آخرین اخبار

حاجی: همه مسئولان و مدیران کشور خادمان مردم هستند

حماسه سازان؛ نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در گفتگوی ۲۸ آذر ۹۵ صدای بهارستان رادیو اصفهان شرکت کرد. حسینعلی حاجی به جلسات کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه کشور اشاره کرد و ضمن تأکید بر بستر سازی برای سرمایه گذاری در راستای خروج از رکود و […]

اشتراک گذاری
12 دی 1395
کد مطلب : 24263

حماسه سازان؛ نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در گفتگوی ۲۸ آذر ۹۵ صدای بهارستان رادیو اصفهان شرکت کرد.

حسینعلی حاجی به جلسات کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه کشور اشاره کرد و ضمن تأکید بر بستر سازی برای سرمایه گذاری در راستای خروج از رکود و رونق بخشی به اقتصاد کشور، گفت: در بخش قانون گذاری و در این حدود سه چهار ماه گذشته کمیسیون تلفیق بسیار فعال بود و تصمیماتی مبنی بر چگونگی سرمایه گذاری برای رسیدن به نرخ ۸ درصد رشد اقتصادی اتخاذ گردید، که قرار شد هر سال حدود ۳۸۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری اعم از داخلی و جذب سرمایه های خارجی در عقود مختلف داشته باشیم و تصمیماتی خوبی در همه حوزه ها اعم از درمان، اشتغال، فرهنگ، اجتماعی و امنیت گرفته شد.

عضو کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه کشور ضمن توضیح درخصوص پیگیری افزایش دریافتی مددجویان تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد در این کمیسیون افزود: تصمیم گرفته شد به مددجویان تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد، بیست درصد حقوق پایه کارگران که هر ساله هم عددش یک درصدی افزایش پیدا می کند، پرداخت شود و از زمانی که عملیاتی بشود به هر خانواری که الان حدود پنجاه هزار تومان داده می شود، نزدیک ۲۰۰ هزار تومان پرداخت می گردد که البته هنوز عدد قابل توجهی نیست ولی با همه مسائل و مشکلات مالی که در کشور داریم قدمی در این راستا برداشته شد.

وی پیگیری هایی که در راستای رفع مشکلات بازنشستگان ذوب آهن و فولاد انجام شده را یادآور شد و ضمن اعلام خبر  احقاق حق بازنشستگان پیش از موعد در کمیسیون تلفیق، تصریح کرد: طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان برای بازنشستگان کشوری، لشگری و کارکنان سازمان تأمین اجتماعی حدود ۱۰ سال پیش اجرایی شد و فقط برای بازنشستگان کارگری و مستمری بگیران تأمین اجتماعی که عموماً آدم های ضعیفی هم هستند اجرا نشده است که در کمیسیون، دولت و تأمین اجتماعی را مکلف کردیم که این موضوع را عملیاتی کنند تا عدالت در پرداخت ها رعایت شود.

الزام دولت برای تکمیل ناوگان مسافری هوایی از شرکت صنایع هواپیماسازی ایران موسوم به هسا و همچنین تقویت این شرکت موضوع بعدی بود که عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس به آن اشاره نمود و اظهار داشت: در بعد نظارتی نیز در دوره دهم مجلس شورای اسلامی اقداماتی انجام داده ایم، که می توان به سؤال از وزیر نیرو در خصوص آب شرب در استان اصفهان اشاره کرد که بنده طراح آن بودم و هیأتی از مجلس و وزارت نیرو جهت بازدیدمیدانی از حوضه زاینده رود به منطقه آمدند و تصمیماتی گرفته شده که انشاالله به موقع به اطلاع همه هم استانی ها خواهیم رساند.

حسینعلی حاجی به طرح تحقیق و تفحص از ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز به عنوان عضو کمیته بررسی این تحقیق و تفحص اشاره کرد و ادامه داد: در خصوص دوتابعیتی ها نیز طرح تحقیق و تفحصی را به امضاء رساندیم که با دفاع بنده به تأیید نمایندگان رسید، که بنده عضو کمیته بررسی آن نیز هستم.

وی حفظ کارت سوخت برای کاهش مصرف و قاچاق این فرآورده لازم دانست و از به کارگیری ظرفیت ماده ۲۳۶ آئین نامه داخلی مجلس در جهت پیگیری هر چه سریعتر مشکل مربیان حق التدریس سازمان آموزش فنی و حرفه ای و سهام داران شرکت پدیده شاندیز گفت و بیان داشت: در جهت پیگیری مشکل سپرده گذاران موسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج (ع) که به این موسسه به پشتوانه حاکمیت اعتماد کردند و سپرده گذاشتند نیز از ظرفیت این ماده استفاده کردیم و با معاون اول قوه قضائیه در همین رابطه جلسه ای داشتیم.

نماینده قوه مقننه در شورای برنامه ریزی و توسعه استان اصفهان، موضوع تأمین آب را یکی از اساسی ترین مسائل استان دانست و به بیان طرح سوال از وزیر نیرو در خصوص آب استان اصفهان و بازدید میدانی اعضای کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس از کل مسیر رودخانه و حوضه زاینده رود و برداشت های بی رویه و برداشت های جدیدی که در شرف انجام هست، پرداخت که در راستای همین سؤال انجام شد و گفت: با توجه به پیگیری هایی که بنده براساس احساس تکلیف و درک ضرورت اقدام مصرانه تا کنون انجام داده ام، عملاً به عنوان نماینده استان دراین موضوع درگیر هستم.

قطع آب شرب اصفهان بزرگ که چندی پیش به دلیل بارندگی و گل آلود شدن آب در تنها تصفیه خانه این شهر رخ داده بود نکته بعدی بود که حاجی تذکر شفاهی خود به وزیر نیرو در این خصوص را در صحن علنی مجلس خاطرنشان ساخت و ادامه داد: در این تذکر از مسئولین خواستم موضوع سامانه دوم تأمین آب شرب اصفهان بزرگ که شامل ۳۰۰ روستا، ۶۵ شهر و ۱۴ شهرستان می شود را دنبال کنند.

حسینعلی حاجی موضوع ایجاد سامانه دوم تأمین آب استان اصفهان را در راستای توجه به پدافند غیر عامل دانست و گفت: ما مرتب در تذکرات و جلسات متعددی که خبرش هم پخش نشده این بحث را گوشزد کردیم. ما قصد نداریم از استان دیگری آب بیاوریم، اگر دولت اجازه بدهد ۵۰% آب موجود سطح استان به خود استان اختصاص پیدا کند که با آن کل مشکل آب استان ما حل می شود، یعنی ما استان بی آبی هم نیستیم ولی بخشی از آن دارد خارج می شود به جاهای دیگر که من
نمی خواهم جزئیاتش را بیان کنم اما لازم باشد به همه مردم گزارش خواهم داد.

وی وضعیت آب در سد زاینده رود را نامطلوب عنوان کرد و گفت: امسال تا الان نتوانستیم برای کانال دشت برخوار آب بگیریم و همگام با مردم در غرب و شرق اصفهان مسائل آب را دنبال می کنیم و تا احقاق حق مردم و کشاورزان در شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار ایستاده ایم.

وام های بخش کشاورزی و پیگیری های انجام شده دراین راستا موضوع دیگری بود که در این برنامه مطرح و نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به روند پیگیری هایی انجام شده ابراز امیدواری کرد در این جهت قدمی برای مردم برداشته شود.

وی به بودجه سال ۹۵ کل کشور و تأمین سود و جرائم وام های زیر ۱۰۰ میلیون بخش کشاورزی و صنعت توسط دولت نیز گریزی زد و افزود: در بررسی لایحه بودجه پیگیر موضوع بودیم که به لطف خدا هم در کمیسیون تلیق بودجه و هم در صحن علنی به تصویب رسید و مقرر شد اصل وام را خود گیرنده وام بپردازد و سود و جرائم آن را دولت تأمین کند که متأسفانه علیرغم گذشت سه ماه از تصویب اصلاح قانون، دولت هنوز آیین نامه اجرایی آن را تهیه نکرده است.

آقای حاجی به نامه ای که ابتدای امسال به صاحبان واحدهای تولیدی و در راستای نامگذاری سال ۹۵ که همان ” اقدام و عمل” بود اشاره نمود و اظهار داشت: دراین نامه گفته بودیم در جایگاه خادمی مردم آمادگی داریم هر گونه مشکلی که واحدهای تولیدی دارند برای شان دنبال و در صورت امکان رفع کنیم چراکه حفظ اشتغال را از مهمترین وظایف خود
می دانیم. مراجعات زیادی هم داشتیم و دنبال کردیم، اگر لازم بود با مدیر عاملان بانک ها در تهران، ادارات امور مالیاتی، تأمین اجتماعی و یا هر دستگاه دیگری جلسه ای داشته باشیم پیگیری می کردیم تا به نحو مقتضی مشکل شان حل شود و باعث حفظ اشتغال بشود.

صنعت هواپیما سازی هسا که بر اثر سوء مدیریت و بی توجهی روبه تعطیلی می رفت و با پیگیری های آقای حاجی روند رو به رشدی را طی میکند موضوع دیگر این برنامه بود و نماینده قوه مقننه در شورای برنامه ریزی و توسعه استان به ارائه گزارشی از بازدید های مسئولین ارشد کشور که به دعوت وی انجام شده بود و آشنا شدن آنها با این ظرفیت بسیار خوب کشور، پرداخت.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس نهم و دهم به مهاجر پذیری بالا در شهرستان برخوار و بخش مرکزی شهرستان شاهین شهر و میمه هم اشاره کرد و گفت: مهاجرت در شهرستان برخوار حدود سه درصد و در شهرستان شاهین شهر و میمه بالای ۵ درصد است و با توجه به این مهاجر پذیری نرخ بیکاری این دو شهرستان از متوسط استان بالاتر است.

آلایندگی موضوع بعدی بود که آقای حاجی به جلسه سال گذشته با رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور و اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت پالایش نفت اصفهان اشاره نمود و گفت: در آن جلسه گفتند اگر طرح بهینه سازی فاز دو پالایشگاه اصفهان اجرا شود روزانه ۶۰۰ تن مواد آلاینده اعم از گوگرد و غیره کمتر روی سر مردم ریخته می شود. البته به میزان تولید سوختی که این پالایشگاه دارد هم بستگی دارد و هر چقدر نسبت به زمان بهینه سازی اضافه شود مصرف سوخت بیشتر می شود و آلاینده بیشتری هم ایجاد می شود و عمده آلایندگی در هوای شاهین شهر و شهرهای اطراف مثل گز، خورزوق، گرگاب و دیگر شهرهای برخوار مثل دولت آباد و همچنین خود اصفهان وارد می شود.

وی ادامه داد: اواخر سال گذشته توانستیم با دعوت از کارشناسان سازمان محیط زیست که به صورت غیر منتظره آمدند از آب، زمین و هوا نمونه آزمایشی گرفتند، ثابت کنیم که پالایشگاه آلاینده است. تا قبل از این چندین سال می گفتند که پالایشگاه آلاینده نیست، ولی وقتی بدون هماهنگی قبلی با مسئولین پالایشگاه آمدند متوجه شدند این آلایندگی وجود دارد. پالایشگاه هم عوارض آلایندگی را بایستی بپردازند اما مهم تر از این که عوارض بپردازند این هست که فیلترهایی بگذارند که این آلایندگی کمتر شود.

حاجی با تأکید بر اینکه پیگیری های موثری در خصوص تبدیل سوخت مصرفی نیروگاه و پالایشگاه به گاز در جهت جلوگیری از تولید آلایندگی انجام شد، به آلایندگی واحدهای کوچک نیز اشاره کرد و افزود: شهر اصفهان نبایستی واحدهایی که می خواهد از خودش دور کند را در شهرستان های ما مستقر کند. بایستی برای اینگونه واحد ها مکان هایی پیش بینی و جانمایی شود و آنها به آن مکان مشخص منتقل شوند. شهرها و روستاهای ما در شمال شهر اصفهان هستند و هرگونه آلایندگی که آنجا بوجود بیاید روی کلان شهر اصفهان هم اثر گذار است.

وی موضوع ریز گردها و پیشگیری از پیشروی کویر را بسیار مهم دانست و گفت: ریزگردها کانون هایی در شاهین شهر و برخوار دارد و لازم است که مرکز استان توجه بیشتری به این مسئله داشته باشد و در خصوص توسعه فضای سبز تصمیمات جدی اتخاذ نمایند.

نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در دوره نهم و دهم مجلس شورای اسلامی به بیان زمان ملاقات با مردم منطقه خود پرداخت و خاطر نشان ساخت: بنده روزهای شنبه اگر مجلس، جلسه علنی یا کمیسیون نگذاشته باشد از ساعت ۷:۳۰ تا ۹:۳۰ در دفتر شاهین شهر در خدمت شهروندان عزیزمان هستم و از ساعت ۱۱ تا ۱۲ در دفتر شهر گز، ساعت ۱۲:۳۰ تا ساعت ۱۴ دفتر خورزوق، ساعت ۱۴ تا ساعت ۱۵ دفتر دستگرد، ساعت ۱۶ تا ۱۶:۴۵ دفتر بخش حبیب آباد و از ساعت ۱۷ تا ساعت ۱۸:۳۰ در دفتر دولت آباد و دفتر بخش میمه هم روزهای جمعه دو هفته یکبار از ۸ تا ۹ صبح خدمت شهروندان هستیم. موبایل بنده ۰۹۱۳۱۶۱۶۵۹۸ در خدمت مردم شریف هست. شماره تلفن دفاترمان دفتر شاهین شهر ۴۵۲۴۴۴۸۴ دفتر دولت آباد ۴۵۸۲۵۲۷۷و دفتر دستگرد  ۴۵۴۰۰۱۰۰ که عزیزان می توانند تماس داشته باشند.

آقای حاجی در پایان مدیران وکارکنان ادارات و نهادهای عمومی را خادمان مردم عنوان و افزود: هر کسی در این نظام باید کار خودش را با دلسوزی و با این دیدگاه که همه ما نوکر مردم هستیم انجام بدهد. در کشور کاری نیست که متولی نداشته باشد اما  وقتی که یک مدیر کارش را درست انجام  نمی دهد مشکل ایجاد می شود و مردم ناراضی می شوند. بایستی مرتب به خودمان یادآوری کنیم، به خودمان القاء کنیم که فلانی شما آمدید لباس خدمت به مردم را پوشیدید پس بنابراین برای خدمت گذاری به مردم شب و روز برای شما نباید تفاوت داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *