آخرین اخبار

تشریح جزئیات طرح سه فوریتی توقف اجرای قرارداد ایران و توتال

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی از تقدیم طرح سه فوریتی توقف اجرای قرارداد ایران و توتال به هیئت رئیسه در جلسه صبح فردا خبر داد. به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از خانه ملت، حسینعلی حاجی دلیگانی با اشاره به تهیه طرح سه فوریتی توقف اجرای قرارداد ایران و توتال […]

اشتراک گذاری
19 تیر 1396
کد مطلب : 27055

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی از تقدیم طرح سه فوریتی توقف اجرای قرارداد ایران و توتال به هیئت رئیسه در جلسه صبح فردا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از خانه ملت، حسینعلی حاجی دلیگانی با اشاره به تهیه طرح سه فوریتی توقف اجرای قرارداد ایران و توتال تا زمان بررسی و مطالعه بیشتر درباره این قرارداد، گفت: قانون اساسی و آیین نامه داخلی مجلس ظرفیتی در نظر گرفته است که در شرایط اضطراری و فوری که مصالح و منافع ملی کشور ایجاب می کند بتوان از ظرفیت سه فوریتی استفاده کرد، تا طرح بلافاصله در دستورکار قرار بگیرد و رای گیری شود.

نماینده مردم شاهین شهر و میمه  و برخوار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با توجه به فرصت اندک باقیمانده برای اجرای قرارداد و در نظر نگرفتن برخی منافع و مصالح ملی در این قرارداد، افزود: بر این اساس طرحی سه فوریتی با یک ماده واحده و یک تبصره تهیه شده است که در ماده واحده دولت مکلف می شود که روند اجرای قرارداد را تا زمان بررسی و مطالعات بیشتر متوقف کند.

* طرح صبح فردا تقدیم هیئت رئیسه می شود
حاجی دلیگانی ادامه داد: در تبصره این طرح سه فوریتی ذکر شده که دولت مکلف است سایر قراردادهایی را که براساس IPC در دست انعقاد است، تا زمان بررسی کارشناسی بیشتر و تامین نظر دستگاه های مسئول متوقف کند.

وی با اشاره به اینکه این طرح صبح فردا تقدیم هیئت رئیسه می شود، یادآور شد: این طرح امضاهای موردنیاز برای تقدیم به هیئت رئیسه را دارد که با توجه به اینکه این قرارداد منافع ملی کشور را تحت تاثیر قرار می دهد، عموم نمایندگان همکاری لازم را دارند تا بررسی بیشتر درباره این قرارداد انجام شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر این قرارداد نافذ شود بعدها شرایطی همانند کرسنت برای کشور به وجود می آورد که ضرر زیادی برای منافع ملی کشور دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *