آخرین اخبار

حاجی دلیگانی: ستاد مبارزه با قاچاق از خروج غیرقانونی ارز از کشور جلوگیری کند

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز موظف به جلوگیری از خروج غیر قانونی ارز از کشور است. حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت با اشاره به خروج چمدانی ارز از کشور گفت: یکی از وظایف ستاد مبارزه با قاچاق […]

اشتراک گذاری
21 آبان 1395
کد مطلب : 23644

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز موظف به جلوگیری از خروج غیر قانونی ارز از کشور است.

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت با اشاره به خروج چمدانی ارز از کشور گفت: یکی از وظایف ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز که از عنوان آن پیداست مبارزه با قاچاق ارز در کنار مبارزه با قاچاق کالاست.

نماینده مردم شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: درباره هر گونه خروج غیرقانونی ارز آزادی کشور ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز مسئولیت دارد و باید اقدامات لازم برای جلوگیری از این مسئله را انجام دهد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: این ستاد وظیفه دارد روی ارزی که به صورت قاچاق وارد کشور و یا به صورت قاچاق از کشور خارج می شود کنترل  و نظارت دقیق و جدی داشته باشد تا منابع ارزی به صورت غیر قانونی خارج نشود.

گفتنی است؛ اخیرا علی‌اکبر پوراحمد نژاد، دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران از برگزاری جلسه دادستانی به منظور جدی‌تر شدن روند مقابله با قاچاق ارز از فرودگاه‌های پایتخت خبر داده و گفته است: با توجه به اینکه شاهد خروج غیرقانونی ارز به صورت جاسازی دلار و سایر ارزها از مبادی فرودگاهی و به خصوص از فرودگاه امام خمینی (ره) بودیم، در تعاملی با پلیس فرودگاه‌های کشور و بانک مرکزی، تدابیری برای سخت‌تر کردن خروج غیرقانونی ارز از این مبادی و سهل‌تر شدن ورود و خروج قانونی ارز در نظر گرفته شد.

همچنین چندی پیش سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از انهدام یک باند قاچاق ارز که مبادرت به نقل و انتقال غیرقانونی ۲ میلیارد دلار ارز کرده بودند، خبر داد.قاسم خورشیدی در تشریح جزئیات این خبر گفته بود: در اردیبهشت‌ ماه امسال یک محموله ارزی در استان همدان کشف شد که در جریان کشف این محموله، نیروهای کاشف متوجه جازسازی ۲ میلیون دلار در کپسول CNG یک خودرو شدند که در حال تردد به سمت تهران بود./

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *