آخرین اخبار

حاجی‌دلیگانی در گفت‌وگو با تسنیم: سئوال از وزیر کشور درباره اتباع بیگانه در هیئت‌رئیسه مجلس بلاتکلیف مانده است

  نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار گفت: سؤال از وزیر کشور درباره حضور اتباع خارجی بیگانه ماه‌هاست که در هیئت رئیسه مجلس بلاتکلیف مانده است.   حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با بیان اینکه “سؤال بنده از وزیر […]

اشتراک گذاری
07 خرداد 1396
کد مطلب : 26429

 

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار گفت: سؤال از وزیر کشور درباره حضور اتباع خارجی بیگانه ماه‌هاست که در هیئت رئیسه مجلس بلاتکلیف مانده است.

 

حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با بیان اینکه “سؤال بنده از وزیر کشور درباره حضور اتباع خارجی بیگانه در کشورمان است که ماه‌هاست که در هیئت رئیسه بلاتکلیف مانده”، گفت: با توجه به وضعیت اشتغال در کشور ضرورت دارد تا مانع ورود افراد سایر کشورها به ایران آن هم به‌صورت غیرمجاز شویم.

 

وی با بیان اینکه  ۳ تا ۴ میلیونی اتباع خارجی غیرمجاز در کشورمان حضور دارند، ادامه داد: افرادی در کشورمان از طریق قاچاق انسان یعنی عبور غیرمجاز اتباع سایر کشورها به داخل ایران منبع درآمدی برای خود ایجاد کرده‌اند که باید با آنها برخورد شود.

 

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس به جلسه غیرعلنی مجلس با علی‌ ربیعی وزیر کار تعاون و رفاه اجتماعی درباره وضعیت اشتغال کشور اشاره کرد و افزود: در همان جلسه نیز بنده به وضعیت حضور اتباع غیرمجاز در کشورمان اعتراض و اعلام کردم تا زمانی که این افراد در کشور حضور دارند عرصه برای ورود حدود ۴ میلیون ایرانی به بازار کار تنگ شده است.

 

حاجی‌دلیگانی با ابراز اینکه در آن جلسه غیرعلنی، وزیر کار اعلام کرد دولت به‌دنبال ایجاد یک‌میلیون شغل در کشور است، اظهار داشت: در آن جلسه ربیعی طرحی را که نخست‌وزیر هند در دهه ۸۰ میلادی برای ایجاد اشتغال در این کشور تدوین کرده بود و نتیجه‌ای از آن نگرفته بود ترجمه  و در قالب طرح اشتغال کشور به نمایندگان ارائه کرد.

 

وی با تأکید بر اینکه وزیر کار در آن جلسه تناقض‌گویی‌هایی نیز داشت، گفت: وزیر کار در جلسه غیرعلنی از طرفی با ارائه طرح شکست‌خورده هندی‌ها به‌دنبال ایجاد سالیانه  یک میلیون شغل در کشور بود و از طرف دیگر اعلام کرد به‌دلیل اینکه بحران اشتغال بیماری جهانی است، نباید انتظار ایجاد اشتغال گسترده در کشور را داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *