آخرین اخبار

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شریف شهرستانهای شاهین شهرومیمه و برخوار: آنچه در مدیران فولادمبارکه دیدم، نگاه انقلابی است

حماسه سازان ، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شریف شهرستانهای شاهین شهرومیمه و برخوار با حضور در فولادمبارکه از نزدیک از خطوط تولید این بنگاه صنعتی بازدید کرد و با مدیرعامل، معاونین و مدیران فولادمبارکه به گفتگو پرداخت. به گزارش خبرنگار فولاد، حاجی با تأکید به جایگاه فولادمبارکه در بین دیگر تولیدکنندگان فولاد گفت: آنچه […]

اشتراک گذاری
22 بهمن 1395
کد مطلب : 24947

حماسه سازان ، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شریف شهرستانهای شاهین شهرومیمه و برخوار با حضور در فولادمبارکه از نزدیک از خطوط تولید این بنگاه صنعتی بازدید کرد و با مدیرعامل، معاونین و مدیران فولادمبارکه به گفتگو پرداخت.

به گزارش خبرنگار فولاد، حاجی با تأکید به جایگاه فولادمبارکه در بین دیگر تولیدکنندگان فولاد گفت: آنچه که مشاهده شد همه از نظم و انضباط و فرآیند کاملاً دقیق حکایت میکرد، آنچه که دیده شد نقش سامانه ای است که به صورت فرآیندی و کاملاً دقیق در حال انجام است.

وی افزود: این صنعت به عنوان مادر صنایع فولادی کشور در نقاط مختلفی باعث ایجاد باقیات و صالحات شده که منافع خوبی هم برای کشور دارد، به خصوص مناطق محروم و نقاط مرزی که سرمایه گذار ابتدا به ساکن برای سرمایه گذاری نمیرود ولی باید از فولادمبارکه تشکر کرد که این کار مهم را در استان خراسان رضوی در منطقه سنگان انجام داده و به طور قطع مردم آن مناطق هم، قدردان این نوع نگرش و سرمایه گذاری هستند.

نماینده مردم شریف شهرستانهای شاهین شهرومیمه و برخوارگفت: ما هم به عنوان دو شهرستان شاهین شهرومیمه و برخوار باتوجه به زیرساختهای بسیار خوبی که داریم، ظرفیتها و بستر مناسبی برای سرمایه گذاری از طرف فولادمبارکه داریم. مسیر ترانزیتی استراتژیک، گاز و برق مکفی موردنیاز، زمین و نیروی انسانی خلاق و تحصیل کرده صنعتی در منطقه از دیگر مزایایی است که در این دو شهرستان وجود دارد. بر اساس اعتقادمان که میگوییم امروز ثواب و اجر ایجاد یک واحد تولیدی که ضامن اشتغال باشد، حتی از ساختن مسجد وحسینیه هم بالاتر است و هرگاه جوانی مشغول به کار شود، بسیاری از مشکلات جامعه به همان نسبت کمتر میشود، آمادگی کامل برای حمایت از آنچه که لازم است انجام شود را داریم.

حاجی گفت:  فولادمبارکه به عنوان مولود انقلاب اسلامی روند رو به رشدتولید داشته است. با توجه به منویات مقام معظم  رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی فولادمبارکه توانسته به جایگاه مناسبی دست پیدا کند. در حقیقت آنچه که از دانشمندان هسته ای و جوانان مان شنیده بودم، امروز در فولادمبارکه به عینه دیدم. اگرچه کمتر از کارکنان سخت کوش اینجا یادشده اما نشان میدهدکه جوانان خوش استعداد، با انگیزه و معتقد، ایستاده اند و چرخ این تولید را به جلو می برند و میتوانند اثرگذار در کل کشور باشند.

نماینده مردم شریف شهرستانهای شاهین شهرومیمه و برخوار، حمایت از صنعت و تولید داخلی  را همواره مورد تأکید همه مدیران و مسوولان نظام خواند و به عنوان یکی از اعضای قوه مقننه خاطرنشان کرد: بر اساس اقتصاد مقاومتی که مقام معظم رهبری هم بر آن خیلی تأکید دارند، اگر بخواهیم یک واحد نمونه را در واقعیت نام ببریم همین فولادمبارکه است. امروزه متأسفانه هرکسی بخواهد کاری انجام دهد اسم اقتصاد مقاومتی را می آورد و کار خودش را انجام میدهد، حتی برخی کاری را که انجام میدهند ، بر خلاف سیاستهای ۲۴ گانه اقتصاد مقاومتی است اما به خاطر اینکه به کار خودشان پوشش دهند از اقتصاد مقاومتی نام میبرند ولی واقعیت این است که در فولادمبارکه اصفهان به راحتی  میتوان دید، سنگ آهنی که از معدن می آید خروجی اش محصولی است که قابل مصرف است . از نظر رفع موانع تولید،  در جلسه ای که با مدیرعامل و معاونین محترم فولادمبارکه داشتیم عرض کردم که ما برای رفع این موانع آماده کمک هستیم.

حاجی، فعالیت مدیران فولادمبارکه و کارکنان آن را جهادی ذکر کرد و گفت: آنچه که کشور ما را به سمت توسعه و استقلال واقعی از بعد صنعت و نیازهای مادی می برد این است که نظام محاسباتی مدیران ما بر اساس روحیه انقلابی باشد و آنچه که میتواند ما را نجات دهد حرکت در درون مرزها و اصول انقلاب اسلامی و نظام اسلامی است. این چیزی است که در کشور ما باعث میشود « ما میتوانیم » به منصه ظهور برسد وگرنه کسانی که محاسبات ذهنی خودشان را بر اساس فکر غربی تنظیم میکنند، هیچوقت نمیتوانند کشور ما را به استقلال برسانند، بلکه کشور ما را به سمت وابستگی کامل میبرند، به سمت اینکه ما تحت سلطه قرار بگیریم و اقماری بشویم و همان شرایطی را به بار بیاورند که قبل از انقلاب بر سر ما آورده بودند. برای همین، روحیه انقلابی یکی از ضروریات امروز کشور ما است. این روحیه در مقابل روحیه ای است که همه چیز را از جمله ورق های فولادی و قطار و اتوبوس و … را از خارج وارد کنند تا صنایع داخلی را به زمین بزنند. آنچه در مدیران فولادمبارکه دیدم نگاه انقلابی است و ورقی که در فولادمبارکه می بینیم محصول عملی روحیه انقلابی در کار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *