آخرین اخبار

آقای حاجی خطاب به همکارانم گفتم، از دریافتی ۳۵۰ هزار تومانی و ۵۰۰ هزار تومانی بازنشستگان تأمین اجتماعی باید خجالت زده باشیم

حماسه سازان؛ نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در دوره های نهم و دهم مجلس شورای اسلامی چهارشنبه ۲۰ بهمن ماه ۹۵  در جشن انقلاب کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی شهرستان شاهین شهر و میمه شرکت کرد. آقای حاجی ضمن گرامیداشت دهه مبارک فجر از حاضرین به خاطر حضور با انگیزه […]

اشتراک گذاری
23 بهمن 1395
کد مطلب : 24998

حماسه سازان؛ نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در دوره های نهم و دهم مجلس شورای اسلامی چهارشنبه ۲۰ بهمن ماه ۹۵  در جشن انقلاب کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی شهرستان شاهین شهر و میمه شرکت کرد.

آقای حاجی ضمن گرامیداشت دهه مبارک فجر از حاضرین به خاطر حضور با انگیزه در جشن انقلاب اسلامی تشکر کرد.

عضو کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه کشور به طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان اشاره کرد و گفت: این طرح به صورت ناقص برای بازنشستگان لشکری و کشوری و کارکنان سازمان تأمین اجتماعی سال هاست که در حال اجرا است ولی برای کارگران بازنشسته که تابع قانون کار هستند اجرا نشده بود.

وی ضمن اشاره به تهیه طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی بر حقانیت خواسته این قشر زحمت کش تأکید کرد و افزود: هر گاه می خواستیم طرح را در کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه مطرح کنیم، هیأت رئیسه از آن جلوگیری می کرد تا با اصرار فراوان در روزهای آخر بیان کردم ولی علیرغم  مخالفت هایی که وجود داشت، در کمیسیون به تصویب رسید.

حسینعلی حاجی به سامانه رصدحقوق و مزایای مدیران و دسترسی عموم مردم به این سامانه نیز اشاره کرد و اظهار داشت: برخی از نمایندگان از ایجاد این سامانه نا راضی بودند و می گفتند این که مردم متوجه شوند مدیری ۷ میلیون حقوق دریافت می کند کار درستی نیست.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس نهم و دهم سخنان خود در صحن علنی مجلس در خصوص مدد جویان کمیته امداد و بهزیستی را یادآور شد و خاطر نشان ساخت: در صحن علنی خطاب به همکارانم و همه مسئولین گفتم، از اینکه مدد جویان کمیته امداد و بهزیستی ماهیانه ۶۰ هزار تومان دریافت می کنند باید خجالت زده باشیم نه از اینکه مردم بدانند پیمانکارشان به عنوان مسئول چقدر حقوق دریافت می کند.

وی ادامه داد: خطاب به همکارانم گفتم، از دریافتی ۳۵۰ هزار تومانی و ۵۰۰ هزار تومانی بازنشستگان تأمین اجتماعی باید خجالت زده باشیم.

حاجی ضمن تشریح جلسات کمیسیون تلفیق برنامه ششم و صحن علنی مجلس شورای اسلامی و دفاعیاتی که دراین راستا انجام داده بود، گفت: این یک قدم کوچک برای بازنشستگان عزیز تأمین اجتماعی و درجهت حمایت از آنهاست.

نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در دوره های نهم و دهم مجلس شورای اسلامی به موضوع معیشت بازنشستگان تأمین اجتماعی نیز اشاره و ضمن بیان اصل ۳۱ و ۴۳ قانون اساسی که خوراک، مسکن و اشتغال را حق همه شهروندان واز وظایف دولت می داند، گفت: برای استیفای حقوق حقه ومصرح در قانون تلاش خواهم کرد البته موضوع درمان بازنشستگان نیز مطلب بسیار مهمی است و قطعا دراین زمینه نیزپیگیری خواهیم نمود.

آقای حاجی به مصوبه مجلس در خصوص بدهی ۱۲۰ هزار میلیاردی دولت به صندوق بازنشستگی تأمین اجتماعی نیز اشاره ای کرد و خطاب به مسئولین حاضر در جلسه، افزود: مقدمات تامین زمینی جهت احداث ساختمان مناسب برای درمانگاه تأمین اجتماعی با امکانات وتجهیزات تخصصی را فراهم کنید تا همانند گز و دولت آباد هزینه ساخت آن را بنده دنبال کنم چراکه درمانگاه فعلی از نظر مکانی وامکانات در شأن و منزلت این عزیزان نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *