آخرین اخبار

مهندس امینی رئیس هیأت مدیره و مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان پاسخگوی آقای حاجی شد

حماسه سازان ، اوسط آذر ماه سال جاری و پس از روزها چشم انتظاری مردم اصفهان درهای رحمت الهی از آسمان این شهر باز شد و باران چهره شهر اصفهان و شهرهای اطراف را پاک کرد. طعم شیرین این طراوت و شادابی خیلی پایدار نبود و با قطع آب شرب اصفهان بزرگ ۵ میلیون نفر […]

اشتراک گذاری
11 بهمن 1395
کد مطلب : 24690

حماسه سازان ، اوسط آذر ماه سال جاری و پس از روزها چشم انتظاری مردم اصفهان درهای رحمت الهی از آسمان این شهر باز شد و باران چهره شهر اصفهان و شهرهای اطراف را پاک کرد.

طعم شیرین این طراوت و شادابی خیلی پایدار نبود و با قطع آب شرب اصفهان بزرگ ۵ میلیون نفر از مردم این منطقه با مشکلات عدیده ای روبرو شوند و شادی بارش باران را به فراموشی سپردند.

بی تدبیری مسئولان ملی که سال های متمادی پس از انقلاب اسلامی هنوز چاره اندیشی برای ایجاد تصفیه خانه جایگزین برای تنها تصفیه خانه اصفهان نشده است، موجب رخ دادن چنین اتفاقاتی در این استان است.

نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در دوره های نهم و دهم مجلس شورای اسلامی در تذکر جدی چهارشنبه ۱۷ آذر ۹۵، آب آشامیدنی را حق مردم اصفهان دانست و خطاب به رئیس جمهور گفت: حق مردم اصفهان این نیست که سه شبانه روز آب نداشته باشند و هیچ جایی هم این موضوع مطرح نشود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس نهم و دهم دو علت عدم تامین آب اصلی و نبود سامانه ی جایگزینی برای مواقع ضروری را از ایرادات مهم بیان نمود.

تذکر آقای حاجی در قالب نامه هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی خطاب به وزارت نیرو ارسال و مهندس امینی رئیس هیأت مدیره و مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان پاسخگوی آقای حاجی شد.

امینی در نامه خود به مهندس قانع معاون برنامه ریزی و توسعه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، آورد کدورت بالا به همراه بارندگی به تنها تصفیه خانه آب اصفهان را باعث ایجاد مشکل در فرآیند تصفیه آب دانسته و آورده است: برای جلوگیری از ایجاد مشکل در فرایند تصفیه به اجبار جریان ورودی به تصفیه خانه کاهش داده می شود و همین مسئله موجب کاهش تولید آب تصفیه ودر نتیجه افت فشار و قطعی در برخی نقاط تحت پوشش سامانه آبرسانی اصفهان می گردد.

وی آب دهی چاه های فلمن را به دلیل خشک بودن زاینده رود صفر عنوان نموده و در ادامه نامه خود تصریح کرده است: این تمهیدات اگر چه کار ساز می باشد اما نمی تواند جایگزین یک زیر ساخت مطمئن برای تصفیه و آبرسانی به مردم شریف استان اصفهان در طولانی مدت باشد؛ بنابراین با توجه به کاهش منابع تأمین آب محلی، نیاز به یک زیر ساخت قوی به شدت وجود دارد.

مهندس امینی به تأمین اعتبار مالی کافی و به موقع برای رفع این مشکلات اشاره کرد و ادامه داده است: راه حل به روز رسانی تصفیه خانه آب اصفهان وبه نتیجه رسیدن، اجرای سامانه دوم آبرسانی به استان اصفهان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *