آخرین اخبار

نماینده مردم شاهین شهر میمه و برخوار در مجلس: ۲۰درصد احکام در بودجه سال ۹۶ ملاحظه شده است

برنامه “بهارستان” رادیو گفتگو با موضوع نگاهی به لایحه بودجه ۹۶ با توجه به رویکرد به برنامه ششم توسعه و با حضور حسین علی حاجی دلیگانی عضو کمیسیون تلفیق برنامه ششم درمجلس شورای اسلامی به روی آنتن رفت حسینعلی حاجی دلیگانی با بیان اینکه حدود ۲۰ درصد احکام در بودجه سال ۹۶ ملاحظه شده است […]

اشتراک گذاری
03 اسفند 1395
کد مطلب : 25089

برنامه “بهارستان” رادیو گفتگو با موضوع نگاهی به لایحه بودجه ۹۶ با توجه به رویکرد به برنامه ششم توسعه و با حضور حسین علی حاجی دلیگانی عضو کمیسیون تلفیق برنامه ششم درمجلس شورای اسلامی به روی آنتن رفت

حسینعلی حاجی دلیگانی با بیان اینکه حدود ۲۰ درصد احکام در بودجه سال ۹۶ ملاحظه شده است در عین حال گفت: این ۲۰ درصد نیز همه آنچه که احکام الزام کرده، نمی باشد.

سه‌شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۳

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، برنامه “بهارستان” رادیو گفت و گو با موضوع نگاهی به لایحه بودجه ۹۶ با توجه به رویکرد به برنامه ششم توسعه و با حضور حسین علی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر میمه و برخوار و عضو کمیسیون تلفیق بررسی برنامه ششم در مجلس شورای اسلامی به روی آنتن رفت.

حسینعلی حاجی دلیگانی در خصوص انطباق لایحه بودجه سال ۹۶ با برنامه ششم گفت: بخشی از احکام برنامه که برای اجرا اعتبار لازم داشت، در بودجه سال ۹۶ لحاظ شده ولی عمدتا این اتفاق نیافتاده و شاید یکی از اشکالاتش این بود که برنامه هنوز نهایی نشده بود و به همین جهت تردیدهایی وجود داشت که موادی که تصویب شده و هنوز معلوم نیست شورای نگهبان ایراد گرفته یا خیر، آیا می توانیم اعتباری برایش بگذاریم یا نه؟ بخشی هم به خاطر عدم کفاف اعتبارات کشور است.

 

وی با اشاره به اجرای برنامه ششم توسعه در سال ۹۶ عنوان کرد: بخشی از برنامه در بودجه سال ۹۶ آمده و بخشی نیامده است. خصوصا دولت زمانی لایحه بودجه را مصوب و ارائه کرد که هنوز گزارش تلفیق برنامه به صحن مجلس نیامده بود و آنچه هم که تطبیق داده شده، مواردی بوده که خود مجلس بیشتر ورود پیدا کرده و در کمیسیون تلفیق به آن سمت جهت گیری کرده است.

عضو کمیسیون تلفیق بررسی برنامه ششم با بیان اینکه حدود ۲۰ درصد احکام در بودجه ملاحظه شده است در عین حال گفت: این ۲۰ درصد نیز همه آنچه که احکام الزام کرده، نمی باشد.

وی با تاکید بر اینکه نیاز است تا قانون بودجه ریزی و برنامه ریزی کشور اصلاح شود، تصریح کرد: این برنامه ریزی مربوط به قبل از انقلاب است و هنوز تغییر در آن ایجاد نشده و به نظر می رسد قانون برنامه و بودجه ما باید بر اساس آنچه که خواسته مردم در انقلاب اسلامی بوده و استقرار جمهوری اسلامی و در نظر گرفتن شرایط مردم و همچنین ساختار کشور، مجدد بازنویسی و مصوب شود که تا به الان صورت نگرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *