آخرین اخبار

حاجی : آزادسازی سهام عدالت اکنون به نفع ثروتمندان است/ نظارت درستی به نحوه توزیع سود سهام عدالت نشده است

عضوکمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، با بیان اینکه نظارت درستی به نحوه توزیع سود “سهام عدالت”نشده است،گفت: آزادسازی “سهام عدالت” در شرایط فعلی به نفع دهک های پایین جامعه نیست. حسینعلی حاجی دلیگانی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به وضعیت فعلی پرداخت سود “سهام عدالت” و همچنین آزادسازی آن، گفت: […]

اشتراک گذاری
02 اردیبهشت 1396
کد مطلب : 25914

عضوکمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، با بیان اینکه نظارت درستی به نحوه توزیع سود “سهام عدالت”نشده است،گفت: آزادسازی “سهام عدالت” در شرایط فعلی به نفع دهک های پایین جامعه نیست.

حسینعلی حاجی دلیگانی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به وضعیت فعلی پرداخت سود “سهام عدالت” و همچنین آزادسازی آن، گفت: تصمیم گیری مقتضی درخصوص “سهام عدالت” بسیار مهم بوده که متاسفانه در سال های اخیر انجام نشده است.

 نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در سال های اخیر انتظار و امیدی که در مردم برای توزیع سود “سهام عدالت” ایجاد شده بود ابتر مانده و مردم دلسرد شده اند، افزود: پرداخت سود سهام عدالت امر بسیار خوبی برای دهک های پایین جامعه بود که تاکنون عملیاتی نشده است.

وی با تاکید بر اینکه واحدهایی که از سوی دولت به “سهام عدالت” داده شده واحدهای نُقلی و بسیار خوبی از حیث درآمدزایی است، تصریح کرد: واحدهای واگذار شده از سوی دولت برای “سهام عدالت” از جمله پالایشگاه ها، پتروشیمی ها، بخشی از مخابرات و غیره واحدهای درآمدزای خوبی بوده،اما به جهت فراموشی یا بی توجهی در زمینه سوددهی این واحدها درست عمل نشده است.

این نماینده مردم درمجلس دهم،با بیان اینکه در ابتدا مقرر شده بود از سود واحدهای مشمول “سهام عدالت” که آورده دولت بود برداشت شده و به عنوان آورده افراد یا سهام فرد آورنده لحاظ شود،گفت:این موضوع عملیاتی نشده و در برهه ای از مردم درخواست افزایش سهم خود را داشتند.

باید نظارتی بر نحوه عملکرد واحدهای تحت لوای سهام عدالت صورت بگیرد

وی با تاکید بر اینکه باید نظارتی بر نحوه عملکرد واحدهای تحت لوای “سهام عدالت” باشد، افزود: در این زمینه باید یک جنبه نظارتی هم وجود داشته باشد و از این حیث حضور مجلس در این موضوع ضروری است.

حاجی دلیگانی ادامه داد: نوع واحدهایی که در اختیار “سهام عدالت” بوده ظرفیت بیشتری برای پرداخت سود به صاحبان سهام و مردم که عمدتا مستضعف و دهک های پایین جامعه هستند داشته؛اما به علت برخی نظارت های ضعیف این موضوع عملیاتی نشد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا آزادسازی “سهام عدالت” عملیاتی نمی شود،تاکید کرد: آزادسازی قبل از اینکه شرایط ثباتی را در این موضوع احساس کنیم درست نیست.

عضو کمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اگر درحال حاضر آزادسازی “سهام عدالت” صورت بگیرد؛باز همه زحمتی که کشیده شده و منابعی که دولت برای کمک به مستضعفان و فقرا گذاشته از جیب مستحقین در آمده و به جیب ثروتمندان خواهد رفت./

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *