آخرین اخبار

طی تذکری در صحن: حاجی : رئیس مجلس نمی‌تواند نکات مصوبات را حذف کند

به گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهرو میمه و برخوار در جریان بررسی ماده ۱۳ لایحه برنامه ششم توسعه طی تذکری با استناد به ماده ۲۲ آیین‌نامه داخلی مجلس به عنوان وظایف و اختیارات خطاب به لاریجانی گفت: بنده هرچه در این ماده مطالعه کردم که شما به […]

اشتراک گذاری
04 دی 1395
کد مطلب : 24134
به گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهرو میمه و برخوار در جریان بررسی ماده ۱۳ لایحه برنامه ششم توسعه طی تذکری با استناد به ماده ۲۲ آیین‌نامه داخلی مجلس به عنوان وظایف و اختیارات خطاب به لاریجانی گفت: بنده هرچه در این ماده مطالعه کردم که شما به عنوان رئیس مجلس بتوانید بعضی از نکات مصوبه را حذف کنید، وجود نداشت.
وی ادامه داد: در حالی که در کمیسیون تلفیق در بند ۱۳ این لایحه عنوان نفت خام هم وجود داشت که بعد به دلیل آنکه تامین اجتماعی خود دارای پالایش است تعدیل شد و به فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی تبدیل شد.
حاجی دلیگانی خاطرنشان کرد: دولت هم در تصویب این مصوبه نقش داشت زیرا اکنون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در تمامی قسمت‌ها وجود دارد و تنها برای بازنشستگان تامین اجتماعی انجام نشده است.
علی لاریجانی رئیس مجلس در پاسخ به تذکر وی گفت:  این ماده در خصوص تادیه بدهی های سازمان تامین اجتماعی پیشنهاد بنده بود تا در لایحه برنامه ششم گنجانده شود.
وی ادامه داد: زمانی که سازمان تامین اجتماعی ۱۲۰ هزار میلیارد بدهی دارد نمی‌تواند وظایف خود را انجام دهد لذا باید منابعی برای آن در نظر گرفته شود.
رئیس مجلس تاکید کرد: بنده به صورت صد درصد با تادیه بدهی تامین اجتماعی طی پنج سال موافق هستم اما این امر باید از مسیری برود  که عملی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *