آخرین اخبار

حاجی در گفتگو با بولتن نیوز: کرباسیان اگر در مورد قاچاق گسترده توضیح قانع کننده ندارد باید عزل شود

گروه اقتصادی: عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه علی طیب نیا وزیر اقتصاد و کرباسیان رئیس کل گمرگ باید با حضور در صحن مجلس در خصوص قاچاق گسترده و سازمان یافته به نمایندگان توضیح دهند، گفت: کرباسیان بعنوان رئیس کل گمرگ اگر توضیح قانع کننده ای برای قاچاق گسترده از مبادی […]

اشتراک گذاری
03 فروردین 1396
کد مطلب : 25505

گروه اقتصادی: عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه علی طیب نیا وزیر اقتصاد و کرباسیان رئیس کل گمرگ باید با حضور در صحن مجلس در خصوص قاچاق گسترده و سازمان یافته به نمایندگان توضیح دهند، گفت: کرباسیان بعنوان رئیس کل گمرگ اگر توضیح قانع کننده ای برای قاچاق گسترده از مبادی گمرگ نداشته باشد باید عزل شود و جای خود را به مدیر دیگر دهد.

 

حاجی دلیگانی با بیان اینکه باندهای قاچاق علنا و از مبادی رسمی گمرگ و مناطق آزاد کالا وارد می کنند، افزود: همان طور که مقام معظم رهبری گفتند باید با باندهای قاچاق برخورد شود و شناسایی این باندها هم کار مشکلی نیست.

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر، برخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار بولتن نیوز با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در روز اول فروردین در مشهد مقدس مبنی بر اینکه حجم عمده قاچاق از مبادی رسمی و مناطق آزاد وارد کشور می‌شود، گفت: به نظر می رسد در زمینه قاچاق یک انحرافی حاصل شده و مسئولین بجای رفتن به سراغ قاچاقچیان اصلی به سمت و سوی دیگر می روند.

وی افزود: مقام معظم رهبری از چند سال پیش همواره تاکید می کردند که قاچاق از مبادی رسمی صورت می گیرد و این دغدغه ایشان امسال هم در مشهد تکرار شد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: تاکیدات مقام معظم رهبری و قاچاق ۲۵ میلیارد دلاری نشان می دهد که قاچاق در حد کوله بری و چند مغازه دار خرد نیست بلکه قاچاق بسیار گسترده، سازماندهی و برنامه ریزی شده است و بیشتر از طریق گمرگ و مناطق آزاد صورت می گیرد اما مسئولین نمی خواهند واقعیت را بپذیرند.

حاجی دلیگانی با بیان اینکه باندهای قاچاق علنا و از مبادی رسمی گمرگ و مناطق آزاد کالا وارد می کنند، افزود: همان طور که مقام معظم رهبری گفتند باید با باندهای قاچاق برخورد شود و شناسایی این باندها هم کار مشکلی نیست.

وی اضافه کرد: مسئولین می توانند به انبار کالاها، کانتینرها و حتی رانندگان کامیونها مراجعه کنند و به راحتی به صاحبان این کالاها که همان قاچاقچیان هستند، برسند.

نماینده شاهین شهر، برخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بعد از تعطیلات مجلس نمایندگان از علی طیب نیا وزیر اقتصاد و دارایی و مسعود کرباسیان رئیس کل گمرگ می خواهند تا با حضور در صحن مجلس در خصوص قاچاق گسترده و سازمان یافته توضیح دهند، گفت: اگر آقای کرباسیان توضحبات قانع کننده ای نداشته باشد و مجلس از اظهارات وی قانع نشود، باید از سمتش عزل شود و از مسئولیت کنار برود و مدیر لایق تر جایگزین تا از حجم قاچاق کاسته شود.

حاجی دلیگانی افزود: وزیر اقتصاد و داریی باید در این زمینه چاره اندیشی و راههای نفوذ قاچاقچیان را شناسایی کند و با هر گونه تخلفی در هر سطح از مدیران اعم از رئیس کل گمرگ تا کارمندان عادی برخورد و حتی متخلفین را عزل کند.

عضو هیئت تحقیق و تفحص مجلس از قاچاق کالا و ارز گفت: به دلیل حجم زیاد قاچاق به داخل کشور نمایندگان خواستار تحقیق و تفحص در این زمینه شدند و باید با انجام این کار متخلفین شناسایی و با آنها برخورد شود.

حاجی دلیگانی با بیان اینکه حکم اعضای تحقیق و تفحص مجلس صادر شده و کار در حال انجام است، اضافه کرد: مجلس باید تحقیق و تفحص جامع و کامل انجام دهد و با هر فردی در هر رده ای که کوتاهی داشته برخورد شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *