آخرین اخبار

جواب تذکر آقای حاجی در خصوص « لزوم پرداخت حقوق و مزایای معوقات معلمان حق التدریس »

حماسه سازان ، معلمان به عنوان مجریان آموزشی کشور و الگوهای اولیه دانش آموزان نقش کلیدی بسیار مهمی را ایفا می کنند، چرا که معلمان، انسان سازان نسل بعدی‌ هر جامعه هستند، و به تعبیر حضرت امام خمینی (ره) همچون نقش انبیا برای مردم هستند. چند سالی است واژه معلمان حق التدریس در جامعه فرهنگی […]

اشتراک گذاری
09 آذر 1395
کد مطلب : 23817

حماسه سازان ، معلمان به عنوان مجریان آموزشی کشور و الگوهای اولیه دانش آموزان نقش کلیدی بسیار مهمی را ایفا می کنند، چرا که معلمان، انسان سازان نسل بعدی‌ هر جامعه هستند، و به تعبیر حضرت امام خمینی (ره) همچون نقش انبیا برای مردم هستند.

چند سالی است واژه معلمان حق التدریس در جامعه فرهنگی ما جا باز کرده و جوانان علاقه مند و شایسته در عرصه تعلیم و تربیت با زحمت فراوان و دست مزد پائین در این عرصه حضور پیدا کرده که البته هر از چند گاهی به دلیل پرداخت نشدن همان حقوق نا چیز آنان دچار مشکلاتی عدیده می شوند و از کار اصلی خود باز می مانند.

این دغدغه باعث شد تا نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در جلسه صحن علنی مورخ ۱۴ مهر ۹۵ خطاب به وزیر آموزش و پرورش در تذکر کتبی « لزوم پرداخت حقوق و مزایای معوقات معلمان حق التدریس » را خواستار شود و معاون حقوقی و امور مجلس این وزارتخانه چنین پاسخ داد.

مصطفی ناصری معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموز و پرورش در پاسخ خود به پیگیری های مقام عالی وزارت اشاره و آورده است: موضوع مطالبات معوقه فرهنگیان از سوی دفتر برنامه و بودجه و معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت در حال پیگیری می باشد که به محض دریافت اعتبار و تخصیص مبالغ مذکور در جهت پرداخت آن اقدام خواهد شد.

scan0001

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *