آخرین اخبار

آقای حاجی : سوالات نمایندگان از وزرا زمان زیادی صرف می‌کند

نماینده مردم شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس، گفت: سوالات نمایندگان از وزرا زمان زیادی صرف می‌کند که در صحن مجلس مطرح شود، بنابراین از هیئت رئیسه می‌خواهم در سال جدید مجلس به این موضوع بیشتر توجه شود.   به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و […]

اشتراک گذاری
10 خرداد 1396
کد مطلب : 26492

نماینده مردم شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس، گفت: سوالات نمایندگان از وزرا زمان زیادی صرف می‌کند که در صحن مجلس مطرح شود، بنابراین از هیئت رئیسه می‌خواهم در سال جدید مجلس به این موضوع بیشتر توجه شود.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در نشست علنی امروز (چهارشنبه، ۱۰ خرداد ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری آیین‌نامه‌ای خطاب به هیئت رئیسه جدید مجلس گفت: سوالات نمایندگان از وزرا زمان زیادی صرف می‌کند که در صحن مجلس مطرح شود، از هیئت رئیسه می‌خواهم در سال جدید مجلس دستوری بدهید که به این موضوع بیشتر توجه شود.

 

وی با اشاره به تذکرات کتبی نمایندگان مجلس در جلسات علنی اظهار داشت: غالبا در جلسات علنی مجلس تذکرات کتبی متعددی قرائت می‌شود به طوری که تا ۶ ماه پیش پاسخ آنها از سوی دولت و از طریق وزرا و یا معاون حقوقی رئیس جمهور به مجلس ارائه می‌شد اما اکنون تذکرات از سوی هیئت رئیسه امضاء می‌شود اما پاسخی از سوی دولت برای آنها دریافت نمی‌شود که این مسئله با شان مجلس منافات دارد و درست نیست.

 

حاجی دلیگانی در تذکر دیگری به تخلفات صورت گرفته در انتخابات شوراها اشاره کرد و افزود: روال ناپسندی در این دوره از انتخابات شوراها صورت گرفت به طوری که در برخی از شهرها خرید و فروش رای با پول و نیز مواردی از این دست اتفاق افتاد که در شان نظام جمهوری اسلامی نیست.

 

وی خطاب به پزشکیان که ریاست جلسه را برعهده داشت گفت: از شما می‌خواهم که به کمیسیون شوراها دستور دهید که هر چه زودتر اصلاح قانون جدید نظارت بر انتخابات شوراها را بیاورند و نیز تکلیف نظارت بر انتخابات شوراها را زودتر روشن کنیم.

 

وی تصریح کرد: به نظر می‌رسد که مجلس نمی‌تواند نظارت لازم را بر انتخابات شوراها داشته باشد که طرح آن تهیه شده که شورای نگهبان نیز باید کمک کند که به این موضوع نیز باید هیئت رئیسه عنایت داشته باشد.

 

نماینده مردم شاهین‌شهرو میمه و برخوار  تصریح کرد: از دستگاه قضایی می‌خواهم که با کسانی که در انتخابات شوراها جرم مرتکب شده‌اند قاطعانه برخورد کنند.

 

حاجی‌دلیگانی در بخش دیگری از سخنانش به مشکلات سپرده‌گذاران موسسه ثامن‌الحجج اشاره و تاکید کرد: تعداد قابل توجهی از سپرده‌گذاران موسسه اعتباری ثامن‌الحجج بلاتکلیف هستند که آقای سیف یک ماه پیش قول داده بود که مشکل آنها را ۴ ماهه رفع کند بنابراین از هیئت رئیسه مجلس می‌خواهم که نبست به حل آن و تذکر به رئیس بانک مرکزی دقت بیشتری داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *