آخرین اخبار

​عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس: تغییر واحد پول ایران به تومان واکنش جدی در اقتصاد ندارد

روز گذشته با تصویب هیات دولت، تومان جایگزین واحد پولی ریال شد. این درحالیست که پیش از این صحبت بر سر حذف سه صفر از پول ملی بود. به اعتقاد عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، تبدیل واحد پول ایران به تومان هیچ تغییری در اقتصاد کشور ایجاد نخواهد کرد. حسینعلی حاجی دلیگانی در گفتگو […]

اشتراک گذاری
18 آذر 1395
کد مطلب : 23961

روز گذشته با تصویب هیات دولت، تومان جایگزین واحد پولی ریال شد. این درحالیست که پیش از این صحبت بر سر حذف سه صفر از پول ملی بود. به اعتقاد عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، تبدیل واحد پول ایران به تومان هیچ تغییری در اقتصاد کشور ایجاد نخواهد کرد.

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفتگو با خبرنگار ایمنا، اظهار داشت: تغییر واحد پول ایران از ریال به تومان، محرک و یا واکنش جدی در اقتصاد و بازار ما نشان نخواهد داشت.
وی افزود: واحد پولی تومان سال های بسیاری از سوی مردم و حتی اقتصاد امری عادی تلقی می شد.
نماینده مردم شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس در خصوص اینکه پیش از این قرار بود سه صفر از پول ملی حذف شود، گفت: به نظر می رسد در مرحله اول دولت برای حذف یک صفر از پول ملی اقدام کرده است.
وی افزود: آثار و تبعات اقتصادی سه صفر از پول ملی به طور حتم بیشتر از یک صفر خواهد بود که البته دور از انتظار است به زودی اجرایی شود.
حاجی دلیگانی در خصوص تغییر واحد ایران از ریال به تومان و تاثیر آن بر دلار، گفت: تغییر واحد پولی بر دلار بی تاثیر است و تنها از لحاظ اسمی پول ایران را تقویت می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *