آخرین اخبار

عضو فراکسیون ولایت مجلس: ایران در دفاع از امنیت ملی هیچ خط قرمزی را نمی پذیرد

عضو فراکسیون ولایت مجلس: واکنش نماینده برخوار به اظهارات رئیس جمهور درباره ولایت فقیه/ایران در دفاع از امنیت ملی هیچ خط قرمزی را نمی پذیرد به گزارش چشم برخوار، میلیون ها نفر در شب های قدر مشغول عزاداری در رسای امیرالمومنین علیه السلام بودند که رئیس جمهورمان به صراحت به تقطیع کلام امیرالمومنین در خطبه […]

اشتراک گذاری
30 خرداد 1396
کد مطلب : 26783

عضو فراکسیون ولایت مجلس:

واکنش نماینده برخوار به اظهارات رئیس جمهور درباره ولایت فقیه/ایران در دفاع از امنیت ملی هیچ خط قرمزی را نمی پذیرد

به گزارش چشم برخوار، میلیون ها نفر در شب های قدر مشغول عزاداری در رسای امیرالمومنین علیه السلام بودند که رئیس جمهورمان به صراحت به تقطیع کلام امیرالمومنین در خطبه ۹۲ نهج البلاغه پرداخت و گفت: امیرالمومنین مبناء ولایت را نظر مردم می داند.

حسن روحانی در ادامه به جمله «لمن ولیتموه امرکم» استناد کرد و ادامه داد که امیرالمومنین (ع) به مردم گفته اند هر فردی که شما  به عنوان ولی و رهبر جامعه انتخاب کنید من هم اطاعت کرده و اجرا می کنم!

این اظهارات رئیس جمهور ما را بر آن داشت تا گفتگویی با حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم برخوار، شاهین شهر و میمه و عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی داشته باشیم و نظر این مسئول را در این خصوص مطلع شویم.

ما را تا پایان این گفتگو همراهی کنید:

 

دکتر روحانی رئیس جمهور در سخنرانی های اخیر خود مطالبی را در خصوص نظر دادن مردم به مشروعیت امامت و ولایت مطرح کرد، نظر شما در این رابطه چیست؟

قطعا مطالب و نوع گفتار رئیس جمهور با اعتقادات شیعه همخوانی ندارد چون ما قائل به آن هستیم که امام از طرف خدا منصوب می شود و از لحاظ حکومت ظاهری به خواست و مراجعه مردم و مقبولیت آن ها اجرایی می شود، اما به لحاظ ذاتی؛ امام، امامت دارد و مردم دخالتی در عزل و نصب امام نخواهند داشت.

رای مردم به مشروعیت امامت و ولایت، نوعی آب ریختن به آسیاب دشمن است و جای تعجب دارد کسی که در حوزه علمیه تحصیل کرده و با این مفاهیم به درستی آشنا است، چنین مطالبی را بیان می کند که قطعا از روی ناآگاهی نیست و یکسری اهدافی را پشت این مطالب دنبال می کند که در اظهارات دیگری که در گذشته داشته و یا در آینده خواهند داشت می توان آن را جستجو کرد دنبال چه مطامعی هستند و این نوع صحبت ها نقطه شروعی در راستای حذف مفهوم ولایت و امامت از جامعه است.

آن ها می خواهند مفهوم ولایت فقیه را در جامعه حذف کنند، می خواهند به خیال باطل خودشان ولایت فقیه زدایی از جامعه داشته باشند اما چنین چیزی هرگز اتفاق نخواهد افتاد، چون مردم انقلاب اسلامی ایران، تجربه رئیس جمهور اول انقلاب را دیده اند و با چنین گفتمانی آشنا هستند.

تحلیل شما در رابطه با اقدام اخیر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مقابل تروریست های سوریه در منطقه دیرالزور چیست؟

اقدامات موشکی صدای سیلی ملت ایران بود که صدای آن تا کاخ سیاه رئیس جمهور آمریکا رفت و ستون های آن را به لرزه در آورد.

این اقدام به موقع، بجا، شجاعانه و معنادار سپاه باعث خرسندی همه خانواده های محترم شهدا خصوصا شهدای حادثه تروریستی مجلس همچون شهید حجت الاسلام و المسلمین تقوی و زارع و همچنین شهدای مدافع حرم شد و غیرت ملی مردم که توسط برخی عناصر کشورهای وابسته و نوکر آمریکا در منطقه خدشه دار شده بود، با این اقدام ترمیم شد.

ایرانی احساس سربلندی، احساس غرور و شعف کرد از نمایش قدرتی که سپاه داشت.

این اقدام و پاسخ سپاه به گروه های تروریستی مجلس به ویژه داعش چه پیامی را برای جامعه جهانی داشت؟

پیامی که برای تروریست ها و جامعه جهانی داشت این بود که بدانند هر گونه خطایی که انجام بدهند با پاسخ سخت و شدید فرزندان انقلاب اسلامی مواجه خواهند شد، این که ایران در خصوص دفاع از امنیت ملی و شهروندان خود هیچ خط قرمزی را نمی پذیرد و هر جایی یا هر کسی که بخواهد امنیت ملت را خدشه دار کند با قدرتمندترین انواع سلاح خود به صورت محکم به او پاسخ خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *