آخرین اخبار

دکتر دانش آشتیانی وزیر آموزش وپرورش جهت پاسخ به سئوال جناب آقای حاجی در خصوص صندوق ذخیره فرهنگیان در کمیسیون فرهنگیان حاضر شد

دکتر دانش آشتیانی وزیر آموزش وپرورش جهت پاسخ به سئوال جناب آقای حاجی در خصوص صندوق ذخیره فرهنگیان در کمیسیون فرهنگیان حاضر شد حماسه سازان؛ وزیر آموزش و پرورش سه شنبه ۱۳ تیر ۹۶ ضمن حضور در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، پاسخگوی سوال نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار […]

اشتراک گذاری
16 تیر 1396
کد مطلب : 26975

دکتر دانش آشتیانی وزیر آموزش وپرورش جهت پاسخ به سئوال جناب آقای حاجی در خصوص صندوق ذخیره فرهنگیان در کمیسیون فرهنگیان حاضر شد

حماسه سازان؛ وزیر آموزش و پرورش سه شنبه ۱۳ تیر ۹۶ ضمن حضور در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، پاسخگوی سوال نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در خصوص احقاق حقوق فرهنگیان در صندوق ذخیره فرهنگیان و اقدامات انجام شده در برابر متخلفین، شد.

آقای حاجی ضمن اشاره به ابهامات موجود در وضعیت صندوق ذخیره فرهنگیان، از عدم شفافیت در هیأت مدیره و هیأت امنای این صندوق گفت و افزود: از تعداد اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان آمار دقیقی وجود ندارد و تا به حال از برخورد با متخلفان در این صندوق نیز گزارشی ارائه نشده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس نهم و دهم با طرح این سوال که چرا در ازای سرمایه اعضا برگه سهام صادر نشده و هیچ مدرکی به آنها داده نشده است؟ گفت: برخی از فرهنگیان عزیز برای اخذ وام چند میلیونی از صندوق مذکور مدت ها در نوبت مانده اند و این در حالی ست که وام های بیش از ۵۰۰ میلیون از این صندوق به برخی افراد پرداخت شده است که باید اسامی آنها، نوع وام پرداختی به آنها، میزان و نوع وثیقه هایی که به عنوان ضمانت ارائه داده اند و کارشناسان رسمی ارزیابی وثایق، اعلام شود.

حسینعلی حاجی شفاف سازی گردش سالیانه مالی صندوق را لازم دانست و از دکتر دانش آشتیانی خواست در خصوص اقدامات انجام شده در برخورد با متخلفین و بازگرداندن وجوه غارت شده گزارشی ارائه دهد.

دکتر دانش آشتیانی وزیر آموزش و پرورش ضمن تشکر از آقای حاجی به خاطر حساسیت و پیگیری هایی ویژه در خصوص فرهنگیان، صاحب تخصص نبودن اعضای هیات مدیره در زمینه مالی و اقتصادی را موجب فراهم آمدن مشکلات پیش رو عنوان و گفت: بنا شد سیستم حسابرسی مستقر شود تا به وضعیت شرکت ها رسیدگی گردد و در کنار آنها تیم حقوقی جهت بررسی تخلفات فعال گردید.

وزیر آموزش و پرورش به تخلف مدیر عامل بانک مربوطه اشاره نمود و افزود: مدیر عامل صندوق که قصد خروج از کشور را داشت و اعضای هیدت مدیره صندوق و همچنین افرادی که مظنون به فساد مالی بودند را برکنار و افراد متخصص و با صلاحیت جایگزین کردیم، البته در حال تغییر ساختار هیأت مدیره هستیم که باید در هیأت دولت به تصویب برسد.

دانش آشتیانی با بیان اینکه ۴۰ درصد از سرمایه شرکت ها متعلق به فرهنگیان است، ادامه داد: متأسفانه وثیقه لازم در برابر تسهیلات پرداختی دریافت نشده است ولی تا کنون سیصد میلیون از طلب فرهنگیان را پرداخت کردیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *