریح کرد نمایندگان باید تراز وزرا را در سطحی قرار دهند که جدا از اینکه چه فکر و خط سیاسی داشته باشند، بتوانند یک جهش اقتصادی را در کشور ایجاد کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *