آخرین اخبار

حاجی‌ در گفت‌وگو با فارس: رؤسای جمهور در دوران‌های مختلف خودشان دست کمک به سمت سپاه دراز کردند

نماینده شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس با بیان اینکه رؤسای جمهور در دوران‌های مختلف خودشان دست کمک به سمت سپاه دراز کردند، گفت: امروز سپاه هزاران میلیارد تومان از دولت طلب دارد و انتقادات دولتمردان علیه اقدامات سازندگی سپاه بی‌انصافی است. حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای […]

اشتراک گذاری
07 تیر 1396
کد مطلب : 26874

نماینده شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس با بیان اینکه رؤسای جمهور در دوران‌های مختلف خودشان دست کمک به سمت سپاه دراز کردند، گفت: امروز سپاه هزاران میلیارد تومان از دولت طلب دارد و انتقادات دولتمردان علیه اقدامات سازندگی سپاه بی‌انصافی است.

حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با اشاره به حمله‌های اخیر دولتمردان به سپاه برای ایجاد دوقطبی کاذب در کشور، اظهار داشت: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی ایران تا الآن با ۲ رویکرد یا ۲ روحیه متفاوت برای اداره کشور مواجه بودیم.

وی افزود: اما هر جایی یا در هر موضوعی که روحیه انقلابی در کشور حاکم بوده نه تنها آن موضوع به درستی حل شده است بلکه با کمترین هزینه و بیشترین بهره‌وری به نتیجه رسیده است، اما آنجایی که روحیه انقلابی وجود نداشته و به طور معمول خواستند آن مسائل را حل کنند، معمولاً شکست خورده‌ایم.

نماینده شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس یادآور شد: روحیه انقلابی در بخش دفاعی هم باعث شد که اقتدار لازم را در همه عرصه‌ها به دست آوریم به نحوی که علیرغم اینکه جنگ ۸ ساله را به ما تحمیل کردند، ولی ما با همین روحیه انقلابی‌مان توانستیم جنگ را اداره کنیم و برای اولین بار در تاریخ ایران شکست نخوریم و حتی یک وجب از سرزمین اسلامی‌مان در اختیار دشمن قرار نگیرد.

وی با بیان اینکه همین روحیه انقلابی در بخش مبارزه با منافقین که ۱۷ هزار شهید ترور از ما گرفت، به نتیجه رسید و همین روحیه انقلابی در عرصه سازندگی هم به کمک کشور آمد، تصریح کرد: بعد از تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران، بخش دفاعی ما که با بیشترین محدودیت مواجه شد، اما توانست علیرغم وجود همه این تحریم‌ها، در بخش تجهیزات دفاعی پیشرفت‌های قابل توجهی داشتیم و به علم و تکنولوژی تولید موشک‌های کوتاه‌بُرد، میان‌بُرد و بلندبُرد دست یافتیم که نمونه آن را در عملیات موشکی اخیر سپاه علیه داعش شاهد بودید.

حاجی‌دلیگانی یادآور شد: سپاه در عملیات موشکی خود علیه داعش توانست مقر فرماندهی داعش، جایی که تجهیزات زیادی هم بنا کرده بودند را مورد هدف قرار دهد، با توجه به اینکه این اولین بار بود از موشک‌ها به صورت عملیاتی استفاده می‌شد، اما با فاصله ۷۰۰ متر بدون کمترین خطا به هدف برخورد کرد و این نتیجه و حاصل روحیه انقلابی است.

وی ادامه داد: کسانی که در بخش‌های اقتصادی کشور فعال هستند به هر میزان که با روحیه انقلابی وارد عمل شدند، موفق بودند، ولی به همان میزان که روحیه انقلابی نداشتند باعث عقب ماندن کشور در همان عرصه‌ها شدند، از جمله عرصه اقتصاد و اشتغال کشور، به همین دلیل امروز با مشکلات فراوانی در عرصه‌های اقتصادی و اشتغال و بیکاری جوانان کشور مواجهیم.

حاجی‌دلیگانی متذکر شد: این مشکلات نتیجه عملکرد همین افرادی است که با دیدگاه‌های لیبرالی و غیرانقلابی خواستند کشور را اداره کنند، در همه دولت‌ها هم این شرایط کم و بیش وجود داشته است، امروز این افراد باید پاسخ دهند که نیروهای انقلابی اقتدار کشور را در شرایط تحریم‌ها حفظ کردند، دفاع از کشور را حفظ کردند و این امنیت پایدار را به وجود آوردند، اما آنان با آن همه امکاناتی که در اختیار داشتند و آثار کمتری از تحریم‌ها هم متوجه آنان بود، چرا الآن وضعیت کشور به این صورت است.

وی اضافه کرد: در همین رابطه باید بگویم غیرت انقلابی بچه‌های سپاه باعث شد وقتی دیدند در مقاطعی از زمان‌ها ما با داشتن تجهیزات و دستگاه‌های مهندسی و راهسازی امکان‌های بالقوه‌ای را در اختیار داریم و می‌توانیم در راه سازندگی کشور از آنها استفاده کنیم، با درخواست دولت‌ها وارد عمل شدند.

نماینده شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس تأکید کرد: رؤسای جمهور در دوران‌های گذشته آمدند و در جلسات مجمع فرماندهان سپاه که بنده خودم چند مورد را شاهد بودم، دست کمک به سمت سپاه دراز می‌کردند و می‌گفتند حالا که شما الآن عملیات نظامی به آن صورت گسترده ندارید، بیایید و به کمک دولت بشتابید، سپاه هم با اذنی که از فرمانده کل قوا گرفت به شرط اینکه به توان رزمی و نظامی‌اش آسیبی وارد نشود و در آنجا دارای اشکال نشود، مجوز کمک به دولت‌ها را گرفت.

وی همچنین گفت: امروز هر پروژه بزرگی را که در کشور مشاهده می‌کنید، هر پروژه سنگین و مهمی را که می‌بینید، توسط سپاه انجام شده است، اگر حضور سپاه در این عرصه‌ها نبود، در عرصه ساخت سدها و راه‌های مختلف، در بخش نفت و پتروشیمی، واقعاً پیمانکار یا سازنده دیگری در کشور وجود نداشت که آنها را انجام دهد، چرا که اگر وجود داشت دولت‌های متقاضی سراغ خارج از کشور می‌رفتند.

حاجی‌دلیگانی عنوان کرد: به هر حال سپاه آمد و این فعالیت‌های مهم را انجام داد، البته با توجه به اینکه دولت‌ها عموماً با کمبود نقدینگی هم در برخی مقاطع مواجه بودند، سپاه با گرفتن اسناد خزانه یا گرفتن برخی وجوه غیرنقدی دیگر، این فعالیت‌ها را انجام داد و امروز هم هزاران میلیارد تومان از دولت طلب دارد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مطالبی که علیه این نوع فعالیت‌های سازندگی سپاه از طرف برخی دولتمردان بیان می‌شود، اقدام عجیب و بی‌انصافانه‌ای است، دولت خودش از سپاه تقاضا کرده بود که شما بیایید و همه امکانات‌تان را در راه سازندگی کشور به کار گیرید، حالا آنان نباید اینگونه به سپاه حمله کنند و آن را مورد انتقاد قرار دهند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *