آخرین اخبار

آقای حاجی در موافقت با حذف بند ۵ الحاقی ماده یک صحبت کرد

حماسه سازان ، نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در دوره های نهم و دهم مجلس شورای اسلامی امروز (یکشنبه ۱۰ بهمن ماه ۹۵) و در جریان بررسی لایحه احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور اعاده ‌شده از سوی شورای نگهبان در موافقت با حذف بند ۵ الحاقی ماده یک صحبت […]

اشتراک گذاری
10 بهمن 1395
کد مطلب : 24671

حماسه سازان ، نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در دوره های نهم و دهم مجلس شورای اسلامی امروز (یکشنبه ۱۰ بهمن ماه ۹۵) و در جریان بررسی لایحه احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور اعاده ‌شده از سوی شورای نگهبان در موافقت با حذف بند ۵ الحاقی ماده یک صحبت کرد.

آقای حاجی ضمن اشاره به حادثه پلاسکو، شهادت آتش نشانان قهرمان را تبریک و تسیلت گفت و ابراز امیدواری کرد تسهیلاتی که قرار است به کسبه مجتمع پلاسکو پرداخت شود برای همه پلاسکو های کشور هم تخصیص یابد تا مردم شاهد رونق اقتصادی باشند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس نهم و دهم تشکیل شورای عالی مهارت را کاری پسندیده دانست و گفت: چون همه احکام دائمی منتظر این بند است، باید از این بند صرف نظر کنیم و با توجه به اهمیت آن و عدم بار مالی برای دولت در قالب یک طرح جدید با دقت بیشتری تنظیم شود.

بند ۵ الحاقی ماده یک احکام دائمی برنامه های توسعه کشور در خصوص ترکیب شورای عالی مهارت بود که پیش از این شورای نگهبان گفت بود: در ترکیب اعضاء منظور از عبارت «اتاق‌ها، کانون‌ها یا سازمان‌های بخش غیردولتی هر کدام یک نماینده» روشن نیست و پس از رفع ابهام اظهارنظر خواهد کرد.

 

متن کامل به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

بنده به نوبه خودم شهادت جمعی از آتش نشانان قهرمان را تبریک و تسلیت عرض می کنم و از همه دست اندرکاران تشکر می نمایم و امیدوار هستم که تسهیلاتی که بنا هست به کسبه مجتمع پلاسکو داده شود برای همه پلاسکو های سطح کشور هم تخصیص یابد تا مردم خوب کشور بتوانند شاهد رونق اقتصادی باشند.

علی رغم اصلاحاتی که انجام شده باز هم شورای محترم نگهبان بر اساس اصل ۶۰ این اشکال را باقی دانسته، هر چند که ایجاد شورای عالی مهارت کار پسندیده است اما چون همه احکام دائمی منتظر این بند و بند دیگر هست، به نظر می رسد که از این بند صرف نظر کنیم و با توجه به اینکه موضوع اهمیت دارد و بار مالی نیز ندارد در قالب یک طرح جدید این موضوع بسیار مهم را با دقت بیشتری تنظیم کنیم.

لذا هر چند که این بند خوب هست ولی چون باعث به تأخیر افتادن احکام دائمی برنامه می شود با حذف آن موافق هستم و اگر نخواهیم حذف کنیم و پافشاری کنیم لازمه آن این است که به مجمع تشخیص مصلحت نظام برود و مدت زیادی احکام دائمی برنامه توسعه کشور به اجرا نرسد و با توجه به اینکه لایحه بودجه ۹۶ هم آماده هست که در دستور کار مجلس قرار گیرد مشکلات زیادی را برای کشور به وجود می آوریم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *