آخرین اخبار

حاجی در جشنواره زعفران ازان: مهمترین موضوعی که در روستاهای کم جمعیت داریم ایجاد درآمد برای حفظ جمعیت آنهاست

حماسه سازان ، نماینده مردم شریف شهرستانهای شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی، ۱۹ آذرماه ۹۵ در جشنواره زعفران روستای ازان از توابع بخش میمه شرکت و در جمع شرکت کنندگان در این جشنواره سخنرانی کرد. حسینعلی حاجی در ابتدای سخنان خود برگزاری چنین جشنواره هایی را برای یادآوری ظرفیت ها […]

اشتراک گذاری
26 آذر 1395
کد مطلب : 24022

حماسه سازان ، نماینده مردم شریف شهرستانهای شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی، ۱۹ آذرماه ۹۵ در جشنواره زعفران روستای ازان از توابع بخش میمه شرکت و در جمع شرکت کنندگان در این جشنواره سخنرانی کرد.

حسینعلی حاجی در ابتدای سخنان خود برگزاری چنین جشنواره هایی را برای یادآوری ظرفیت ها به مردم همان مناطق و معرفی آن به دیگران و کمک به رونق و رشد ظرفیتهای بومی بسیار مفید و لازم دانست و گفت: بنده از عزیزانی که برای برگزاری چنین جشنواره ای زحمت کشیده اند تشکر می کنم. به حمدلله چند سالی است در روستاهای این بخش جا افتاده که اینگونه جشنواره ها برگزار شود مثل جشنواره انگور در روستای حسن رباط، که امیدوارم شهرها و روستاهای دیگر این بخش هم بتوانند همین حرکت را داشته باشند و براساس این ظرفیت ها بتوانیم بستر و فضایی را فراهم کنیم که درآمدزایی برای اداره زندگی یک خانواده فراهم شود چون مهمترین موضوعی که امروزه ما در روستاهای کم جمعیت داریم این هست که درآمدی ایجاد بشود برای ماندگاری جمعیت و این ظرفیت های این بستر های بومی می تواند بسیار موثر باشد و برای دولت هم کم هزینه تر است.

وی در ادامه افزود: براساس اصول آمایش سرزمینی هر کار اقتصادی، صنعتی و کشاورزی در هرجایی که می خواهد صورت بگیرد باید براساس شرایط اقلیمی آن باشد که از این بابت کشت زعفران در این منطقه دارای جهات مثبت است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس برگزاری جشنواره را یکی از اقدامات مثبت در جهت تقویت کشت زعفران در منطقه اعلام و تصریح کرد: بنده به عنوان خادم شما مردم عرض می کنم که این حرکت، حرکت خوبی است به شرط اینکه فقط به برگزاری جشنواره یا مراسم و یا جلسه ختم نشود، بلکه بعد از آن دنبال شود و آنهایی که عملاً دارند این زحمت را می کشند و در امر تبلیغ به کاشت، کاشت، برداشت و عرضه زعفران فعال هستند، بتوانند سطح زیر کشت شان را افزایش دهند و از جهت ترویج نوع محصول و دقت در برداشت و بسته بندی و ارائه به نحوی عمل کنند که توجیه اقتصادی اش بیشتر شود.

وی با اشاره به وجود رقابت در زمینه عرضه زعفران و دیگر محصولات کشاورزی افزود: امروز روز رقابت است طبیعتاً شما که در روستایی مثل ازان تولید زعفران انجام می دهید باید به نحوی عمل کنید که مثلاً در قاعنات آنجاهایی که جلوتر از شماها در این زمینه فعالیت داشته اند با آنها بتوانید رقابت کنید، یا در تولید گل محمدی که در منطقه ما در قمصر،برزک، کامو یا در جوشقان یا در دیگر جاها آنها هم پیش تاز بودند زحمت کشیدند و در این جهت قدم گذاشتند و اتفاقاً این نوع گیاه از گیاهانی است خودتان بهتر از من می دانید کم آب و کم زحمت اما از آن طرف می تواند به هرحال بهتر از گیاهان دیگر سود آوری داشته باشد. به هر حال لازم است که از باب ترویج درست و همچنین کشت و داشت و برداشت توجه بیشتری را داشته باشید.

حسینعلی حاجی در پایان سخنان خود گفت: ما در خدمت شما هستیم که هر جایی کاری لازم هست انجام شود که بنده می توانم کمک کنم پیش وزرا پیش دیگر مسئولین بخواهیم که کمک کنند آمادگی اش را داریم و بقیه مسائلش هم به عهده خود شما که زحمتش را بکشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *