آخرین اخبار

حاجی دلیگانی: نفوذ جمهوری اسلامی در منطقه عربستان را ناگزیر به پذیرش شروط ایران در اعزام حجاج ایرانی کرد

نماینده مردم شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس معتقد است عدم برگزاری حج ایرانیانی خسارات سیاسی زیادی به عربستان وارد کرد، از این رو مذاکره را ترجیح دادند. حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت حضور عربستان پای میز مذاکره با جمهوری اسلامی برای برگزاری مجدد حج را […]

اشتراک گذاری
02 اردیبهشت 1396
کد مطلب : 25912

نماینده مردم شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس معتقد است عدم برگزاری حج ایرانیانی خسارات سیاسی زیادی به عربستان وارد کرد، از این رو مذاکره را ترجیح دادند.

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت حضور عربستان پای میز مذاکره با جمهوری اسلامی برای برگزاری مجدد حج را حاصل مجاهدت و اقدامات مؤثر کشورمان در منطقه دانست و گفت: جمهوری اسلامی توانسته است علیه مستکبران در منطقه نفوذ پیدا کرده و توطئه های آنها را خنثی کند، از این رو عربستان که به تازگی به نقش بی بدیل کشورمان در منطقه پی برده درخواست مذاکره برای ازسرگیری اعزام حجاج ایرانی کرد.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه ضرورت هماهنگی با جمهوری اسلامی درباره مسائل منطقه برای عربستان واضح و مبرهن شد، عنوان کرد: عدم برگزاری حج ایرانیان خسارات زیادی در حوزه دیپلماسی به عربستان وارد کرد از این رو مذاکره را ترجیح دادند تا اعزام حجاج ایرانی از سرگرفته شود.

وی افزود: در نتیجه مذاکرات مقرر شد ابتدا سفر حج واجب سال ۹۶ با شروط جمهوری اسلامی برگزار شود و بعد از بررسی عملکرد عربستان، در خصوص عمره و چگونگی مذاکرات مربوطه بحث و بررسی صورت خواهد گرفت.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات کشور در مجلس شورای اسلامی در پایان در خصوص نحوه احقاق حقوق خانواده شهدای منا خاطرنشان کرد: دستگاه دیپلماسی بحث تخصیص سفر حج تمتع به ازای هر شهید منا، دو نفر را دنبال می کند اما انتظار ما از وزارتخانه های خارجه و ارشاد و سازمان حج ورود جدی به قضیه پرداخت دیه خانواده های داغدار فاجعه مناست که در این خصوص نباید به هیچ وجه جلوی سعودی کوتاه بیایند.

به گزارش خانه ملت، چهارشنبه هفته گذشته بود که سیدرضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و حجت الاسلام قاضی‌عسگر به منظور بررسی مسائل حج و اعزام حجاج ایرانی در جلسه غیرعلنی مجلس شورای اسلامی حاضر شده و گزارشی از روند مذاکرات با عربستان ارائه کردند./

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *