آخرین اخبار

پیگیری های آقای حاجی در خصوص افزایش مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی اجرایی شد

پیگیری های آقای حاجی در خصوص افزایش مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی اجرایی شد بهار ۹۴ بود که نماینده مرد شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی طرح موسوم به طرح حمایت از ۶ میلیون نفر از کار افتاده و نیازمند واقعی را با امضاء اکثریت نمایندگان به […]

اشتراک گذاری
28 فروردین 1396
کد مطلب : 25780

پیگیری های آقای حاجی

در خصوص افزایش مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی اجرایی شد

بهار ۹۴ بود که نماینده مرد شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی طرح موسوم به طرح حمایت از ۶ میلیون نفر از کار افتاده و نیازمند واقعی را با امضاء اکثریت نمایندگان به هیأت رئیسه مجلس ارائه داد. طرحی که آن زمان به دلیل رکورد شکنی در تعداد امضاء نمایندگان پای یک طرح، تیتر اول رسانه های مختلف شد.

پیگیری های متعدد و جلسات گوناگون با کمیسیون های مربوطه در مجلس شورای اسلامی، نمایندگان دولت و مرکز پژوهش های مجلس در خصوص تأمین مالی این طرح از دغدغه های حسینعلی حاجی بود.

وی که خود عضویت کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه کشور را عهده دار بود فرصت را غنیمت شمرد تا در مسیر تصویب برنامه ۵ ساله آینده کشور پیگیری های خود را به ثمر بنشاند. در روند تصویب برنامه ششم توسعه کشور، کمیسیون تلفیق با پیشنهاد حاجی مبنی بر افزایش مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی تا ۲۰ درصد دستمزد مصوب شورای عالی کار، موافقت کرد و شنبه ۱۱ دی ماه ۹۵ و در جریان بررسی لایحه برنامه ششم توسعه کشور در صحن علنی مجلس شورای اسلامی با دفاع قاطعانه وی به تصویب نمایندگان رسید.

حسینعلی حاجی در دفاع از این بند برنامه ضمن ابراز شرمندگی از حقوق۶۰ هزار تومانی مددجویان کمیته امداد و بهزیستی،اظهار داشت: موضوع این طرح، موضوع فقر مطلق است، کسانی که هیچ چیز برای خوردن ندارند، کسانی که توانایی انجام کار ندارند، موضوع کسانی است که روی ویلچر نشسته و نمی تواند کار کنند، موضوع کسانی است که نابینا و ناشنوا هستند، موضوع کسانی است که معلولیت دارند، موضوع کسانی است که شب گرسنه سر بر زمین می گذارند. عضو کمیسون برنامه و بودجه مجلس نهم و دهم با طرح این سوأل که یک مددجو با این حقوق چه کار باید بکند؟ افزود: مگر ما مسئولیت نداریم؟ مگر این همه اصول قانون اساسی نداریم؟

اکنون و در ماه های آخر عمر دولت یازدهم تلاش های مجدانه آقای حاجی در خصوص این مصوبه اجرایی شد و در اولین یارانه پرداختی سال ۹۶ به مددجویان مرحله اول افزایش مستمری انجام گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *