آخرین اخبار

یادداشت/ حاجی دلیگانی ۳۷ هزار میلیارد تومانی که خزانه کاذب ایجاد کرد

خبرگزاری میزان- برابر گزارش هایی که داریم مشخص شده در اوایل اردیبهشت ۲۰ هزار میلیارد تومان از کف خزانه جارو و برداشته و در کشور توزیع شده است. به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر و میمه و برخوار و عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در […]

اشتراک گذاری
06 خرداد 1396
کد مطلب : 26421
خبرگزاری میزان- برابر گزارش هایی که داریم مشخص شده در اوایل اردیبهشت ۲۰ هزار میلیارد تومان از کف خزانه جارو و برداشته و در کشور توزیع شده است.
به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر و میمه و برخوار و عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در یادداشتی که در اختیار خبرگزاری میزان قرار داد، درباره  «برقراری مجدد یارانه برخی افراد»  نوشت: ما همواره شاهد رفتارهای ضدونقیض مسئولین دولتی بوده‌ایم، در همان زمانی که بیان می‌شد شب پرداخت یارانه‌های نقدی، شب عزا و مصیبت دولت است، ما به آن‌ها گفتیم که اتفاقا، این شب، شب زفاف شماست؛ علت این حرف ما هم آن بود که این دولت ۸۰ هزار میلیارد تومان از بابت افزایش قیمت حامل‌های انرژی درآمد کسب می‌کند و تنها ۴۳ هزار میلیارد تومان آن را به عنوان یارانه نقدی و دیگر تکالیف قانونی خود پرداخت می‌کند؛ درحالیکه خبری از سرنوشت ۳۷ هزار میلیارد تومان دیگر این درآمد نیست و این رقم گردش مالی پیدا نمی‌کند.
البته دولت بیان می‌کند که ما این عدد را به شرکتهای خدمات دهنده مثل برق و آب می‌پردازیم؛ اما ما دیدگاهمان این است که این ۳۷ هزار میلیارد تومان حالت یک خزانه کاذب را برای دولت ایجاد کرده که اختیار آن در دست خود دولت است؛ برخلاف موازین قانونی این رقم به خزانه واریز نمی‌شود و پرداخت آن هم از طریق فرآیند واگذاری و تخصیص و پرداخت، انجام نمی‌شود.
بنابراین، این خزانه کاذب، این قدرت مانور را در اختیار دولت قرار می‌دهد که بدون رعایت اصل ۵۲ و ۵۳، در مقاطعی چنین تصمیماتی را اتخاذ کند. 
از سوی دیگر برابر گزارش هایی که داریم مشخص شده در اوایل اردیبهشت ۲۰ هزار میلیارد تومان از کف خزانه جارو و برداشته و در کشور توزیع شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *