آخرین اخبار

پیگیری رفع مشکلات بیمه تکمیلی خانواده های شاهد وایثارگردر تذکر آقای حاجی به رییس جمهور

حماسه سازان؛ نماینده مردم شریف شهرستانهای شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی، در تذکر کتبی ۳ آذر ۹۵، از رئیس جمهور خواست اعتبارات بیمه تکمیلی ایثارگران و جانبازان پرداخت گردد. ایثار و شهادت، یک فرهنگ متعالی در سطح جامعه به شمار می رود و ایثارگری و شهادت طلبی نقش بسزایی در […]

اشتراک گذاری
29 آذر 1395
کد مطلب : 24068

حماسه سازان؛ نماینده مردم شریف شهرستانهای شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی، در تذکر کتبی ۳ آذر ۹۵، از رئیس جمهور خواست اعتبارات بیمه تکمیلی ایثارگران و جانبازان پرداخت گردد.

ایثار و شهادت، یک فرهنگ متعالی در سطح جامعه به شمار می رود و ایثارگری و شهادت طلبی نقش بسزایی در حفظ دین، ارزش های آن و استقلال کشور ایفا می کند، که توسعه و ترویج آن از وظایف همگان به خصوص دولت است.

یکی از جهات بروز این فرهنگ حفظ کرامات خانواده های شهدا و ایثارگران است که قانونگذاران در مجلس شورای اسلامی در مواد مختلفی از قانون دولت را مکلف به این امر نموده اند.

یکی از این قوانین برنامه پنجم توسعه کشور است که در بند (۲) ماده ۴۴ آن تأمین ۱۰۰ در صد هزینه درمان ایثارگران را وظیفه دستگاههای اجرایی و بنیاد شهید و امور ایثارگران عنوان کرده است.

بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز به استناد این تکلیف قانونی، قراردادی با شرکت بیمه ایران منعقد نموده تا هزینه های درمان ایثارگران مشمول این ماده قانونی از این طریق انجام شود که به دلیل عدم پرداخت تعهدات خود، شرکت بیمه در ارائه خدمات به ویژه خدمات دارویی و حق پرستاری به این قشر ارزشی جامعه کوتاهی می کند.

آقای حاجی دراین تذکر ضمن اشاره به سهل انگاری بنیاد شهید و امور ایثارگران در این خصوص، این قصور را موجب نارضایتی خانواده­های شهدا و ایثارگران عنوان نمود و از دکتر روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران خواست دستور دهد نسبت به تأمین اعتبار و مطالبات شرکت بیمه ایران اقدام گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *