آخرین اخبار

حاجی درواکنش به تبرئه حسنی مبارک: دیکتاتورها یکدیگر را محاکمه نمی‌کنند

نماینده مردم شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس معتقد است حکومتی که به صورت کودتایی روی کار می‌آید هیچ‌گاه یک دیکتاتور را محاکمه نمی‌کند. حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در واکنش به تبرئه حسنی مبارک از جنایات سال ۲۰۱۱ و کشتار مردم عادی و بی‌گناه مصر، […]

اشتراک گذاری
13 اسفند 1395
کد مطلب : 25240

نماینده مردم شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس معتقد است حکومتی که به صورت کودتایی روی کار می‌آید هیچ‌گاه یک دیکتاتور را محاکمه نمی‌کند.

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در واکنش به تبرئه حسنی مبارک از جنایات سال ۲۰۱۱ و کشتار مردم عادی و بی‌گناه مصر، گفت: دیکتاتور نمی تواند دیکتاتور را محاکمه کند چنانچه چاقو دسته خود را نمی برد.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار بر همین اساس تصریح کرد: زمانی که رژیمی به صورت کودتایی سر کار می آید، نمی تواند افراد دیگری را نیز که روحیه دیکتاتوری داشته و دیکتاتورمآبانه در کشوری حکومت کردند، محاکمه کند.

وی در ادامه با یادآوری این مطلب که السیسی با روش کودتا به قدرت رسید، عنوان کرد: از این رو انتظار نمی رود حسنی مبارکی که با دیکتاتوری آن حجم از جنایات را انجام داده و ملت عرب را به رژیم اشغالگر قدس فروخته، محاکمه عادلانه شود و طبیعی است که این رژیم و پرونده ای که به این قضات سپرده شده نتیجه مطلوب را ندهد.

حاجی دلیگانی در ادامه با تأکید بر اینکه ملت مصر باید بداند در برخی از مراحل انقلاب خود دچار سستی شد، بیان داشت: مردم مصر نتوانستند از دستآوردهای انقلاب خود محافظت کنند و دچار انحرافی شدند که البته بی ارتباط با افراطی گری های داعش نیست یعنی افراطی گری داعشی مسلک بود که انقلاب مصر را به شکست کشاند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات کشور در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: تبرئه حسنی مبارک پیامی است به افراد مشابه وی که نگران نباشید هرچقدر جنایت کنید نهایتا جایی برای اینکه شما را محکوم کند وجود ندارد./

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *