آخرین اخبار

حاجی‌ در تشریح نشست غیرعلنی مجلس: لاریجانی: مشکل اصلی حوزه اقتصاد در بخش اجراست و نه در بخش گفتمان‌ها و سخنرانی‌ها

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس گفت: رئیس مجلس شورای اسلامی مشکل اصلی در حوزه مسائل اقتصادی را در بخش اجرا و نه در گفتمان‌ها، سخنرانی‌ها و صحبت‌ها دانست. حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به […]

اشتراک گذاری
24 خرداد 1396
کد مطلب : 26669

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس گفت: رئیس مجلس شورای اسلامی مشکل اصلی در حوزه مسائل اقتصادی را در بخش اجرا و نه در گفتمان‌ها، سخنرانی‌ها و صحبت‌ها دانست.

حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به جلسه غیرعلنی امروز مجلس، گفت: رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه غیرعلنی امروز مجلس عنوان کرد که مشکل اصلی در حوزه مسائل اقتصادی را در بخش اجرا است و نه در گفتمان‌ها، سخنرانی‌ها و صحبت‌ها و کار باید به سمت اجرا و عمل سوق داده شود.

وی افزود: جمع‌بندی صحبت‌های نمایندگان و حاضران در جلسه غیرعلنی امروز این بود که در مرحله اول در حوزه مسائل اقتصادی باید یک اتفاق نظر در درون قوه‌ها و سپس تفاهم بین قوه‌ها ایجاد شود تا در مورد چالش‌ های اقتصادی بتوانیم به جمع‌بندی برسیم.

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: به عنوان مثال عنوان شد که در دولت نباید کار بگونه‌ای باشد که مطالعات آقای مسعود نیلی (مشاور اقتصادی رئیس‌جمهور) یک چیز را بگوید و در لایحه بودجه دولت مواردی لحاظ شود که بر خلاف مطالعات انجام شده توسط تیم اقتصادی آقای نیلی باشد.

حاجی‌دلیگانی خاطرنشان کرد: همچنین در این جلسه تأکید شد که چالش‌ها و مشکلات اقتصادی باید اولویت‌بندی شود و اولین اولویت نیز در این بخش مسئله اشتغال باشد.

وی افزود: علاوه بر این در این جلسه تأکید شد که صندوق توسعه ملی نباید به عنوان خزانه دوم کشور مطرح باشد بلکه باید به عنوان یک صندوق برای کارهای پایدار کشور مورد توجه قرار گیرد.

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: نکته بعدی سیاست‌زدایی از مسائل اقتصادی بود که این مسئله مورد تأکید قرار گرفت که مسائل اقتصادی نباید در قالب گفتمان‌های سیاسی و دیدگاه‌ها و سلایق سیاسی نباید مطرح و پیگیری شود.

حاجی‌دلیگانی خاطرنشان کرد:‌ نکته دیگری که مورد تأکید قرار گرفت این بود که چه دولت فعلی و چه دولت قبلی در اجرای سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی درست عمل نکردند و امروز هم اقتدارگرایی برخی از وزرای دولت مانع از اجرایی شدن صحیح این سیاست‌ها می‌شود.

وی در پایان گفت: همچنین مسائلی در خصوص نظام بانکی مطرح شد و اینکه یکی از اولویت‌های اصلاح برای کارهای زیرساختی اقتصاد اصلاح نظام بانکی کشور است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *