آخرین اخبار

پیشنهادی دیگر ازجناب آقای حاجی وتصویب در صحن علنی

حماسه سازان؛ نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در دوره های نهم و دهم  مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی دوشنبه ۱۳ دی ماه ۹۵ و در ادامه بررسی لایحه برنامه ششم توسعه، پیشنهاد حذف بند (پ) ماده (۷۸) را داد. آقای حاجی این ماده را خلاف بند های ۸۵، […]

اشتراک گذاری
14 دی 1395
کد مطلب : 24297

حماسه سازان؛ نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در دوره های نهم و دهم  مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی دوشنبه ۱۳ دی ماه ۹۵ و در ادامه بررسی لایحه برنامه ششم توسعه، پیشنهاد حذف بند (پ) ماده (۷۸) را داد.

آقای حاجی این ماده را خلاف بند های ۸۵، ۳۶ و ۷۵ قانون اساسی دانست و ضمن تأکید بر اینکه عبارت «وضع مقررات و اعمال ممنوعیت» نیاز به قانون دارد و یک نوع محدودیت است، گفت: این بند تداخل در قوه قضائیه است.

دکتر لاریجانی اخطار را وارد دانست و گفت: مقررات شامل قانون هم می شود و باید این عبارت را اصلاح کنیم.

در بند (پ) ماده (۷۷) آمده است:

وضع مقررات بازدارنده و اعمال ممنوعیت ارائه کلیه خدمات زیربنایی به ساخت و  سازهای غیرمجاز خارج از محدوده شهرها و روستاها و تخریب آنها با همکاری قوه قضائیه

 

متن کامل به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

آقای رئیس!

اگر اخطار اصل ۸۵، ۳۶ و ۷۵ را بپذیرید و اصلاح کنید، بنده از پیشنهاد حذف صرف نظر می کنم.

عبارت «وضع مقررات و اعمال ممنوعیت» نیاز به قانون دارد اعمال ممنوعیت یک نوع محدودیت است. در آخر بند هم آورده است: «با همکاری قوه قضائیه» که همکاری نداریم، این یک نوع تداخل در قوه قضائیه است که باید گفته شود «برابر قانون»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *