آخرین اخبار

حاجی دلیگانی: بازی با سیستم بانکی ادامه دارد/ بدهی بعضی ابــــَـــربدهکاران تقسیط مجدد و استمهال می شود

حاجی دلیگانی: بازی با سیستم بانکی ادامه دارد/ بدهی بعضی ابــــَـــربدهکاران تقسیط مجدد و استمهال می شود   عضو کمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت:بدهکاران بزرگ بانکی با نفوذ در دستگاه های مختلف بسترسازی می کنند تا بصورت قانونی زمان تعویق بدهی طولانی تر شود.     حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت وگو […]

اشتراک گذاری
03 خرداد 1396
کد مطلب : 26357

حاجی دلیگانی:

بازی با سیستم بانکی ادامه دارد/ بدهی بعضی ابــــَـــربدهکاران تقسیط مجدد و استمهال می شود

 

عضو کمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت:بدهکاران بزرگ بانکی با نفوذ در دستگاه های مختلف بسترسازی می کنند تا بصورت قانونی زمان تعویق بدهی طولانی تر شود.

 

 

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از روند وصول معوقات کلان بانکی گفت:اینکه عنوان می شود میزان معوقات بانکی روند کاهشی دارد، قابل تامل است به دلیل اینکه این روند از الگوی صحیحی پیروی نمی کند.

 

نماینده مردم شاهین شهر،میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:بخشی از معوقات بانکی توسط بانک استمهال و تقسیط مجدد می شوند یعنی عملا با این کار منابع مالی وارد بانک نمی شود، تا بانک بتواند این منابع را بطور مثال به عنوان تسهیلات به بخش صنعت ارائه کند.

 

این نماینده مردم در مجس دهم افزود:گاهی میزان معوقات بانکی از طریق تهاتر بین بانک و مجموعه های حقوقی صورت می گیرد بنابراین باید موارد مذکور در  روند کاهش میزان رشدمعوقات مورد توجه قرار بگیرد.

 

حاجی دلیگانی افزود:شنیده می شود که ۲۴هزار میلیارد تومان وام پرداخت شده که نکته در این رابطه بر این اساس است که از این میزان اعطایی، بخشی از طریق استمهال وام های گذشته صورت گرفته بطور مثال؛ یک وام به دلیل رکود تسویه نشده و بانک با توافقی که با با مشتری می کند میزان وام و سود تعلق گرفته معوق را، در دفاتر به عنوان اراده وام جدید به مشتری محسوب می کند.

 

وی ادامه داد:عمده بدهکاران بانکی، ابربدهکارانی هستند که ارتباطات خاصی با بدنه مجموعه های قدرت دارند که اگر این موضوع اصلاح نشود، مشکل میزان بالای معوقات بانکی بصورت موثر قابل حل نیست.

 

عضو کمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی افزود:بدهکاران بزرگ بانکی با نفوذ در دستگاه های مختلف بسترسازی می کنند تا بصورت قانونی زمان تعویق بدهی طولانی تر شود.

 

گفتنی است رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه نسبت رشد معوقات بانکی از ۱۴٫۷ درصد به ۱۰ درصد کاهش یافته است، گفت: میزان معوقات بانکی ۱۰۰ هزار میلیارد تومان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *