آخرین اخبار

حاجی‌ در گفت‌وگو با فارس: رئیس‌جمهور فرصتی برای انشا خواندن ندارد

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد رئیس جمهور اکنون فرصتی برای انشا خواندن ندارد و باید پاسخ دهد چرا پس از گذشت ۳ سال و نیم امروز ما طبق فرمایش رهبری با چالش اقتصادی مواجهیم. حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی […]

اشتراک گذاری
20 اسفند 1395
کد مطلب : 25378

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد رئیس جمهور اکنون فرصتی برای انشا خواندن ندارد و باید پاسخ دهد چرا پس از گذشت ۳ سال و نیم امروز ما طبق فرمایش رهبری با چالش اقتصادی مواجهیم.

حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به اظهارات رئیس جمهور در مورد وضعیت معیشتی و اقتصادی مردم، گفت: رئیس جمهور در تبلیغات انتخاباتی خود در سال ۹۲ عنوان کرد که ملاک تورم و وضعیت درآمد یک خانوار جیب مردم است و ما نیز امروز همین را می‌گوییم که الان هم همین ملاک تشخیص (جیب مردم) مبنای تشخیص است.

وی افزود: مردم که امروز وضعیت خود را بر اساس توان مالی خود می‌سنجند واقعاً از وضعیت اقتصادی موجود ناراضی و نگران هستند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس، اظهار داشت: امروز خرید و فروش و مبادله انجام نمی‌شود و کمتر چکی امروز در بازار است که برگشت نخورد و رکود بر بازار حاکم است و رونق اقتصادی ایجاد نشده است.

حاجی‌دلیگانی اضافه کرد: علی‌رغم شعارهایی که داده می‌شود کارخانجات یکی پس از دیگری در حال تعطیل شدن و یا کاهش تعداد کارگرانشان هستند. ما با مردم همیشه در جلساتی که داریم می‌گویند کاری نیست که انجام دهیم و در آستانه عید پول و درآمدی نداریم.

وی افزود: امروز پدران از این بابت که نمی‌توانند در آستانه عید پوشاک نو برای فرزندانشان خریداری کنند خجالت‌زده هستند. و وضعیت عموم مردم از این جهت نگران‌کننده است و شخص آقای رئیس جمهور در این باره مسئول است.

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: رئیس جمهور مسئول اجرای قانون اساسی و باید پاسخ دهد که در سه سال و نیم گذشته چه بر سر اقتصاد کشور آورده است و چرا ما پس از گذشت سه سال و نیم به جایی رسیده‌ایم که طبق فرمایش مقام معظم رهبری دچار چالش اقتصادی شده‌ایم.

حاجی‌دلیگانی خاطرنشان کرد: آقای رئیس جمهور فرصتی برای انشاء خواندن ندارد و باید عملاً گزارشی ارائه کند که مردم با معیار (جیب خودشان) بتوانند درک کنند که رئیس جمهور درست حرف می‌زند.

وی در پایان، گفت: قطعاً اگر رئیس جمهور در گزارشی که قول داده در راستای اقتصاد مقاومتی و اقتصاد کشور ارائه کند با معیار سنجشی که خود اعلام کرده (جیب مردم) قطعاً مردم باز آن را به عنوان یک حرف درست نخواهند پذیرفت.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *