آخرین اخبار

حاجی در صحن علنی مجلس: این حق مردم اصفهان نیست که ۳ روز آب آشامیدنی نداشته باشند

حماسه سازان ، نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی امروز (چهارشنبه ۱۷ آذر ۹۵) در صحن علنی مجلس در تذکری آب آشامیدنی را حق مردم اصفهان عنوان کرد. آقای حاجی به قطعی آب اشامیدنی اصفهان در ۳ روز اخیر اشاره نمود و گفت: مردم ۳۰۰ روستا […]

اشتراک گذاری
17 آذر 1395
کد مطلب : 23939

حماسه سازان ، نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی امروز (چهارشنبه ۱۷ آذر ۹۵) در صحن علنی مجلس در تذکری آب آشامیدنی را حق مردم اصفهان عنوان کرد.

آقای حاجی به قطعی آب اشامیدنی اصفهان در ۳ روز اخیر اشاره نمود و گفت: مردم ۳۰۰ روستا و ۶۵ شهر استان اصفهان آب آشامیدنی خود را از سوپر مارکت ها خریداری می کردند.

عضو کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه کشور عدم تأمین آب شرب استان اصفهان و نبود سامانه جایگزین تأمین آب شرب اصفهان در مواقع ضروری را از معضلات استان اصفهان نام برد و خطاب به رئیس جمهور گفت: این حق مردم اصفهان این است که سه شبانه روز آب نداشته باشند و هیچ جایی هم این موضوع مطرح نشود.

بسم الله الرحمن الرحیم

آقای مطهری!

 تذکر بنده ماده ۳ سوگند نامه نمایندگان هست. ما سوگند خوردیم که از حق مردم دفاع کنیم. همچنین ماده ۱۱۰ که  بایستی در مسائل مهم کشور صحبت کنیم و بند ۱۲ اصل سوم قانون اساسی که تغذیه سالم اعم از آب شرب و همچنین غذا را حق مردم می داند.

 آقای مطهری و همکاران عزیز!

در این هفته سه شبانه روز مردم استان اصفهان اعم از ۱۴ شهرستان ۳۰۰ روستا و ۶۵ شهر، آب آشامیدنی نداشتند. مردم برای تامین آب بهداشتی آب شرب شان به سوپر مارکت ها مراجعه می کردند. در بعضی از نقاط هم که در شبکه آبی بود ، آب ناسالم بود.

بارندگی اندکی هم که هفته جاری انجام شد به جای اینکه وضع آب اصفهان را بهتر کند، بدتر کرد.

اشکال کار هم آقای رئیس در دو چیز است، یکی آب اصلی تامین نمی شود و دوم اینکه سامانه ی جایگزینی برای این مواقع وجود ندارد که مردم آب شرب داشته باشند.

آقای رئیس جمهور!

آقای وزیر نیرو!

آقای نوبخت!

مردم استان اصفهان حق ندارند که آب خوردن داشته باشند؟ نباید با این مردم این طور رفتار کنیم.

البته تشکر می کنم، در سفر آقای معاون اول به اصفهان قول هایی داده شده، که امیدواریم عملی شود.

ولی واقعا حق مردم اصفهان این است که سه شبانه روز آب نداشته باشند؟ و هیچ جایی هم این موضوع مطرح نشود. کجا ما این حرف ها را بزنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *