آخرین اخبار

درگفتگو با ایسنا مطرح شد حاجی : جذب سرمایه‌های مردم از ایجاد بازار کاذب جلوگیری می‌کند

حاجی دلیگانی: جذب سرمایه‌های مردم از ایجاد بازار کاذب جلوگیری می‌کند   یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: وقتی این همه نقدینگی و سرمایه در اختیار مردم داریم چرا اعتماد خود مردم را جلب نکنیم. اگر همین سرمایه‌ها که در اختیار مردم است به سمت تولید هدایت شود از ایجاد بازارهای […]

اشتراک گذاری
19 فروردین 1396
کد مطلب : 25649

حاجی دلیگانی:

جذب سرمایه‌های مردم از ایجاد بازار کاذب جلوگیری می‌کند

 

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: وقتی این همه نقدینگی و سرمایه در اختیار مردم داریم چرا اعتماد خود مردم را جلب نکنیم. اگر همین سرمایه‌ها که در اختیار مردم است به سمت تولید هدایت شود از ایجاد بازارهای کاذب جلوگیری می‌شود.

 

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه اصفهان در خصوص راهکارهای اجرای شعار”اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال” اظهار کرد: باید کسانی مسئولیت تیم اقتصادی دولت را بر عهده بگیرند که دیدگاه و تفکر انقلابی داشته باشند. نکته دوم بحث واردات است که در سیاست‌های کلان کشور آمده است که باید هوشمندانه انجام شود و هر کالایی که تولید داخل است اجازه واردات آن کالا داده نشود و از طرفی هم بخش خصوصی و تولیدکنندگان داخلی بپذیرند که کالای با کیفیت در شان ملت ایران تولید کنند.

 

وی افزود: دولت و نظام در مجموع باید یک نوع اعتماد سازی انجام دهند به طوریکه تمام سرمایه‌های پراکنده‌ای که در اختیار مردم است و نمی‌دانند آن را چگونه استفاده کنند در بازار سرمایه، بورس و فرابورس سرمایه‌گذاری کنند و همچنین خود واحدهای تولیدی بتوانند از این سرمایه‌ها در بخش تولید استفاده کنند.

 

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه  و برخوار در مجلس شورای اسلامی گفت: به جای اینکه بخواهیم مستقیماً یارانه دهیم باید بیاییم و تسهیلات ارزان قیمت به تولید کنندگانی که به یقین می‌رسیم وام دریافتی را در تولید مصرف می‌کنند بپردازیم.

 

حاجی دلیگانی بابیان اینکه سرمایه‌گذاری خارجی هم باید جذب شود، خاطرنشان کرد: منتها وقتی این همه نقدینگی و سرمایه در اختیار مردم داریم چرا اعتماد خود مردم را جلب نکنیم. اگر همین سرمایه‌ها که در اختیار مردم است به سمت تولید هدایت شود از ایجاد بازارهای کاذب جلوگیری می‌شود.

 

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، گفت: در بخش واردات فقط از ترکیه ۲۵ درصد افزایش واردات مصرفی داشته‌ایم، این کالاها واسطه‌ای نبوده‌اند بنابراین این مسئله کل اقتصاد و اشتغال کشور را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *