آخرین اخبار

رأی مثبت دولت به پیشنهاد آقای حاجی

حماسه سازان؛ نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در دوره نهم و دهم  مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی دوشنبه ۶ دی ماه ۹۵ و در ادامه بررسی لایحه برنامه ششم توسعه کشور پیشنهاد حذف عبارت “نظام مالیاتی” در تبصره (۴) ماده (۳۵) را داد. حسینعلی حاجی وجود این عبارت […]

اشتراک گذاری
07 دی 1395
کد مطلب : 24161

حماسه سازان؛ نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در دوره نهم و دهم  مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی دوشنبه ۶ دی ماه ۹۵ و در ادامه بررسی لایحه برنامه ششم توسعه کشور پیشنهاد حذف عبارت “نظام مالیاتی” در تبصره (۴) ماده (۳۵) را داد.

حسینعلی حاجی وجود این عبارت در این تبصره را موجب ابهام دانست و گفت: در موضوع “نظام مالیاتی” قانون مادر وجود دارد و در اینجا نظامات پرداخت حقوق و مزایا در حال بررسی است.

محمد قسیم عثمانی، نماینده مردم شریف بوکان در مجلس شورای اسلامی در موافقت با این پیشنهاد به قانون مالیات های مستقیم اشاره کرد و گفت: جدول مالیاتی در این قانون وجود دارد ولی مشکل این است که در بخش دولتی به جای اینکه مالیات را طبق این ماده از قانون محاسبه نمایند به سلیقه خود حساب می کنند و مشکل از اجرای این قانون است و نباید نظام مالیاتی را بر هم بزنیم.

لازم به ذکر است دولت نیز با پیشنهاد آقای حاجی موافقت خود را اعلام نمود.

در تبصره (۴) ماده (۳۵) آمده است: دولت مکلف است ظرف سال اول برنامه ساز و کارهای مناسب در نظامات پرداخت ،حقوق و مزایا و نظام مالیاتی را به نحوی مدون نماید که اختلاف حقوق و مزایای بین مقامات، روسا، مدیران و کارکنان موضوع این ماده در مشاغل مشابه و شرایط مشابه در هر صورت از بیست درصد (۲۰%) تجاوز نکند و در مسیر تصمیم گیری قانونی قرار دهد.

متن کامل به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم؛ در اینجا داریم نظامات پرداخت حقوق و مزایا را تعریف می کنیم. موضوع نظام مالیاتی قوانین خاص خودش را دارد و هر ساله هم تعیین می کنیم که چه حقوقی چه مقدار مالیات بر آن تعلق بگیرد و قوانین مادر برای بحث نظام مالیاتی داریم و اخیرا آن را اصلاح کردیم.

آقای رئیس؛ به نظر می رسد بودن کلمه نظام مالیاتی اینجا ابهام آمیز است و مشکل درست می کند، لذا پیشنهادم این است که این نظام مالیاتی از اینجا برداشته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *