آخرین اخبار

گامی دیگر درجهت توانمند سازی “هسا”

حماسه سازان؛ استفاده از ظرفیت های داخلی یکی از تأکیدات همیشگی مقام معظم رهبری بوده است که در جلسات مختلف بیان نموده و در قالب سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی ابلاغ فرمودند. در این راستا و در جهت خود اتکایی در صنعت حمل و نقل به عنوان یکی از اساسی ترین مؤلفه های زیربنایی، هواپیمای […]

اشتراک گذاری
18 آذر 1395
کد مطلب : 23963

حماسه سازان؛ استفاده از ظرفیت های داخلی یکی از تأکیدات همیشگی مقام معظم رهبری بوده است که در جلسات مختلف بیان نموده و در قالب سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی ابلاغ فرمودند.

در این راستا و در جهت خود اتکایی در صنعت حمل و نقل به عنوان یکی از اساسی ترین مؤلفه های زیربنایی، هواپیمای مسافربری دغدغه مهمی به شمار می رود.

یکی از ظرفیت هایی که می توان از آن برای خودکفایی و جلوگیری خروج ارز از کشور استفاده کرد شرکت هواپیما سازی ایران موسوم به هسا ست که تأمین ناوگان مسافربری هوایی کشور و خرید هواپیما داخلی از این شرکت باعث ایجاد رشد صنعت هوایی و ایجاد اشتغال پایدار برای جوانان این مرز وبوم می شود و گامی بلند در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی خواهد بود.

از این رو حسینعلی حاجی نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی به جهت آشنایی بیشتر مسئولین ارشد کشور از رئیس و اعضای کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در تاریخ ۱۲ مرداد ۹۵، آخوندی وزیر راه و شهر سازی در تاریخ ۲۵ شهریور۹۵،  جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت در تاریخ ۱۵ آبان ۹۵ برای بازدید از شرکت هواپیمایی ایران دعوت کرد.

قدم بعدی عضو کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه کشور در راستای حفظ اشتغال و مهمتر از آن استفاده از تمامی ظرفیت علمی و عملی هسا در جهت خدمت به مردم، حمایت همه جانبه در کمیسیون تلفیق و رایزنی جهت خرید هواپیما از این شرکت بود که در جلسه ۱۷ آذر ماه ۹۵ با رأی اعضای کمیسیون به تصویب رسید.

در جلسه ۱۷ آذر ۹۵ کمیسیون تلفیق دو تبصره به ماده ۳۳ برنامه ششم توصعه الحاق شد که در تبصره (۱) به دستگاه های اجرایی اجازه داده شد به منظور تحقق ماده ۱۷ و ۳۳ قانون برنامه ششم توسعه کشور از ظرفیت مازاد صنعت دفاعی کشور در جهت خود اتکایی در صنعت دفاعی و غیر دفاعی استفاده نمایند.

در تبصره ۲ الحاق شده به ماده ۳۳ قانون برنامه ششم توسعه آمده است: به منظور ارتقاء و به روز نمودن فناوری های صنعت دانش بنیان هواپیما سازی، تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و بهینه سازی زیر ساخت های شرکت هواپیما سازی  ایران، نو سازی و تأمین ناوگان مسافری کشور (خرید هواپیما) با اولویت استفاده از ظرفیت های این شرکت انجام گیرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *