آخرین اخبار

حاجی‌دلیگانی: صدور گواهینامه رانندگی برای سربازان غایب در انتظار اعلام نظر پلیس

نماینده مردم شاهین شهر، برخوار و میمه در مجلس با اشاره به پیگیری‌های مجلس برای اجرای قانون در خصوص صدور گواهینامه برای سربازان غایب گفت که منتظر اعلام نظر مثبت ستاد کل نیروهای مسلح و نیروی انتظامی برای رفع این مشکل هستیم. به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ حسینعلی حاجی دلیگانی مطرح کرد: قانون صراحت دارد که گرفتن […]

اشتراک گذاری
12 تیر 1396
کد مطلب : 26918

نماینده مردم شاهین شهر، برخوار و میمه در مجلس با اشاره به پیگیری‌های مجلس برای اجرای قانون در خصوص صدور گواهینامه برای سربازان غایب گفت که منتظر اعلام نظر مثبت ستاد کل نیروهای مسلح و نیروی انتظامی برای رفع این مشکل هستیم.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ حسینعلی حاجی دلیگانی مطرح کرد: قانون صراحت دارد که گرفتن گواهینامه نیاز به داشتن کارت پایان خدمت ندارد. آنچه در قانون بیمه شخص ثالث مطرح و مصوب شد به این دلیل بود که اگر افراد بدون گواهینامه رانندگی کرده و تصادف کنند نمی‌توانند از خدمات بیمه‌ای استفاده کنند و راهی زندان خواهند شد. به همین دلیل این قانون مصوب شد اما تاکنون به دلایلی اجرایی نشده است.

نماینده مردم شاهین شهر، برخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خواسته ما از مسئولین مربوطه این بود که اگر ابهامی در این قانون وجود دارد نسبت به رفع این ابهام اقدام کنند، تصریح کرد: ستاد کل نیروهای مسلح ابهامی در این زمینه اعلام کرده بود که توسط معاونت قوانین مجلس رفع ابهام شد. سوال آنها این بود که آیا در زمینه صدور گواهینامه، قانون مادر راجع به وظیفه عمومی ملاک است یا قانون اخیر که معاونت قوانین پاسخ داد قانون اخیر ملاک خواهد بود و نیازی به قانون اول نیست. زیرا در قانون اول صدور گواهینامه برای مشمولان سربازی منع شده بود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس دهم ادامه داد: نیروی انتظامی هم ابهامی داشت که چون قانون نظام وظیفه به نیروی انتظامی تکلیف کرده اگر سرباز غایبی آمد لازم است او را دستگیر کنند آیا اولویت با دستگیر کردن فرد است؟ زیرا آنهایی که نمی‌توانند گواهینامه بگیرند اکثراً سربازهای فراری هستند. البته از نظر ما این موضوع ابهامی ندارد زیرا قانون اخیر می‌گوید گواهینامه برای این افراد صادر شود اما به نیروی انتظامی گفتیم اگر این ابهام را دارید آن را منعکس کنید که اگر نیاز است در مجلس استفساریه‌ای مطرح شود یا از معاونت حقوقی نظر مشورتی و حقوقی اخذ کنید. اگر هم ابهامی نیست قانون را اجرا کنید.

به گزارش ایسنا؛ نماینده مردم شاهین شهر، برخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: همچنین رایزنی‌هایی با مسئولین ستاد کل نیروهای مسلح و نیروی انتظامی داشتیم که دید آنها هم مجموعاً مثبت بود و منتظریم آنها نظر مثبتشان را اعلام کنند که مشکل رفع شود. پیش‌بینی ما این است با توجه به صحبتی که با سرلشکر باقری داشتیم و ایشان هم موافق بودند که کمکی در این مسیر شود، این قانون هرچه زودتر اجرایی خواهد شد./

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *