آخرین اخبار

حاجی دلیگانی در واکنش به اظهارات نخست وزیر انگلیس علیه ایران: ارائه طرح الزام دولت به کاهش روابط دیپلماسی با انگلیس / بریتانیا به دنبال بازاری برای فروش اسلحه است

نماینده مردم شاهین شهر و میمه  و  برخوار در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه انگلیس با ایران هراسی به دنبال ایجاد بازار برای فروش اسلحه است، اظهار داشت: طرح الزام دولت به کاهش روابط دیپلماسی با انگلیس ارائه می شود. حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با […]

اشتراک گذاری
20 آذر 1395
کد مطلب : 23979

نماینده مردم شاهین شهر و میمه  و  برخوار در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه انگلیس با ایران هراسی به دنبال ایجاد بازار برای فروش اسلحه است، اظهار داشت: طرح الزام دولت به کاهش روابط دیپلماسی با انگلیس ارائه می شود.

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اظهارات نخست وزیر انگلیس در بحرین مبنی بر اینکه جمهوری اسلامی ایران تهدیدی آشکار برای منطقه خلیج فارس است، گفت: انگلیس با ایجاد فضای ایران هراسی در منطقه و خاورمیانه تلاش دارد بازاری برای فروش سلاح های خود پیدا کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات ادامه داد: به همین جهت سیاست گذشته خود یعنی” اختلاف بیانداز و حکومت کن” را همچنان در پیش گرفته است و ایران با به عنوان کشوری متخاصم به کشورهای منطقه حوزه خلیج فارس معرفی می کند.

 وی اظهار داشت: ایران هراسی در منطقه این زمینه را ایجاد میکند تا انگلیس سلاح های خود را به فروش برساند تا چرخ اقتصاد کشورش که از اتحادیه اروپا خارج شده است را بچرخاند.

حاجی دلیگانی تاکید کرد: نخست وزیر انگلستان می داند که ایران اقتدار کافی را در منطقه دارد و در عین حال نیازی به همراهی کشورهای کوچک حوزه خلیج فارس ندارد که تهدید این کشورها اهمیتی برای ما داشته باشد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس در گذشته قانونی برای کاهش سطح روابط با انگلستان داشته است  می توانیم بر اساس همان قانون اقدام کنیم و البته طرحی برای الزام دولت به کاهش سطح روابط دیپلماسی با انگلیس ارائه خواهیم داد./

پایان پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *