آخرین اخبار

نطق چهارشنبه ۱۳بهمن۹۵ آقای حاجی + صوت

حماسه سازان ، نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در دوره های نهم و دهم مجلس شورای اسلامی امروز (چهارشنبه ۱۳ بهمن ۹۵) در جلسه صحن علنی مجلس شورای اسلامی نطق ۵ دقیقه ای خود را ایراد کرد. آقای حاجی ضمن تبریک دهه فجر انقلاب اسلامی به ملت عزیز و […]

اشتراک گذاری
13 بهمن 1395
کد مطلب : 24726

حماسه سازان ، نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در دوره های نهم و دهم مجلس شورای اسلامی امروز (چهارشنبه ۱۳ بهمن ۹۵) در جلسه صحن علنی مجلس شورای اسلامی نطق ۵ دقیقه ای خود را ایراد کرد.

آقای حاجی ضمن تبریک دهه فجر انقلاب اسلامی به ملت عزیز و بزرگوار ایران اسلامی و رهبر معظم انقلاب، از دکتر سیف رئیس کل بانک مرکزی خواست پاسخگوی کاهش ارزش پول ملی باشد.

عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس نهم و دهم با بیان اعلام حمایت خود از تقویت بنیه دفاعی کشور خواستار آزمایش ها و رزمایش های مورد نیاز در این حوزه شد.

حسینعلی حاجی ضمن بیان برخی از مشکلات استان اصفهان خطاب به رئیس جمهور گفت: لازم است نظام محاسباتی خود را راجع به اصفهان تغییر دهید و چند جلسه دولت را برای رفع مشکلات استان اصفهان اختصاص دهید.

متن کامل نطق آقای حاجی به شرح زیر است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

دهه فجر انقلاب اسلامی را خدمت همه ملت عزیز و بزرگوار ایران اسلامی و رهبر معظم انقلاب تبریک عرض می کنم.

آقای سیف

رئیس محترم بانک مرکزی

بر اساس قانون پولی بانکی، قانون برنامه و سیاست های کلی، شما مسئول مدیریت بازار پول، شبکه بانکی و حفظ ارزش پول ملی هستید.

در طول دو ماه گذشته ارزش پول ملی و به تبع آن ثروت ملی تا ۱۵ درصد، ارزش خود را از دست داده است، ولی متأسفانه می گویید من کاره ای نیستم!

سپرده های بانکی در اختیار رانت خواران به جای تولید کنندگان قرار می گیرد، می گویید من کاره ای نیستم!

۴۰ درصد ارزش سهام بانک های دولتی خصوصی شده که البته اکثر سهام آنها هنوز در اختیار دولت بوده و ملی می باشد، در یک روز از دست می رود، می گویید من حافظ منافع سپرده گذاران هستم نه سهامداران!

پول سپرده گذاران در مؤسسات مجاز و غیر مجاز می سوزد، می گویید من ضامن پول سپرده گذاران نیستم!

خلاصه آقای سیف

بگویید، چه کاره هستید یا نیستید؟

همکاران عزیز!

ما موظفیم به دغدغه های اجتماعی، اقتصادی که بر اساس رسالت ما، اندیشه دینی، که بر اساس مبنای حکومت اسلامی پذیرفته ایم برای حفظ کرامت مردم بزرگوار و آزادگی آنان، ضرورت دارد، درک داشته باشیم، تجزیه و تحلیل کنیم، راه حل پیدا کنیم و به نفع آن عمل نماییم.

به نظر می رسد مهمترین دغدغه ای که می شود به عنوان خواست عمومی تعریف کرد رفع مشکل معیشتی، فراهم شدن اشتغال برای طبقات گوناگون است، چون شرایط اقتصادی توانایی مالی لازم را برای تأمین مایحتاج مورد نیاز تکلیف می کند.

حمایت خود را به همراه همه نمایندگان محترم از تقویت بنیه دفاعی کشور به ویژه پیشرفت حوزه موشکی و تست موشکی جدید اعلام نموده و خواستار آزمایش ها و رزمایش های مورد نیاز هستم.

حوزه دفاعی و موشکی کشور به هیچ وجه قابل مذاکره نیست واجازه دخالت به هیچ کشوری را نخواهیم داد.

وزیر محترم آموزش و پرورش!

گزارش دهید، چه اقداماتی تا کنون برای برگرداندن دارایی های صندوق ذخیره فرهنگیان انجام داده اید؟

از دولت انتظار است توجه لازم را به فرهنگیان عزیز و تأمین مطالبات بازنشستگان آنان داشته باشد.

آقای وزیر بهداشت و درمان!

بیایید تصمیم بگیرید و مشکل تزریقات در مراکز بهداشتی و خانه های بهداشت را حل کنید.

از وزیر کشور می خواهم در لایحه جدید اختصاص کرسی نمایندگی مجلس، یک کرسی دیگر به شهرستان های برخوار و شاهین شهر و میمه اختصاص دهند.

آقای رئیس جمهور!

دولت محترم!

استان اصفهان مظلوم واقع شده است، لازم است نظام محاسباتی خود را راجع به اصفهان تغییر دهید، بیایید چند جلسه دولت را اختصاص دهید و به مشکلات اساسی از جمله:

کمیاب شدن منابع آب، تنش آبی در استان، آب شرب استان، آلودگی هوا، خطر گسترش بیابان، پدیده خشکسالی، بحران ریزگردها، خسارت های اقتصادی ناشی از آن، آسیب دیدگی زمین و فرسایش خاک، فقر روستایی و مهاجرت از روستاها، کاهش محصولات کشاورزی، بحران بیکاری، رشد فزاینده تحصیل کردگان بیکار، فضای نا مطلوب کسب و کار، فرصت سوزی و تبدیل فرصت ها به تهدید، تعطیلی کارخانه ها و واحدهای تولیدی، کاهش و عدم منابع جهت سرمایه گذاری، تمرکز جمعیت در مرکز استان، افزایش حاشیه نشینی، عدم استفاده بهینه از ظرفیت ها و استعدادهای بالقوه موجود، بهره وری بسیار پایین از نیروی انسانی

اختصاص دهید و تصمیم گیری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *