آخرین اخبار

حاجی : سیاست خارجی دولت یازدهم به پاسپورت ایران اعتبار نداد/موفقیت ایران در منطقه نشأت گرفته از تفکر انقلابی است

نماینده مجلس دهم، گفت: جمهوری اسلامی در عرصه منطقه ای به دستاوردها و نتایج مثبتی دست یافته که به نظر من این پیروزی ها ناشی از تفکر انقلابی است. حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح عملکرد دولت یازدهم در حوزه سیاست خارجی، گفت: دولت یازدهم از آغاز به […]

اشتراک گذاری
12 فروردین 1396
کد مطلب : 25595

نماینده مجلس دهم، گفت: جمهوری اسلامی در عرصه منطقه ای به دستاوردها و نتایج مثبتی دست یافته که به نظر من این پیروزی ها ناشی از تفکر انقلابی است.

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح عملکرد دولت یازدهم در حوزه سیاست خارجی، گفت: دولت یازدهم از آغاز به کار در عرصه سیاست خارجی به دنبال اعتبار دادن به پاسپورت ایرانی در دنیا بود، اما امروز  شرایط ما طبق برنامه ریزی دولت پیش نرفته است.

نماینده مردم شاهین شهر و میمه  و برخوار در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: حوادث سال گذشته مناسک حج و رفتار سعودی ها در قبال حجاج کشورمان و رویکرد اخیرا دولت ترکیه نسبت به شهروندان و اقدامات سایر کشورها، نشان می دهد که دیپلماسی کشور در سال های اخیر جایگاه مناسب و در شأن مردم ایران نبوده است.

وی گفت: در بحث توافق هسته ای نیز به نظر من تعهدات ایران و اقدامات که ما در این عرصه انجام دادیم، با تعهدات غربی ها به ویژه آمریکا و عملکرد آن ها در این عرصه همخوانی ندارد، به طوری که در شرایط کنونی تحریم های پولی و بانکی ایران شدیدتر از تحریم های قبل از برجام شده است.

حاجی دلیگانی ادامه داد: از طرف دیگر جمهوری اسلامی در عرصه منطقه ای به دستاوردها و نتایج مثبتی دست یافته که به نظر من این پیروزی ها ناشی از تفکر انقلابی است، از این رو ما در هر نقطه و موضوعات که از تفکر انقلابی و مجاهدانه استفاده کردیم به موفقیت رسیدیم.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس گفت: در سیاست و رویکرد ایران در عرصه منطقه، تفکر انقلابی حاکم بود و امروز ایران در اوج اقتدار در منطقه است، اما در برجام چون تفکر انقلابی نبود، شرایط کنونی برای کشور رقم خورد./

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *