آخرین اخبار

روزنامه همشهری نوشت: عادل آذرگفته بود حکم ۳۹۷ مدیر متخلف تا پایان فروردین ۹۶ صادر می‌شود حکم حقوق‌بگیران نجومی صادر نشد

عادل آذرگفته بود حکم ۳۹۷ مدیر متخلف تا پایان فروردین ۹۶ صادر می‌شود حکم حقوق‌بگیران نجومی صادر نشد اقتصاد > اقتصاد‌ ایران – دیوان محاسبات کشور یک سال پس از ماجرای افشای حقوق‌های نجومی به ۲ تکلیف خود در این پرونده عمل نکرده است؛ نه خبری از برگشت وام‌های کلان پرداخت شده به مدیران دستگاه‌های […]

اشتراک گذاری
12 اردیبهشت 1396
کد مطلب : 26048

عادل آذرگفته بود حکم ۳۹۷ مدیر متخلف تا پایان فروردین ۹۶ صادر می‌شود

حکم حقوق‌بگیران نجومی صادر نشد

اقتصاد > اقتصاد‌ ایران – دیوان محاسبات کشور یک سال پس از ماجرای افشای حقوق‌های نجومی به ۲ تکلیف خود در این پرونده عمل نکرده است؛ نه خبری از برگشت وام‌های کلان پرداخت شده به مدیران دستگاه‌های اجرایی است و نه تکلیف احکام مدیران متخلف در این پرونده مشخص شده است.

 

 فیش‌های نجومی معاونان بیمه مرکزی، مدیران عامل چند بانک دولتی و اعضای سابق هیأت عامل صندوق توسعه ملی از اردیبهشت‌ماه سال گذشته افشا شد و دیوان محاسبات براساس دستور علی لاریجانی، رئیس مجلس مسئولیت رسیدگی به این پرونده‌ها را داشت. براساس وعده عادل آذر، رئیس دیوان محاسبات قرار بود تا پایان فروردین‌ماه ۹۶احکام مدیران متخلف در پرونده حقوق‌های نجومی اعلام شود و از سوی دیگر درخصوص بازگشت وام‌های کلان اطلاع‌رسانی صورت گیرد که هیچ‌کدام اتفاق نیفتاده است.

 

دیوان محاسبات ۱۱مهرماه ۹۵گزارش حقوق‌های نجومی را در صحن مجلس قرائت کرد. عادل آذر، رئیس دیوان محاسبات به هنگام قرائت این گزارش اعلام کرده بود ۳۹۷نفر از مقامات و مدیران بالغ بر ۲۳میلیارد تومان حقوق اضافه بر ۲۰میلیون تومان در‌ماه دریافت کرده‌اند؛ ۱۰۴نفر نیز ۲۴میلیارد تومان وام اضافه بر ۸۰میلیون تومان گرفته‌اند. براساس گزارش‌های بعدی دیوان محاسبات تنها ۲۳میلیارد تومان حقوق‌های نجومی مدیران بازگشت خوردند.

 

عادل آذر علاوه بر وعده بازگشت پول‌ها در برنامه تلویزیونی ۱۲مهرماه ۹۵گفته بود: «حکم قطعی ۳۹۷مقام و مدیر متخلف تا پایان فروردین ۹۶در دادستانی دیوان محاسبات صادر می‌شود.» با وجود این تاکنون خبری از احکام این افراد منتشر نشده است. این در حالی است که در همان گزارش ۱۱مهرماه دیوان محاسبات تأکید شده بود: «متخلفان در پرونده حقوق‌های نجومی بدیهی است علاوه بر استرداد وجوه اضافه دریافتی، به مجازات‌های موضوع تبصره یک ماده ۲۳قانون دیوان محاسبات کشور ازجمله انفصال از خدمات دولتی یا اخراج از محل خدمت محکوم خواهند شد.»

 

عادل آذر در جلسه کمیسیون برنامه و بودجه در آخرین گزارش خود از پرونده حقوق‌های نجومی در کمیسیون برنامه و بودجه نتوانسته بود نظر نمایندگان حاضر در جلسه را جلب کند. این جلسه ۱۵فروردین ۹۶برگزار شده بود و حسینعلی حاجی‌دلیگانی، عضو کمیسیون با بیان اینکه گزارش رئیس دیوان محاسبات درباره حقوق‌های نجومی قانع‌کننده نبود تصریح داشت: گزارش دیوان محاسبات در مورد تصمیم‌گیران و عاملان پرداخت حقوق‌های نجومی هنوز در مرحله حسابرسی و دادسراست و تعیین‌تکلیف نشده است. به گفته حاجی‌دلیگانی این گزارش جنبه محرمانه داشته و نسخه‌ای از آن به رئیس مجلس ارائه شده بود که رئیس مجلس آن را نیز در اختیار رؤسای کمیسیون‌ها قرار داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *