آخرین اخبار

حاجی در جمع اهالی گرگاب: هدف دشمن ایجاد نا امنی در کشور است.

حماسه سازان؛ مقارن با اذان مغرب سه شنبه ۹۵/۸/۱۸نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در مسجد صاحب الزمان (عج) شهر گرگاب حضور یافت و همنشین مردم شد. آقای حاجی پس از اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء به همراه نمازگزاران این مسجد در سخنانی ضمن گرامیداشت […]

اشتراک گذاری
22 آبان 1395
کد مطلب : 23646

حماسه سازان؛ مقارن با اذان مغرب سه شنبه ۹۵/۸/۱۸نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در مسجد صاحب الزمان (عج) شهر گرگاب حضور یافت و همنشین مردم شد.

آقای حاجی پس از اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء به همراه نمازگزاران این مسجد در سخنانی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم و همچنین امام راحل (ره)، با طرح این سؤال که وظیفه مردم و به خصوص مسئولین، با توجه به اتفاقات پیرامون کشور و همچنین وضعیتی که در داخل با آن مواجه هستیم، چیست؟ گفت: انسان در هر شرایطی یک مسئولیت و وظیفه ای دارد. زمانی در دوران جنگ تحمیلی وظیفه مردم حضور در جبهه ها و جنگ در مقابل دشمنی بود که به دین، انقلاب و خاک کشور حمله کرده و قصد تجزیه کشورمان را داشت و ملت بزرگ ایران در این آزمون دشوار پیروز شدند.

عضوکمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه کشور وظیفه فعلی آحاد مردم را اجرای فرمایش مقام معظم رهبری (مدظله العالی) که وظیفه مردم را جهاد کبیر عنوان کرده اند، دانست و افزود: رهبر معظم انقلاب ایستادگی در برابر زیاده خواهی های دشمن در عرصه های گوناگون و عدم تبعیت از خواسته های دشمن را در شرح این وظیفه بیان نمودند.

ایشان با بیان اینکه، نقشه دشمنان، نفوذ در سطوح تصمیم ساز و تصمیم گیر کشور به خاطر تغییر تفکر انقلابی آنان به آنچه خود می خواهند، است، گفت: آنها می خواهند با تغییر تفکر مسئولینی که برای جامعه تصمیم گیری می کنند، افکار مردم که در راستای آن انقلاب کردند، شهید دادند و جان و مال خود را در راه حفظ نظام گذاشته اند، تغییر دهند.

وی ادامه داد: در مقابل این طرفند دشمن، جهاد کبیر که همانا تلاش و ایستادگی در مقابل نفوذ دشمن است، از وظیفه های اصلی ما است.

حاجی حوزه دیگری که دشمن از طریق آن به کشور هجوم آورده را عرصه اقتصاد بیان نمود و اظهار داشت: نباید از مکر دشمن در این زمینه تبعیت کنیم. آنها می خواهند با ادغام اقتصاد کشور ما در اقتصاد جهانی استقلال ما را خدشه دار کنند و همین مقدار تولیدی هم که در کشور انجام می شود را از ما بگیرند. به طور مثال در زمینه گندم که امسال خود کفا شدیم، آنها می گویند، تولید گندم در داخل برای شما صرفه اقتصادی ندارد و وارد کردن آن به نفع کشور شماست و با این نوع تلقین ها به رده های تصمیم ساز، میخواهد باعث وابستگی کشور بشوند و سپس خواسته های خود را پیاده کنند.

هجوم دشمن به عرصه فرهنگی از دیگر حوزه هایی است که حسینعلی حاجی، جهاد کبیر و ایستادگی در برابر تهدیدات دشمن را تنها راه دفاع در این جنگ وسیع دانست و ضمن تأکید بر اینکه دشمن تدارک بسیار زیادی در این زمینه تهیه دیده است، اظهار داشت: با خدشه به آداب و رسوم، تلقین آزادی و با استفاده از غفلت مردم و مسئولین در شبکه های اجتماعی، قصد نفوذ در بین افکار جامعه و وراد کردن ضربه مهلک به مسائل فرهنگی ما را دارند که متأسفانه عواقب بسیار خطرناکی برای خانواده ها به وجود می آورد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس دهم، عدم موفقیت انقلاب و نظام ما که بر مبنای دین و مذهب حقه شیعه و بر پایه حکومت دینی شکل گرفته، عدم استمرار مردم سالاری دینی، عدم دخالت مردم در تصمیم گیری و سرنوشت خود، خدشه بر استقلال و تمامیت ارضی کشور، تجزیه و کوچک سازی کشور به عنوان تأثیر گذارترین کشور مسلمان، تخریب چهره اسلام با استفاده از گروهک های تروریستی همچون داعش و مهمتر از همه ایجاد نا امنی در کشور را از اهداف استکبار جهانی در مقابل با ایران اسلامی عنوان نمود.

آقای حاجی ضمن اشاره به اینکه وظیفه مسئولین، پاسخگویی به مردم است، گفت: مسئولیت های همه ما به خاطر مردم و به واسطه نظام مقدس اسلامی است و باید به درستی اقدامات را انجام دهیم که اعتماد مردم به نظام بالاتر رود. امروز باید اشتغال جوانان، بهبود معیشت مردم، رونق اقتصادی در اولویت قرار گیرد.

نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی وظیفه نماینده را نیز انتقال مشکلات و درد دل های مردم به مسئولین اجرایی عنوان کرد و خاطر نشان ساخت: ما باید زبان گویای مردم باشیم و با منتقل کردم صحبت ها و درد دل های مردم، مسئولین را در جهت کمک به اقشار کم درآمد و ضعیف جامعه هدایت کنند. بنده نیز مطالبات مردم را در زمینه های گوناگون چه از طریق تذکر شفاهی یا کتبی و چه از طریق سوال یا روش های قانونی دیگر از مسئولین خواستار شدم.

نماینده قوه مقننه در شورای برنامه ریزی و توسعه استان اصفهان به جلسات خانه ملت در هر منطقه اشاره کرد و گفت: در دوره نهم در هر منطقه در راستای پیگیری و کمک به اجرایی شدن طرح هایی مورد نیاز هر محل، گروهی مشورتی ، تشکیل شد. در این دوره طرحی پیشنهاد شد که در هر منطقه تشکلی به نام خانه ملت گرد هم جمع شده و مسائل محل را پیگیری و اجرایی نمایند.

در ادامه ایشان به جلسه خانه ملت شهر گرگاب اشاره و ضمن ارائه گزارشی از این جلسه موارد تصمیم گیری شده را بیان نمود.

آقای حاجی در پایان به سؤالات حاضرین پاسخ گفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *