آخرین اخبار

آقای حاجی از پاسخ صالحی امیری قانع نشد

حماسه سازان : هفدهم آذر ماه ۹۵ بود که نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در دوره های نهم و دهم مجلس شورای اسلامی در سؤالی از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی چرایی صادر نشدن مجوز بیش از ۶۰۰ نشریه را خواستار شد. دکتر صالحی امیری سه شنبه ۱۲ بهمن […]

اشتراک گذاری
20 فروردین 1396
کد مطلب : 25701

حماسه سازان :

هفدهم آذر ماه ۹۵ بود که نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در دوره های نهم و دهم مجلس شورای اسلامی در سؤالی از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی چرایی صادر نشدن مجوز بیش از ۶۰۰ نشریه را خواستار شد.

دکتر صالحی امیری سه شنبه ۱۲ بهمن با حضور در کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تصمیم جمعی اعضای هیأت نظارت بر مطبوعات بر توقف صدور مجوز را علت این تأخیر عنوان نمود که آقای حاجی خطاب به وی تصریح کرد: شما طبق قانون موظف به ارائه پاسخ ظرف مدت ۳ ماه هستید و در این خصوص به قانون عمل نکرده اید، نه جنابعالی و نه هیأت نظارت شأن قانونگذاری ندارید هر چند نمایندگان سه قوه در هیأت حضور داشته باشند.

حسینعلی حاجی از پاسخ صالحی امیری قانع نشد و سؤال برای طرح در صحن علنی مجلس شورای اسلامی از کمیسیون فرهنگی به هیأت رئیسه مجلس ارسال تا اعلام وصول گردد.

سید هادی حسینی معاون حقوقی امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در نامه ۲۶ بهمن ماه ۹۵ خطاب به آقای حاجی کثرت تقاضا را یکی از علل تأخیر عنوان نموده و آورده است: در حال حاضر (۲۶ بهمن ماه ۹۵) ۱۸۰۰ تقاضا بر روی سامانه جامع رسانه های کشور ثبت شده است.

در ادامه نیز هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی طی نامه ای اعلام وصول سؤال عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس نهم و دهم را به دکتر صالحی امیری اعلام کرد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *